Рішення № 100997155, 10.11.2021, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2021
Номер справи
260/3958/21
Номер документу
100997155
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

10 листопада 2021 рокум. Ужгород№ 260/3958/21

Закарпатський окружний адміністративний суд в особі головуючого судді Дору Ю.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у якому просить: визнати неправомірними дії Головного управління ПФУ в Закарпатській області щодо прийняття Рішення про відмову в призначенні пенсії за віком та відповідно скасувати оскаржуване рішення; Зобов`язати Головне управління ПФУ в Закарпатській області зарахувати до загального стажу роботи періоди роботи згідно записів в трудовій книжці, а саме: з 01.02.1992 по 10.01.1999рр в МПП "ФОРДД", а також до пільгового стажу роботи з 02.02.1987р. по 04.02.1991р. в Закарпатському розвідувально-експлуатаційному ртутному комбінаті (перейменовано ВАТ “Закарпатський металургійний завод”); зобов`язати призначити мені ОСОБА_1 , пенсію з моменту набуття права; судові витрати покласти на Відповідача.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що в оскаржуваному рішенні Головного управління Пенсійного фонду України зазначено, що мені не враховано період роботи з 01.02.1992р. по 10.01.1999р., оскільки наказ на прийняття дописано іншою ручкою. До пільгового стажу не враховано період з 02.02.1987р. по04.02.1991р. через відмову комісії в зарахуванні даного періоду роботи як періоду, що дає право призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Дані підстави відмови вважає необгрунтованими, вказує, що всі періоди роботи чітко записані в трудовій книжці, що є підставою для зарахування до стажу роботи. Просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому в задоволенні позову просить відмовити. Зазначає, що Головним управлінням встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 p. №10584V «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» становить 18 років. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком. Відповідно до частин 1, 2 статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в діючій редакції) чоловіки 1964 року народження, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу роботи з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років. Зазначає, що запис про період роботи з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 p., в МПП «ФОРДД» не врахований через те, що наказ про прийняття на роботу записаний неоднаковим кольором ручки. Вказує, що ОСОБА_1 не підтверджено період роботи з 02.02.1987 р по 04.02.1991 p., оскільки робота за професією електрослюсар з ремонту приладів теплотехнічного контролю і автоматики процесів хіміко-металургійних виробництв та слюсаря КВП Списком виробництв, професій, посад та показників, робота на яких дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР 22.08.1956 року №1173 не передбачена.

Відповідно до положень ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.262 КАС України.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Хустського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУПФУ в Закарпатській області), із заявою про призначення пенсії за віком. До заяви були додані такі документи: трудова книжка, диплом про навчання, довідка про підтвердження стажу роботи, довідка про заробітну плату, довідка про зміну назви організації.

Розглянувши документи подані для призначення пенсії ОСОБА_2 Головним управлінням встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 p. №10584V «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» становить 18 років. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком. Відповідно до частин 1, 2 статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в діючій редакції) чоловіки 1964 року народження, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу роботи з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років. У зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу 27 років, який необхідний позивачу для призначення пенсії Головним управлінням прийнято рішення за №072150005275 від 24.12.2020 р. про відмову у призначенні пенсії.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-ІV).

Згідно з пунктом першим частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частиною четвертою статті 24 Закону № 1058-ІV встановлено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, шо діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IV закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягай встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі, персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року № 22- 1 (далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 22-1 що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).

Згідно з пунктом 4.2 Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Розглянувши документи подані для призначення пенсії ОСОБА_2 Головним управлінням встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 p. №10584V «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» становить 18 років. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком. Відповідно до частин 1, 2 статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (в діючій редакції) чоловіки 1964 року народження, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу роботи з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років. У зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу 27 років, який необхідний позивачу для призначення пенсії Головним управлінням прийнято рішення за №072150005275 від 24.12.2020 р. про відмову у призначенні пенсії.

Судом встановлено, що до страхового стажу роботи позивачу не врахований період роботи з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 p., в Малому приватному підприємстві «ФОРДД» (далі - МПП «ФОРДД», з обгрунтуванням того, що наказ про прийняття на роботу записаний неоднаковим кольором ручки.

Відповідно до статті 62 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На момент внесення у трудову книжку позивачу запису про прийняття на роботу була чинна Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях, затверджена постановою Держкомпраці СРСР по праці і соціальних питаннях від 20 червня 1974 року № 162 (далі - Інструкція № 162).

Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність робітників і службовців. Трудові книжки ведуться на всіх робітників і службовців державних, кооперативних і громадських підприємств, установ і організацій, які працювали понад 5 днів, у тому числі на сезонних і тимчасових працівників, а також на позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Згідно пункту 2.2 Інструкції № 162 до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім`я та по-батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв`язку з цим винагороди. Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 затверджено "Порядок

для призначення пенсій за відсутності трудової Пунктом 3 даного Порядку, визначено, за тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу відмовлено зарахуванні до загального стажу період роботи з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 p., в МПП «ФОРДД» у зв`язку з тим, що наказ про прийняття на роботу у трудовій книжці записаний неоднаковим кольором ручки.

