
Справа №549/273/21
Провадження №3/549/92/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2021 року селище Чорнухи
Чорнухинський районний суд Полтавської області у складі: головуючий - суддя Крєпкий С.І., секретар судового засідання Бибик О.В., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , захисника – Орел В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від сектору поліцейської діяльності №2 відділення поліції №1 Лубенського районного відділу Головного управління Національної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає у АДРЕСА_1
за ч.1 ст.130 КУпАП,
установив:
ОСОБА_1 , 26.09.2021, близько 20 год 02 хв, керував автомобілем Opel Vectra, реєстраційний номер НОМЕР_1 , у с.Харсіки по вул.Гудимівка Лубенського району Полтавської області з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає дійсності), від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.
Такими своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Сам ОСОБА_1 вину свою не визнав і суду показав, що 26.09.2021 близько 20 год приїхав автомобілем Opel Vectra до будинку своїх батьків у АДРЕСА_1 . За кремом була його дружина, а він сидів на задньому сидінні. Коли вони зупинились, до них підійшли працівники поліції і почали задавати питання з приводу його сварки з іншими невідомими особами, яка сталася між ним та останніми раніше на побутовому рівні. Він не зрозумів чого від нього вимагають. Він погодився проходити огляд на стан алкогольного сп`яніння, думав, що огляд будуть проводити в лікарні в селищі Чорнухи, а його привезли до лікарні в м.Лохвиця. Він цьому закладу не довіряє. Вважає, що його хочуть спеціально зробити п`яним. Має посвідчення водія, яке отримав у 1994 році. Є володільцем автомобіля Opel Vectra за довіреністю.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи дійшов висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, зважаючи на таке.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Положення ч.1 ст.130 КУпАП вказують на притягнення особи до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані алкогольного сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п.1.3 ПДР учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Згідно з п.2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортними засобами у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до вимог п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Ця правова норма має імперативний характер і не дозволяє водієві діяти на власний розсуд.
Відмова водія від такої вимоги тягне за собою порушення вказаного пункту Правил дорожнього руху і адміністративну відповідальність за ст.130 КУпАП.
Не зважаючи на те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, не визнав, його вина підтверджується матеріалами справи.
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №245802 від 26.09.2021 (а.с.4);
-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про те, що водій ОСОБА_1 в їх присутності відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на території медичного закладу в м.Лохвиця, вул.Незалежності, 4 (а.с.5,6);
-направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння (а.с.3).
Із відеозапису, що міститься в матеріалах справи, видно, що ОСОБА_1 заперечував, що він керував автомобілем, а також на початку відеозапису те, що він вживав алкогольні напої.
Протягом відеозапису то погоджувався, то відмовлявся під різними приводами від проходження огляду на стан сп`яніння на вимогу працівника поліції у зв`язку з наявністю підстав вважати, що він керував транспортним засобом у стані сп`яніння, визнавав, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Безпосередньо біля приміщення медичного закладу – НКП "Лохвицька МЛ", відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння в присутності свідків, посилаючись на те, що він не довіряє цьому закладу, не може ризикувати своїм здоров`ям.
При цьому поліцейським ОСОБА_1 було роз`яснено, що стосовно нього буде складно протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП.
На відеозапису також зафіксовано момент керування ОСОБА_1 автомобілем та його зупинка (а.с.9).
Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України зобов`язує водія транспортного засобу на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова водія від такої вимоги тягне за собою порушення вказаного пункту Правил дорожнього руху України і адміністративну відповідальність за ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, маючи ознаки алкогольного сп`яніння, на вимогу працівників поліції пройти обстеження на стан сп`яніння відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил Дорожнього руху України.
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає накладення на водіїв адміністративного стягнення у виді штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення та ступінь його суспільної небезпеки, підлягає призначенню адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
З огляду на викладене сукупність вищенаведених доказів є підставою для висновку про винність ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч.1 ст.130 КУпАП, ст.284 КУпАП, суд,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн 00 коп судового збору.
Роз`яснити ОСОБА_1 про необхідність повідомити суд про сплату судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Чорнухинський районний суд і набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Повний текст постанови буде виготовлено 10 листопада 2021 року.
Суддя С.І.Крєпкий