
Справа №: 307/3768/21
Провадження № 3/307/1585/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2021 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сойма М.М., з участю секретаря с/з Ваш Е.О., прокурора Тячівської окружної прокуратури Варги І.В., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, пенсіонера, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , депутата Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи обраним депутатом 7-го скликання Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області та будучи відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, порушив вимоги частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 00 хв. 00 год. 01 квітня 2021 року), а саме: 25 червня 2021 року опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконуванням функцій держави або місцевого самоврядування (за минулий 2020 рік), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Як встановленому в судовому засіданні та підтверджено рішенням Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області 2 сесії VІІ скликання від 16 грудня 2015 року №8 "Про підсумки виборів депутатів сільської ради при проведенні повторного голосування та внесення змін до складу утворених постійних комісій" ОСОБА_1 обрано депутатом Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області (а.с.17, 18).
Згідно рішення Тересвянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області першої сесії VІІІ скликання від 01 грудня 2020 року за №1 «Про початок повноважень депутатів Тяресвянської селищної ради Тячівської селищної ради Закарпатської області» встановлено, що ОСОБА_1 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.19).
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови. Оскільки ОСОБА_1 з 16 грудня 2015 року по 01 грудня 2020 року був депутатом Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області, то відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Оскільки повноваження депутата закінчилися згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», 01 грудня 2020 року відбулась перша сесія нового скликання Тересвянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, а тому ОСОБА_1 був зобов`язаний наступного року після припинення діяльності подати в установленному порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Відповідно до абзацу другого ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції " особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В судовому засіданні встановлено та даний факт визнано ОСОБА_1 , що ОСОБА_1 , будучи депутатом Кривської сільської ради Тячівського району Закарпатської області та будучи відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, та будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, порушив вимоги частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування до 00 хв. 00 год. 01 квітня 2021 року, а саме 25 червня 2021 року опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконуванням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2020 рік.
Таким чином, в період з 01 січня 2021 року до 31 березня 2021 року ОСОБА_1 , усвідомлюючи обов`язок подання щорічної декларації за 2020 рік, мав можливість у зазначений період подати щорічну декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, але подав її лише 25 червня 2021 року, тобто несвоєчасно.
Об`єктивних причин щодо несвоєчасності подання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Цубери В.В не встановлено.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, вина ОСОБА_1 також стверджується, даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2021 року за №299, повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, додатку послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, рішенням Кривської сільської ради 2 сесії VІІ скликання від 16 грудня 2015 року №8 "Про підсумки виборів депутатів сільської ради при проведенні повторного голосування та внесення змін до складу утворених постійних комісій", рішенням Тересвянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області першої сесії VІІІ скликання від 01 грудня 2020 року за №1 «Про початок повноважень депутатів Тяресвянської селищної ради Тячівської селищної ради Закарпатської області», письмовим поясненням ОСОБА_1 від 22 жовтня 2021 року.
Згідно з вимогами ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають для з`ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, особу правопорушника, який вину визнав, вперше притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення, обставини вчинення ним правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід обрати міру адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850, 00 (Вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454, 00 гривень (Чотириста п`ятдесят чотири гривень 00 коп.) до ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області на протязі 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя Тячівського
районного суду Закарпатської області: Сойма М.М.