
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2021 року м. Київ № 759/6312/20
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку його пенсії з урахуванням як основних так і додаткових видів грошового забезпечення;
- зобов`язати відповідача провести перерахунок його пенсії з врахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення з 14.08.2018.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.10.2020 відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати судовий розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення його прав щодо перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) та зазначає, що у зв`язку із набранням законної сили судовим рішенням у справі № 826/3858/18, яким було, зокрема визнано протиправним та нечинним пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 та додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), обмеження щодо перерахунку пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення скасовано, а тому, у відповідача виник обов`язок щодо перерахунку його пенсії у раніше призначеному розмірі, з урахуванням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву позивача, в якому просить залишити таку без задоволення з посиланням на те, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі нормативно-правних актів та наданих їм уповноваженим органом довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення у таких довідках. Так, у спірному випадку відсутній відповідний нормативно-правовий акт та довідка про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, видана уповноваженим органом, що свідчить про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача.
Дослідивши письмові докази, судом встановлено.
ОСОБА_1 з 1992-2011 отримував пенсію по інвалідності відповідно Закону №2262-XII. З 01.03.2011 виплату пенсії було прининено, у зв`язку з переходом на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
14.08.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою №538 про поновлення пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 2262-XII.
Відповідно до матеріалів пенсійної справи, Київським міським військовим комісаріатом видано довідку від 24.07.2018 про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії, відповідно до якої грошове забезпечення станом на 01.04.2012 за посадою викладач університету при Будинку офіцерів, яку позивач займав на день звільнення зі служби, становить: посадовий оклад - 9300 грн, оклад за військовим званням «майор» - 125 грн, надбавка за вислугу років (30%) - 316,50 грн, виконання особливо важливих завдань (50%) - 685,75 грн, служба в умовах режимних обмежень (10%) - 93 грн, премія (90%) -837 грн, всього 2987,25 грн та довідку від 24.07.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для можливого перерахунку (поновлення) пенсій, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України про те, що відповідно до Постанови №103 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами чинними на 01.03.2018, за посадою викладач університету при Будинку офіцерів становить: посадовий оклад - 3810 грн, оклад за військовим званням - 1340 грн, надбавка за вислу років 40% - 2060 грн, всього 7210 грн.
Відповідно до протоколу від 26.09.2018 позивачу призначено з 07.09.2018 пенсію по інвалідності згідно з Законом № 2262-XII, виходячи з грошового забезпечення: посадовий оклад - 930 грн, оклад за військове звання - 125 грн, процента надбавка за вислугу років 30% - 316,50 грн, робота з таємними виробами, носіями, документами 10% 10% - 93 грн, надбавка за особливо важливі завдання 50% - 685,75 грн, премія 10% - 93 грн, в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 2243,25 грн. Основний розмір пенсії: 100% грошового забезпечення у розмірі 2243,25 грн. З урахуванням мінімального розміру пенсії: 2265,12 грн. З урахуванням доплати: в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%)- 560,81 грн. Вид підвищення або надбавка до пенсії: особа з інвалідністю внаслідок війни І групи при виконанні обов`язків військової служби (ст.7, з 01 по 06) - 145,20 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни І групи при виконанні обов`язків військової служби (ст.7, з 07 по 30) -580,80 грн, державна соціальна допомога на догляд особи з інвалідністю внаслідок війни (з 01 по 06) - 290,40, державна соціальна допомога на догляд особи з інвалідністю внаслідок війни (з 07 по 30) - 1161,16 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни І групи при виконанні військової служби - 70 грн, особливі заслуги (40%, з 01 по 06) - 116,16 грн, особливі заслуги (40%, з 07 по 30) - 464,64 грн, всього призначено 5654,73 грн.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії позивача від 26.09.2018 з 01.10.2018 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача у зв`язку зі зміною грошового забезпечення на підставі Постанови № 704, Постанови № 103, виходячи з грошового забезпечення, вказаного у довідці від 24.07.2018, а саме: посадовий оклад - 3810 грн; оклад за військове звання - 1340 грн; процентна надбавка за вислугу років 40% - 2060 грн, всього 7210 грн. Основний розмір пенсії: 100 % грошового забезпечення 7210 грн. З урахуванням доплати (збільшення основного розміру пенсії 25% - 1802,50) - 9012,50 грн. Підвищення або надбавки до пенсії: особа з інвалідністю внаслідок війни І групи при виконанні обов`язків військової служби (ст.7, з 01 по 30) - 726 грн, державна соціальна допомога на догляд особи з інвалідністю внаслідок війни (з 01 по 30) - 1452 грн, особа з інвалідністю внаслідок війни І групи при виконанні військової служби - 70 грн, особливі заслуги (40%, з 01 по 30) - 580,80 грн. Підсумок пенсії з надбавками 11841,30 грн, з урахуванням попередньої суми пенсії 5654,73 грн та підвищення 3093,29 грн (50% від 6186,57) - 8748,02 грн. З 01.10.2018 - 8748,02 грн, з 01.01.2019 - 10294,66 грн.
