
Справа № 760/25842/21
Провадження № 3/760/10120/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції у м.Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого стст. 124, 122-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №333670 від 20.09.2021 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким ОСОБА_1 , 15.09.2021, о 07 год. 59 хв., в м. Києві на Я. Хомова, 1, керуючи автомобілем Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним для інших учасників дорожнього руху, для забезпечення безпеки руху не звернувся за допомогою до інших осіб, здійснив зіткнення з автомобілем Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався у протилежному напрямку ліворуч і в момент ДТП зупинився. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим було порушено вимоги пп. 10.1; 10.9 Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
До суду також було скеровано протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №333669 від 20.09.2021 відносно ОСОБА_1 , згідно з яким ОСОБА_1 , 15.09.2021, о 07 год. 59 хв., в м. Києві на Я. Хомова, 1, керуючи автомобілем Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 , був учасником ДТП з автомобілем Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 , та, не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП, чим порушив вимоги пп. 2.10 а, д Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення серії ААБ №333670 від 20.09.2021, ААБ №333669 від 20.09.2021 та додані до них матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з п. 2.10 а ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відповідно до п. 2.10 д ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
Згідно з п. 10.1 ПДР України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Відповідно до п. 10.9 ПДР України під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №333670 від 20.09.2021 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким ОСОБА_1 , 15.09.2021, о 07 год. 59 хв., в м. Києві на Я. Хомова, 1, керуючи автомобілем Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним для інших учасників дорожнього руху, для забезпечення безпеки руху не звернувся за допомогою до інших осіб, здійснив зіткнення з автомобілем Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався у протилежному напрямку ліворуч і в момент ДТП зупинився. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Також досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №333669 від 20.09.2021 відносно ОСОБА_1 , згідно з яким ОСОБА_1 , 15.09.2021, о 07 год. 59 хв., в м. Києві на Я. Хомова, 1, керуючи автомобілем Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 , був учасником ДТП з автомобілем Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 , та, не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП.
До протоколу додана схема місця ДТП від 15.09.2021, з якої вбачається місце зіткнення автомобілів під цифрою «3» та розташування транспортних засобів внаслідок ДТП. Крім того, додано письмові пояснення осіб, рапорт, диск з відеозаписом ДТП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину за вищевказаних у протоколі серії ААБ №333670 від 20.09.2021 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП обставин в цілому визнав. Разом з тим, заперечував свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, та зазначив, що не відчув зіткнення, тому поїхав з місця ДТП.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 від 15.09.2021 він керував автомобілем Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 , за адресою: м. Київ, вул. Я. Хомова, 1. Праворуч від його автомобіля припаркувався автомобіль Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 . Вирівнявся на своєму автомобілі біля нього та зупинився, а водій автомобіля Lexus RX 350, д.н.з. НОМЕР_1 , продовжив рух назад та здійснив з ним зіткнення.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, суду не надано.
Таким чином, судом встановлена винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП.
Згідно з ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно з ст. 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує адміністративну відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, які обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у межах санкції за більш серйозне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, а саме у виді штрафу у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Однак ОСОБА_1 має II групу інвалідності, що згідно п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» є підставою для звільнення від сплати судового збору.
На підставі викладеного, та керуючись стст. 9, 33-35, 124, 122-4, 251, 283, 284 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, ст. 122-4 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Сергієнко Г.Л.