Відповідно до статті 2 Інструкції № 162 – записи здійснюються охайно, перовою чи кульковою ручкою, чорнилами чорного, синього або фіолетового кольору.

Суд дослідивши копію трудової книжки позивача зауважує, що записи про спірний період роботи з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 p., в МПП «ФОРДД» не містять перекреслень, виправлень чи дописок, які б змінювали суть записів або перекручували б їх зміст, записи виконані під порядковими номерами 16, 17, 18, 19 розміщені послідовно по хронології, написані акуратно, завірені підписом керівника підприємства та печаткою підприємства, що не потребує обов`язкового підтвердження трудового стажу додатковими документами.

Крім цього, працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, а неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки чи іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії по віку, а загальних підставах. Наведене в повній мірі узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеній у постанові №687/975/17 від 21.02.2018.

Таким чином, суд приходить до переконання, що вищезазначений період роботи позивача слід зарахувати до її стажу роботи для призначення пенсії, оскільки він підтверджений належними та достатніми доказами, а відтак, слід зобов`язати відповідача провести перерахунок пенсії.

Щодо не зарахування до пільгового стажу роботи період з 02.02.1987 р. по 04.02.1991 р. в Закарпатському розвідувально-експлуатаційному комбінаті (перейменовано на ВАТ Закарпатський металургійний завод) суд вказує наступне.

07 жовтня 2020 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до комісії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з питань підтвердження періодів роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років (далі -комісія). До заяви було додано: -трудову книжку; -довідку видану архівною установою про стаж роботи №3-08 від 17.09.2020 р; -довідку про заробітну плату.

Відповідно до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України N° 18-1 від 10.11.2006р. визначено механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника. Комісія створюється при Головних управліннях, склад комісії затверджується начальником Головного управління. Основним завданням комісії є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи (додаток 1 до Порядку) та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову його підтвердженні в установленому порядку.

Рішенням комісії з питань підтвердження періодів роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років Головного управління від 09.12.2020 року № 9 ОСОБА_1 не підтверджено період роботи з 02.02.1987 р по 04.02.1991 p.. Аргументом відмови у підтвердженні вищевказаного періоду було вказано, що робота за професією електрослюсар з ремонту приладів теплотехнічного контролю і автоматики процесів хіміко-металургійних виробництв та слюсаря КВП Списком виробництв, професій, посад та показників, робота на яких дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР 22.08.1956 року №1173 (Постанова 1173) не передбачена.

Суд, з аналізу Списку виробництв, професій, посад та показників, робота на яких дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР 22.08.1956 року №1173, встановив, що відповідач дійшов до достовірного висновку щодо відсутності посади - електрослюсар з ремонту приладів теплотехнічного контролю і автоматики процесів хіміко-металургійних виробництв та слюсаря, відтак, у задоволені позову в цій частині слід відмовити.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання Головне управління ПФУ в Закарпатській області, призначити ОСОБА_1 пенсію з момену набуття права, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону №1058-IV, пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов`язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

В той же час, згідно з п.п.3 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, яке затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за №40/26485, Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства.

З аналізу наведеного вбачається, що на даний час Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства.

Так, питання призначення пенсії є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.

Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.

Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.

Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.

Відтак, суд приходить до висновку, що зобов`язання відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію з моменту набуття права є передчасним.

Таким чином, враховуючи викладене, зазначена позовна вимога задоволенню не підлягає, так як розгляд документів для призначення пенсії, розрахунок стажу, призначення та виплата пенсіє є дискреційними повноваженнями Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

За правилами, встановленими ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, беручи до уваги фактичні обставини даної справи, з метою найбільш ефективного захисту порушених прав позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

За приписами ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Судом встановлено, що позивачем для звернення до суду було сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн, про що в матеріалах справи міститься доказ – квитанція № 48 від 11.09.2021 р. Оскільки адміністративний позов задоволено частково, у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат здійснюється на користь позивача у розмірі 454,00 грн. (908/2, де 908,00 - ставка судового збору сплачена позивача за звернення до суду із цим позовом), оскільки судом не встановлено обставин, передбачених ч. 8 ст. 139 КАС України, щодо зловживання позивачем процесуальними правами або виникнення спору внаслідок неправильних дій позивача. Відповідні судові витрати належить компенсувати позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород,Закарпатська область,88008, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо неврахування при розгляді заяви про призначення пенсії за віком ОСОБА_1 періоду роботи у період з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 р. в Малому приватному підприємстві «ФОРДД».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород,Закарпатська область,88008, код ЄДРПОУ 20453063) врахувати при призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 період роботи з 01.02.1992 р. по 10.01.1999 р. у Малому приватному підприємстві «ФОРДД».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008, код ЄДРПОУ 20453063) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про призначення пенсії за віком, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні позову у частині інших позовних вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору