
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2021 року № 520/16685/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії -
В С Т А Н О В И В:
02.09.2021 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального та захисту населення Харківської районної державної адміністрації, в якому просили суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у рішенні № 04-24/2625 від 12.05.2021 року;
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у рішенні № 04-24/2624 від 12.05.2021 року ;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківський обласний військовий комісаріат надати ОСОБА_1 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківський обласний військовий комісаріат надати ОСОБА_2 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем, на думку позивачів, вчинено протиправні дії щодо відмови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07.09.2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідач, Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначило, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачі є батьками померлого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження.
Не погодившись з рішеннями Харківського обласного військового комісаріату №1 від 12.01.2017 та №3 від 12.04.2019, позивачі звернулись до суду за захистом своїх прав.
09.08.2019 Харківським окружним адміністративним судом винесено рішення в адміністративній справі №520/4899/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Харківського обласного військового комісаріату, яким позивачам було відмовлено у задоволенні позову.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2019 у справі №520/4899/19 було частково задоволено апеляційну скаргу та скасовано п. 4 та п.5 протокольного рішення № 1 від 12.01.2017 засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби; скасовано п. 2 та п. 3 протокольного рішення № 3 від 12.04.2019 засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням, статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби; зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат повторно розглянути заяви позивачів від 20.03.2019 про отримання статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби.
На виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2019 року по справі №520/4899/19 Комісією для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, з урахуванням висновків суду, було повторно розглянуто заяви позивачів від 20.03.2019 року, долучені документи, позивачам було відмовлено у задоволенні їх заяв від 20.03.2019 року у зв`язку з тією обставиною, що відповідно до Акту проведення службового розслідування від 02.07.2015 року проведеного у військовій частині польова пошта В0095: вважати солдата ОСОБА_3 таким, що загинув під час проходження військової служби в зоні проведення антитерористичної операції, але не пов`язана з виконанням військового обов`язку 25.06.2015 року внаслідок необережності та у стані алкогольного сп`яніння.
Вказане рішення оформлено та занесено до протоколів засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановленням статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби від 17.02.2020 року № 3 пункт 1, 2, що наданий до суду у формі витягу.
Не погодившись з рішеннями Харківського обласного військового комісаріату у вигляді витягу з протоколу №3 від 17.02.2020, позивачі звернулись до суду за захистом своїх прав.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 у справі № 520/2577/2020 адміністративний позов позивачів задоволено. Скасовано рішення Харківського обласного військового комісаріату, викладене у вигляді витягу з протоколу № 3 від 17.02.2020 року засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, про відому ОСОБА_1 у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовця, який помер (загинув) під час проходження військової служби. Скасовано рішення Харківського обласного військового комісаріату, викладене у вигляді витягу з протоколу № 3 від 17.02.2020 року засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, про відому ОСОБА_2 у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовця, який помер (загинув) під час проходження військової служби. Зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_1 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення. Зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_2 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2020 апеляційну скаргу Харківського обласного військового комісаріату залишено без задоволення, рішення ХОАС від 27.04.2020 залишено без змін.
На виконання рішень судів Харківським обласним військовим комісаріатом позивачам встановлено статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видано відповідні посвідчення від 31.07.2020.
Відповідач листом від 20.08.2020 № 04-24/4678 повідомив позивачам, що питання визначення права на встановлення статусу «Член сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни» відповідно до пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» може бути розглянуте за умови надання до Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації документу ВЛК, що підтверджує зв`язок смерті з травмою, отриманою при виконанні обов`язків військової служби.
Позивачі, не погодившись з зазначеною відповіддю, звернулися до суду з позовом.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 22.04.2021 року по справі № 520/4270/21 адміністративний позов ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (просп. Гагаріна, буд. 157 "а", м. Харків, 61124, код ЄДРПОУ 03196541) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 18.08.2020 про надання статусу «члена сім`ї загиблого». Зобов`язано Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_2 від 18.08.2020 та додані до неї документи та прийняти рішення за результатами розгляду вказаної заяви. В задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Відповідачем прийнято рішення № 04-24/2625 від 12.05.2021 року про відмову ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни. В рішенні зазначено, що чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» поширюється на сім`ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи “каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов`язків військової служби (службових; обов`язків), а також внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів. Вказано, що не подано документів, які підтверджують-встановлення причинного зв`язку смерті померлого з захворюванням (пораненням, контузією, каліцтвом, травмою), одержаним під час захисту Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків).
