Рішення № 101031876, 11.11.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2021
Номер справи
400/5508/21
Номер документу
101031876
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2021 р. Справа № 400/5508/21 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:1. ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , 2. ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , до відповідача:Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, про:визнання протиправним рішення від 18.06.21 р. № 11, зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач 1) та ОСОБА_2 (далі – позивач 2) звернулись до суду з адміністративним позовом до Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (далі – відповідач) про:

- визнання протиправними рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою IX сесії 8 скликання Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області від 18.06.2021 року № 11;

- зобов`язання Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області затвердити проекти землеустрою.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним:

З метою реалізації своїх прав на землю позивачі подали клопотання до відповідача щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність (кадастровий номер 4820683400:02:000:1009) для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,00 га, за рахунок земель комунальної форми власності в адміністративних межах Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.

За результатами розгляду клопотань позивачів відповідачем було надано листи від 13.04.2021 року № 534/04.03 та від 14.04.2021 року № 562/04.03, вказавши підставу відмови, що бажана земельна ділянка станом на 12.04.2021 року не перебуває у комунальній власності, сільська рада не має повноважень щодо розпорядження цією земельною ділянкою.

15.04.2021 року позивачі знову подали клопотання на земельну ділянку до відповідача.

На подані клопотання відповідачем відповіді не надано.

Керуючись нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», яким внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме ст. 53-5 передбачено відповідальність за порушення посадовою особою Ради міністрів Автономної республіки Крим, органів виконавчої влади або органу місцевого самоврядування встановлених законом строків розгляду заяв (клопотань) щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, погодження (відмови у погодженні)документації із землеустрою, надання висновків до документації із землеустрою.

Враховуючи цільове призначення земельної ділянки на час подання вказаних клопотань позивачів в категорії земель сільськогосподарського призначення – для ведення особистого селянського господарства, та фактичну сформованість земельної ділянки, про що свідчить присвоєний кадастровий номер 4820683400:02:000:1009, та положення ст.ст. 22, 23 ЗК України позивачі звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки (кадастровий номер 4820683400:02:000:1009) орієнтовною площею 2,00 га із земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області.

Наказами Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.05.2021 року № 3318-СГ та від 26.05.2021 року № 3319-СГ позивачам надано дозволи на розроблення проектів землеустрою.

Після звернення позивачів до відповідача з клопотанням про затвердження проектів землеустрою, рішенням ІХ сесії 8 скликання Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області від 18.06.2021 року № 11 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 у зв`язку із невідповідністю місця розташування земельної ділянки вимогам законів.

Позивачі вважають рішенням від 18.06.2021 року № 11 протиправним через порушення відповідачем їх права, передбаченого ст. 121 Земельного кодексу України (далі – ЗК України), та недотримання порядку погодження та затвердження документації із землеустрою, визначеного ст. 186 ЗК України.

Ухвалою від 03.08.2021 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

22.09.2021 року від відповідача надійшов відзив. У якому той просить у задоволенні позову відмовити. Заперечуючи проти вимог позивачів, відповідач зазначив наступне:

В ході проведення Інвентаризації земельних ділянок, що були передані з державної у комунальну власність Інгульської сільської ради, виконавчим органом було знайдено багато помилок, щодо відомостей про земельні ділянки в Державному земельному кадастрі, про що зазначено у листі ГУ Держгеокадастру у Миколаївській області від 12.07.2021 року № 18-14-0.21-4780/2- 21.

Згідно проведеної роботи було встановлено що земельна ділянка з кадастровим номером 4820683400:02:000:1009, площею 4,4468 га, була сформована за рахунок земельних ділянок приватної власності, які призначені для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, частина АДРЕСА_2 та земель запасу сільської ради.

Згідно п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до компетенції органу місцевого самоврядування належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Пунктом «б» ст. 12 ЗК України до повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Також, згідно п. 1 ст. 122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до п. 9 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Враховуючи те, що частина земельних ділянок, які передбачалися до передачі у власність громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебуває у приватній власності, а сільська рада не має повноважень щодо розпорядження землями приватної форми власності було прийнято рішення про відмову в затвердженні проектів землеустрою та передач земельних ділянок у власність.

Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З`ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

01.04.2021 року позивачі звертались до відповідача із клопотаннями щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність (кадастровий номер 4820683400:02:000:1009) для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,00 га, за рахунок земель комунальної форми власності в адміністративних межах Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області. Листами від 13.04.2021 року № 534/04.03 та від 14.04.2021 року № 562/04.03 відповідачем було відмовлено в наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки через відсутність перебування бажаної земельної ділянки станом на 12.04.2021 року у комунальній власності, через що сільська рада не мала повноважень щодо розпорядження цією земельною ділянкою.

17.05.2021 року позивачі звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області із заявами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області. До заяв були додані копії паспортних даних, копії ідентифікаційних номерів та графічні матеріали.

Наказами Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.05.2021 року № 3318-СГ та від 26.05.2021 року № 3319-СГ позивачу 1 та позивачу 2 надано дозволи на розроблення проектів землеустрою

Позивачу 1 наказом Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.05.2021 року №3 318-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» та наказом Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.05.2021 року № 3319-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» позивачу 2 було надано дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, орієнтовний розмір земельної ділянки 2,00 га пасовищ із цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства.

За замовленням позивачів ПП «Укрприватзем» були виготовлені документації із землеустрою «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)» та «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)»

Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 01.06.2021 р. № НВ-4811571192021, відомості про відведену позивачу 1 земельну ділянку внесені до Державного земельного кадастру з присвоєнням земельній ділянці кадастрового номера 4820683400:02:000:1232.

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 02.06.2021 р. № НВ-4811582352021 підтверджується внесення відомостей про відведену позивачу 2 земельну ділянку до Державного земельного кадастру з присвоєнням земельній ділянці кадастрового номера 4820683400:02:000:1235.

04.06.2021 року позивач 1 та позивач звернулися до відповідача із заявами про затвердження вказаних проектів землеустрою, до заяв були додані документації із землеустрою з витягами з Державного земельного кадастру стосовно земельних ділянок.

25.06.2021 року відповідачем було повідомлено позивачам, що рішенням ІХ сесії 8 скликання Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області від 18.06.2021 року № 11 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 » відмовлено у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок позивачам у зв`язку із невідповідністю місця розташування земельної ділянки вимогам законів.

Не погоджуючись з рішенням відповідача від 18.06.2021 року № 11, позивач 1 та позивач 2 звернулися до суду із цим позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного:

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, врегульовані Конституцією України, ЗК України.

Статтею 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Частиною 6 ст. 118 ЗК України передбачено, що громадяни, які зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Згідно з ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Частина 9 ст. 118 ЗК України передбачає, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

З аналізу положень 186 ЗК України слідує, що підставами для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

Висновок (рішення) органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, іншого суб`єкта, визначеного цією статтею, щодо відмови у погодженні або затвердженні документації із землеустрою має містити вичерпний перелік недоліків документації із землеустрою з описом змісту недоліку та посиланням на відповідні норми законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, затверджену документацію із землеустрою або містобудівну документацію.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку. (ч. 10 – 11 ст. 118 ЗК України).

За приписами ст. 12 ЗК України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Згідно з п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Виходячи з наведених правових норм, рішення про затвердження або відмову у затвердженні проекту землеустрою належить до виключних повноважень сільської ради шляхом прийняття відповідних рішень на пленарному засіданні. Рішення, дії або бездіяльність сільської ради про затвердження або відмову у затвердженні проекту землеустрою, надання земельних ділянок, залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Як встановлено судом з матеріалів справи, у розділі 3 «Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)» та «Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту)» зазначено, що земельні ділянки, кадастровий номер 4820683400:02:000:1232 та кадастровий номер 4820683400:02:000:1235, перебувають в категорії земель – землі сільськогосподарського призначення, умови відведення – у власність, цільове призначення – для ведення особистого селянського призначення. Крім того, земельні ділянки, передбачені до відведення у власність позивачу 1 та позивачу 2, запроектовані за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 4820683400:02:000:1009. При цьому відповідно даним Публічної кадастрової карти земельна ділянка з кадастровим номером 4820683400:02:000:1009 мала цільове призначення земель сільськогосподарського призначення, з 01.06.2021 року перенесена в архів.

