
Справа №: 310/9531/21
3/310/3874/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 листопада 2021 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Маринін О.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Головного Управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,голови ліквідації комісії КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
З протоколу № 3252 від 01.10.2021 р. вбачається, що ОСОБА_1 ,голова ліквідації комісії КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ», допустив порушення податкового законодавства України внаслідок надання до податкового органу – Бердянської державної податкової інспекції податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб та сум утриманого з них податку (форма№1-ДФ) з помилками з податкові періоди: 3 квартал 2020 року.
Підставою для складання протоколу за ч.1 ст.163-4 КУпАП відповідно до протоколу є акт перевірки від 09.07.2021р. № 6100/08-01-07-19/31979805, яким встановлено порушення податкового законодавства КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ», за 3 квартал 2020 року.
При цьому особа, яка складала протокол відносно ОСОБА_1 за ст.163-4 ч.1 КУпАП, вказала у протоколі про виявлення триваючого правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.163-4 КУпАП адміністративним правопорушенням є неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
У відповідності до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Зазначені у протоколі за ст.163-4 КУпАП порушення податкового законодавства, виявлені при проведенні перевірки КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ», виявлені понад строк, встановлений ст.38 КУпАП, не є триваючими, оскільки законодавством України встановлені певні строки надання податкової звітності за кожний податковий період щодо податків та зборів, такі дії не мають триваючого характеру та вважається закінченим з моменту подання такої звітності до податкового органу.
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, строк дії притягнення до адміністративної відповідальності за таке порушення не можуть перебувати в залежності від можливості або бажання податкового органу на їх виявлення та часу проведення перевірки.
Таким чином, ОСОБА_1 ,голова ліквідації комісії КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ» не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.163-4 ч.1 КУпАП за порушення податкового законодавства КП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ» за 3 квартал 2020 р.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Суд зазначає, що сам по собі акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки ДПС України, без відсутності відомостей про узгоджені податкові зобов`язання не створює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 КУпАП, бо не є очевидним та доведеним відповідно до вимог законодавства України, тому суд при закритті провадження по справі не з`ясовує питання винуватості або невинуватості особи за ст.163-4 ч.1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 221, 247 п.7, 283 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-4 ч.1 КУпАП провадженням закрити, у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду О.В. Маринін