Також, відповідачем прийнято рішення № 04-24/2624 від 12.05.2021 року про відмову ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни. В рішенні зазначено, що чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» поширюється на сім`ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи “каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов`язків військової служби (службових; обов`язків), а також внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів. Вказано, що не подано документів, які підтверджують-встановлення причинного зв`язку смерті померлого з захворюванням (пораненням, контузією, каліцтвом, травмою), одержаним під час захисту Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків).
Позивачі, вважаючи дії відповідача протиправними, звернулись з даним позовом до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» цей Закон визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно до приписів ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», чинність цього Закону поширюється на: сім`ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час у часті в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать, зокрема батьки.
Порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни визначається Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302.
Відповідно до п. 4 зазначеного Положення особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (стаття 10 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім`ї загиблого".
Відповідно до абз. 2 п. 7 Положення «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації громадянина.
Порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, деяким категоріям осіб затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р. № 740.
Відповідно до абз. 5 п. 2 зазначеного Порядку статус особи, на яку поширюється чинність Закону, згідно з цим Порядком надається, зокрема, сім`ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, і загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Відповідно до пп.4 п. 4 Порядку підставами для надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, є: 4) для осіб, зазначених в абзаці п`ятому пункту 2 цього Порядку:
- свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи;
- документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, і загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
- постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування.
Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку для встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, членам сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, необхідно подати структурному підрозділу місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення заяву і документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку.
Відповідно до п. 6 Порядку рішення про встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, приймається структурними підрозділами місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів.
Відсутність документів, визначених пунктом 4 цього Порядку, та їх недостовірність є підставою для відмови в наданні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону.
Так, відповідачем в обгрунтування рішень № 04-24/2625 від 12.05.2021 року та № 04-24/2624 від 12.05.2021 року вказано, що не подано документів, які підтверджують-встановлення причинного зв`язку смерті померлого з захворюванням (пораненням, контузією, каліцтвом, травмою), одержаним під час захисту Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків).
Харківський окружний адміністративний суд в рішенні від 27.04.2020 по справі № 520/2577/2020, яке набрало законної сили 15.07.2020 року, прийшов до висновку, що підставою для отримання посвідчення відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" є причинний зв`язок смерті з пораненням, контузією чи каліцтвом, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов`язків військової служби (службових обов`язків).
При цьому, вищевказаним рішенням суду зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_1 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення та зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_2 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення.
Таким чином, Харківський окружний адміністративний суд в рішенні від 27.04.2020 по справі № 520/2577/2020 прийшов до висновку про наявність причинного зв`язку смерті ОСОБА_3 з пораненням, контузією чи каліцтвом, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов`язків військової служби (службових обов`язків).
Згідно з ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, в судовому порядку встановлено право ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на отримання статусу членів сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та відповідних посвідчень.
При цьому, позивачі просили суд визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у рішенні № 04-24/2625 від 12.05.2021 року та щодо відмови ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у рішенні № 04-24/2624 від 12.05.2021 року.
Так, дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови позивачам у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни виразились у прийнятті рішень № 04-24/2625 від 12.05.2021 року та № 04-24/2624 від 12.05.2021 року.
Враховую чи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у даній частині шляхом скасування рішення № 04-24/2625 від 12.05.2021 року Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та скасування рішення № 04-24/2624 від 12.05.2021 року Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни.
З огляду на викладене, суд для ефективного захиту прав позивача приходить до висновку про зобов`язання Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації надати ОСОБА_1 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення та зобов`язання Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації надати ОСОБА_2 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (61124 М. Харків, пр. Гагаріна, 157-а) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Скасувати рішення № 04-24/2625 від 12.05.2021 року Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни.
Скасувати рішення № 04-24/2624 від 12.05.2021 року Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації надати ОСОБА_1 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення;
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації надати ОСОБА_2 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03196541, 61124 М. Харків, пр. Гагаріна, 157-а) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03196541, 61124 М. Харків, пр. Гагаріна, 157-а) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаєв А.І.