Відповідно до ст.ст. 22, 23 ЗК України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей. Землі, придатні для потреб сільського господарства, повинні надаватися насамперед для сільськогосподарського використання.

Визначення земель, придатних для потреб сільського господарства, провадиться на підставі даних державного земельного кадастру.

З аналізу судом з матеріалів справи вбачається, що земельна ділянка, кадастровий номер 4820683400:02:000:1009, перебувала у державній формі власності, що підтверджується і наказами Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 26.05.2021 року № 3318-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» та від 26.05.2021 року № 3319-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою».

Відповідно до Закону України №1423 від 28.04.2021 року, що набрав чинності 27.05.2021 року, розділ X ЗК України доповнено пунктом 24, згідно якому з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель:

а) що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями на праві постійного користування (у тому числі земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, та земель водного фонду, що перебувають у постійному користуванні державних водогосподарських підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук);

б) оборони;

в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об`єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, лісогосподарського призначення;

г) зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

ґ) під будівлями, спорудами, іншими об`єктами нерухомого майна державної власності;

д) під об`єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем державної власності;

е) визначених у наданих до набрання чинності цим пунктом дозволах на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, наданих органами виконавчої влади з метою передачі земельних ділянок у постійне користування державним установам природно-заповідного фонду, державним лісогосподарським та водогосподарським підприємствам, установам та організаціям, якщо рішення зазначених органів не прийняті.

Інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки, переходять у комунальну власність з дня набрання чинності цим пунктом.

З дня набрання чинності цим пунктом до державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки державної власності, що передаються у комунальну власність територіальних громад, органи виконавчої влади, що здійснювали розпорядження такими земельними ділянками, не мають права здійснювати розпорядження ними.

Надані до дня набрання чинності цим пунктом рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок державної власності, які відповідно до цього пункту переходять у комунальну власність, є чинними. Особи, які отримали такі дозволи, а також органи, що їх надали, зобов`язані повідомити про це протягом місяця відповідні сільські, селищні, міські ради з дня набрання чинності цим пунктом. Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймають сільські, селищні, міські ради.

Як встановлено судом, рішення відповідача від 18.06.2021 року № 22 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 та ОСОБА_2 » мотивоване невідповідністю місця розташування земельних ділянок.

Враховуючи вищенаведене, підстави відмови відповідача в оспорюваному рішенні у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність позивачам не можуть бути правомірними підставами для відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність позивачам.

Відповідачем в оскаржуваному рішенні не зазначено вичерпного переліку недоліків документації із землеустрою з описом змісту недоліку та посиланням на відповідні норми законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, затверджену документацію із землеустрою або містобудівну документацію.

Отже, оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм ЗК України та не може вважатися обґрунтованим, добросовісним і законним, оскільки належних мотивів та причин такої відмови у вказаному рішенні органу місцевого самоврядування не наведено.

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

На підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не надано належних доказів на обґрунтування правомірності відмови в затвердженні проекту землеустрою позивача, що є підставою для визнання рішення протиправним.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 19, 77, 139, 241 – 246, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, код ЄДРПОУ 04376498) – задовольнити.

2. Визнати протиправними рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою IX сесії 8 скликання Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (від 18.06.2021 року № 11.

3. Зобов`язати Інгульську сільську раду Баштанського району Миколаївської області (вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, код ЄДРПОУ 04376498) затвердити Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту).

4. Зобов`язати Інгульську сільську раду Баштанського району Миколаївської області (вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, код ЄДРПОУ 04376498) затвердити Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) для ведення особистого селянського господарства на території Мар`ївської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (за межами населеного пункту).

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, код ЄДРПОУ 04376498) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім грн. 00 коп.).

6. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Інгульської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (вул. Травнева, 41, с. Інгулка, Баштанський район, Миколаївська область, 56170, код ЄДРПОУ 04376498) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) судові витрати в розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім грн. 00 коп.).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 11.11.2021 року.

Суддя О.В. Малих