Ухвала суду № 101003901, 11.11.2021, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2021
Номер справи
620/15976/21
Номер документу
101003901
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2021 року Чернігів Справа № 620/15976/21

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса листування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) до Деснянського відділу Державної виконавчої служби у місті Чернігові (вул. Шевченка, 118, м. Чернігів, 14030, код ЄДРПОУ - 35029719) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Деснянського відділу Державної виконавчої служби у місті Чернігові про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття провадження від 14.04.2021 (про стягнення залишку виконавчого збору) в рамках виконавчого провадження №65128372; зобов`язання Деснянського відділу Державної виконавчої служби у місті Чернігові закрити виконавче провадження №65128372.

Відповідно до пунктів 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 287 КАС України позовна заява може бути подана до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

За приписами частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

До позовної заяви позивачем додано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду мотивовану тим, що відповідачем не було надіслано оскаржувану постанову; стягнення виконавчого збору після повного погашення заборгованості за виконавчим провадженням та невжиття заходів для закриття виконавчого провадження після виконання боржником свого обов`язку є протиправним; у зв`язку з погіршенням стану здоров`я він періодично звертався за лікарською допомогою, що призвело до пропуску строку звернення; сподівався на позасудовий спосіб вирішення питання. Просить визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними та відкрити провадження.

Як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, позивач дізнався про оскаржувану постанову 17.06.2021, разом з тим звернувся до суду лише 09.11.2021.

Відповідно до лікарняних виписок позивач у період, з 31.07.2021 по 06.08.2021, з 07.09.2021 по 14.09.2021 та з 19.10.2021 до 26.10.2021, у зв`язку з погіршенням стану здоров`я періодично звертався за лікарською допомогою та перебував на стаціонарному лікуванні.

Отже позивачем не зазначено поважної причини та не надано жодного належного доказу на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду за період з 18.06.2021 по 30.07.2021.

Враховуючи наведені обставини, суддя вважає, що позивачем пропущений встановлений законом строк звернення до суду з вимогами щодо оскарження постанови державного виконавця та належних обґрунтувань обставин і доказів, на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду з даними вимогами за період, з 18.06.2021 по 30.07.2021, позивачем не наведено та не доведено.

Наведене вище у сукупності свідчить про недотримання позивачем вимог КАС України, а саме пропуск останнім десятиденного строку звернення до суду з адміністративним позовом, встановленого пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України, що, у свою чергу, є недоліком позовної заяви та створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Крім того у ході ознайомлення з адміністративним позовом, суддею виявлено, що останній пред`явлено до Деснянського відділу Державної виконавчої служби у місті Чернігові, проте, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повна назва юридичної особи: Деснянський відділ Державної виконавчої служби у місті Чернігові Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Отже у адміністративному позові необхідно уточнити відповідача.

Також позивачем не додано до позовної заяви копії паспорта та ідентифікаційного номера для суду.

У свою чергу згідно з частинами 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшла висновку, що позовна заява ОСОБА_1 має бути залишена без руху та позивачу встановлено десятиденний строк, з моменту отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків, шляхом подання до суду доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою за період з 18.06.2021 по 30.07.2021; уточненої позовної заяви з повним найменуванням відповідача у двох примірниках; копії паспорта та ідентифікаційного номера для суду.

Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліків поданої позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, у встановлений судом строк, відповідно пункту 9 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява буде йому повернута.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Відповідно до частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею і згідно зі статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Падій