Рішення № 101003741, 10.11.2021, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2021
Номер справи
620/10041/21
Номер документу
101003741
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2021 року Чернігів Справа № 620/10041/21

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомЗаступника керівника Ніжинської окружної прокуратуридо треті особи Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області Лосинівської селищної Ніжинського району Чернігівської області ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,пропро визнання протиправним та скасування рішення, У С Т А Н О В И В:

Заступник керівника Ніжинської окружної прокуратури звернувся до суду з адміністративним позовом до Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області та Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в якому просить:

визнати незаконним та скасувати рішення тридцять восьмої позачергової сесії сьомого скликання від 22 жовтня 2020 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність» щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у приватну власність ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_1 , для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області;

визнати незаконним та скасувати рішення тридцять восьмої позачергової сесії сьомого скликання від 22 жовтня 2020 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність» щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у приватну власність ОСОБА_2 , жительці АДРЕСА_2 , для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

В обґрунтування своїх вимог позивачем зазначено, що рішення тридцять восьмої позачергової сесії VII скликання від 22 жовтня 2020 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність» щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 2,00 га кожна у приватну власність ОСОБА_1 та її сестрі ОСОБА_2 є незаконними та підлягають скасуванню, оскільки були прийняті в умовах реального конфлікту інтересів.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 28.08.2021 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліку.

У строк, встановлений судом, позивачем усунуто недолік позовної заяви, допущений при її поданні до суду.

Ухвалою суду від 13.09.2021 відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Вказана ухвала була направлена на адреси відповідачів та третіх осіб і отримана ними (а.с. 71-74, 77), однак відзиви та пояснення відповідно на адресу суду не надійшли.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 13) Перемозька сільська рада Ніжинського району Чернігівської області за своєю організаційно-правовою формою є органом місцевого самоврядування. Відомості про те, що вказана юридична особа перебуває у процесі припинення - відсутні.

22.10.2020 на XXXVIII позачерговій сесії VII скликання Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області були прийняті рішення «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність», відповідно до яких вирішено:

надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність гр. ОСОБА_1 адреса: АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області (а.с. 32);

надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність гр. ОСОБА_2 адреса: АДРЕСА_2 , орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, кадастровий номер 7423387400:14:001:0006 (а.с. 33).

Відповідно до копії Відомості поіменного голосування голови та депутатів Перемозької сільської ради на пленарному засіданні XXXVIII позачерговій сесії VII скликання 22.10.2020 з питання: «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства на землях Перемозької сільської ради» участь у голосуванні була взята депутатом ОСОБА_1 , яка проголосувала за вказане питання - «за» (а.с. 31).

Відповідно до постанови Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 25.05.2021 (а.с. 19-21) суд постановив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Відповідно до рішення ІІ позачергової сесії VІІ скликання Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області від 14.12.2020, зокрема, вирішено: 1. Почати процедуру реорганізації Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області (ЄДРПОУ 04414443), місцезнаходження: Чернігівська область, Ніжинський район, село Перемога, вулиця Шевченка, будинок 1) шляхом приєднання до Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області (ЄДРПОУ 04412461), місцезнаходження: 16663, Чернігівська область, Ніжинський район, смт. Лосинівка, вулиця Шевченка, будинок 2); 2. Лосинівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зауважує, що суть даного спору полягає в оцінці правомірності прийнятих 22.10.2020 на XXXVIII позачерговій сесії VII скликання Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області рішень «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність».

Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

В частині десятій статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Відповідно до частини першої статті 67 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об`єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.

У рішенні від 16.04.2009 № 7-рп/2009 Конституційний Суд України, з-поміж іншого, зазначив, що за змістом частини другої статті 144 Конституції України, частини десятої статті 59 Закону рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються прокурором у встановленому Законом України «Про прокуратуру» порядку з одночасним зверненням до суду. При цьому Конституційний Суд України зазначає, що право прокурора оскаржувати до суду рішення органів місцевого самоврядування не є абсолютним, оскільки у Конституції України закріплено, що її норми є нормами прямої дії, а отже, звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, як і право на оскарження в суді рішень органів місцевого самоврядування гарантується безпосередньо на підставі Конституції України кожному (частина третя статті 8, частина друга статті 55).

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР).

У частині першій статті 1 Закону № 280/97-ВР закріплено:

територіальна громада - жителі, об`єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об`єднання жителів кількох сіл, селищ, міст, що мають єдиний адміністративний центр;

представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;

загальний склад ради - кількісний склад депутатів ради, визначений радою відповідно до закону;

склад ради - кількість депутатів, обраних до відповідної ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку;

правомочний склад ради - кількість депутатів, обраних до відповідної ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку, яка становить не менш як дві третини від загального складу ради.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону № 280/97-ВР місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

В частині першій статті 10 Закону № 280/97-ВР передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з пунктом 34 частини першої статті 26 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відноси.

Відповідно до частин першої, третьої, четвертої статті 45 Закону № 280/97-ВР сільська, селищна, міська, районна в місті (у разі її створення), районна, обласна рада складається з депутатів, які обираються жителями відповідного села, селища, міста, району в місті, району, області на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Загальний склад ради визначається відповідно до закону про вибори.

Рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради.