30.05.2019 позивач звернувся до відповідача із скаргою щодо проведення перерахунку його пенсії станом на 01.01.2018 з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за роботу з таємними носіями, документами 15%, надбавку за особливо важливі завдання 50%, премії 10%).
За результатами розгляду звернення позивача, відповідач листом від 19.6.2019 №133152/02/П-8583 надав відповідь, якою з посиланням на положення статті 63 Закону №2262-ХІ, Постанови №704, повідомив про те, що ним здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.218 на підставі наданої уповноваженим органом довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, розмір якої після проведення перерахунку склав 8748,02 грн, розмір підвищеної на 75% пенсійної виплати з 01.01.2019 становить 10380,16 грн.
Не погоджуючись з проведеним перерахунком пенсії без врахування додаткових видів грошового забезпечення, позивач звернувся з цим позовом до суду.
17.11.2020 позивач звернувся до суду з заявою про доповнення позовних вимог, в які просить: стягнути з відповідача на його користь 113345,67 грн недоплаченої пенсії за період з серпня 2018 по листопад 2020 року; стягнути з відповідача на його користь 50 000 грн моральної шкоди.
При цьому, при поданні цієї заяви позивачем не долучено доказів надіслання її іншим учасникам справи.
Відповідно до частини сьомої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Враховуючи, що до заяви не долучено доказів надсилання її іншим учасникам справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для прийняття такої заяви, а тому така підлягає поверненню.
Вирішуючи спір, Суд ураховує таке.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон №2262-ХІІ.
Відповідно до статті 9 Закону № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:
- посадовий оклад, оклад за військовим званням;
- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
- одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною третьою статті 9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
За змістом статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Суд зазначає, що в компетенцію Уряду України входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.
Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема орган Пенсійного фонду України та уповноважений орган у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
При цьому, згідно із пунктом 7 постанови № 103 Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою доручено забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку № 45.
Так, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
При цьому, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.
Так, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).
Окрім цього постановою №704 передбачено здійснення преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2 пункту 5 постанови № 704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Водночас відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Також суд звертає увагу на те, що Верховний Суд у постанові від 12.11.2019, ухваленій у справі № 826/3858/18 вказав на відсутність у Кабінету Міністрів України права здійснювати розстрочку виплати перерахованої пенсії, оскільки системний аналіз статей 51, 52, 55, 63 Закону № 2262-ХІІ свідчить про те, що наявність у Кабінету Міністрів України права встановлювати порядок перерахунку пенсії не є тотожним та не визначає право встановлювати відстрочку або розстрочку виплати пенсії, тобто змінювати часові межі виплати.
Водночас за позицією Верховного Суду, яка викладена у пункті 40 рішення від 17.12.2019 у справі №160/8324/19 (зразкова справа), до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.
Відтак, після 05.03.2019, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 та виникнення підстав для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, позивач не подавав відповідачу оновленої довідки, необхідної для перерахунку його пенсії і така довідка в іншому порядку до відповідача не надходила, що свідчить про відсутність у відповідача достатніх та необхідних правових підстав для вчинення відповідних дій щодо перерахунку пенсії позивача з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, позовні вимоги є передчасними та задоволенню не підлягають.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (посвідчення від 01.09.2017 серія ВІ №009041) сторонами не надано інших доказів понесення судових витрат, такі витрати розподілу та присудженню не підлягають.
Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (ідентифікаційний код 42098368, місцезнаходження: 04053, місто Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, будинок 16).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.А. Донець