Згідно з частиною дванадцятою статті 46 Закону № 280/97-ВР сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов`язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. Депутат зобов`язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано (частини друга, четверта, шоста статті 49 Закону № 280/97-ВР).

Відповідно до частин першої - третьої статті 59 Закону № 280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід`ємною частиною протоколу сесії ради.

У статті 59-1 Закону № 280/97-ВР закріплено, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.

Якщо неучасть осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов`язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.

З огляду на зазначене, суд зауважує, що положеннями Закону № 280/97-ВР урегульовано питання організації роботи органу місцевого самоврядування, яким є сільська рада, визначено обсяг повноважень та порядок діяльності вказаного органу. Крім того, визначено правовий статус депутата місцевої ради, передбачено обов`язки кожного депутата та порядок дій депутата, ради у випадку виникнення конфлікту інтересів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області 22.10.2020 на XXXVIII позачерговій сесії VII скликання вказаної ради приймала участь у голосуванні та проголосувала «за» за проекти рішень «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність», відповідно до яких вирішено:

надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність гр. ОСОБА_1 адреса: АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області;

надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність гр. ОСОБА_2 адреса: АДРЕСА_2 , орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, кадастровий номер 7423387400:14:001:0006.

Правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень визначає Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі - Закон № 1700).

Відповідно до положень статті 1 Закону № 1700 близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта; приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону № 1700 суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: б) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з частиною першою статті 28 Закону № 1700 особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

При цьому, відповідно до статті 35-1 Закону № 1700 правила врегулювання конфлікту інтересів у діяльності Президента України, народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

В частині четвертій статті 78 КАС України закріплено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Із змісту постанови Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 25.05.2021 (а.с. 19-21) вбачається, що судом встановлено, що ОСОБА_2 , як депутат Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області і відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія даного Закону, в порушення підпунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 05 листопада 2020 року на засіданні 38 сесії 7 скликання Перемозької сільської ради під час її участі та голосування за прийняття рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» щодо відведення земельної ділянки у приватну власність ОСОБА_2 (рішення датоване 22 жовтня 2020 року), тобто собі особисто.

ОСОБА_2 , як депутат Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області і відповідно до до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія даного Закону, в порушення підпунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 05 листопада 2020 року на засіданні 38 сесії 7 скликання Перемозької сільської ради під час її участі та голосування за прийняття рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» щодо відведення земельної ділянки у приватну власність своїй рідній сестрі ОСОБА_2 (рішення датоване 22 жовтня 2020 року).

Таким чином, суд зауважує, що прийняті 22.10.2020 Перемозькою сільською радою Ніжинського району Чернігівської області на XXXVIII позачерговій сесії VII скликання рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність» щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були прийняті в умовах реального конфлікту інтересів одного з депутатів - ОСОБА_1 , яка голосувала за прийняття таких рішень.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 20.03.2019 у справі № 442/730/17 зазначила, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів у одного з депутатів рішення органу місцевого самоврядування компрометує, спаплюжує таке рішення, та, як наслідок, нівелює довіру суспільства до органів місцевого самоврядування в цілому.

Суд звертає увагу, що для встановлення порушення процедури прийняття рішення, визначальним є сам факт участі депутата у голосуванні за наявності конфлікту інтересів (незалежно потенційного чи реального), а не вплив такого голосування на прийняте рішення з урахуванням наявності кваліфікованої більшості, необхідної для прийняття позитивного рішення колегіальним органом.

Як зазначено вище, нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об`єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування (частина перша статті 67 Закону № 1700).

Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку (частина десята статті 59 Закону № 280/97-ВР.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Отже, зважаючи на вказані вище правові норми та з огляду на встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що оскаржувані Рішення Перемозькою сільською радою прийняті з порушенням вимог статті 59-1 Закону № 280/97-ВР та статей 28, 35-1 Закону № 1700, а тому є протиправними та підлягають скасуванню.

При розгляді даної справи судом враховано положення частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 139, 241-243, 245, 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов заступника керівника Ніжинської окружної прокуратури до Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області та Лосинівської селищної Ніжинського району Чернігівської області, треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення XXXVIII позачергової сесії VII скликання Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області від 22 жовтня 2020 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність», відповідно до якого ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_1 , надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у приватну власність для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення XXXVIII позачергової сесії VII скликання Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області від 22 жовтня 2020 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність», відповідно до якого ОСОБА_2 , жительці АДРЕСА_2 , надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у приватну власність для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Перемозької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач: Заступник керівника Ніжинської окружної прокуратури, вул. Овдіївська, буд. 2, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600, код ЄДРПОУ 02910114.

Відповідач: Перемозька сільська рада Ніжинського району Чернігівської області, вул. Шевченка, 1, с. Перемога, Ніжинський район, Чернігівська область, 16665, код ЄДРПОУ 04414448.

Відповідач: Лосинівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області, вул. Шевченка, 2, смт. Лосинівка Ніжинського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04412461.

Третя особа: ОСОБА_1 , АДРЕСА_3 .

Третя особа ОСОБА_2 , АДРЕСА_4 .

Дата складення повного рішення суду - 10.11.2021.

Суддя Ю. О. Скалозуб