Рішення № 100996310, 11.11.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2021
Номер справи
240/14427/21
Номер документу
100996310
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м. Житомир справа № 240/14427/21

категорія 112010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Панкеєвої В.А.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України Житомирській області по визначенню його трудового стажу тільки 26 років 7 місяців 22 дні;

- зобов`язати відповідача перерахувати йому пенсію з врахуванням трудового стажу у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 12.04.1991 по 02.03.1993 в подвійному розмірі, з 02.03.1993 по 06.04.1998 року у приватному підприємстві "Сан", з 01.02.2019 по 07.11.2019 в ТОВ "МАЗАР".

В обґрунтування позову зазначено, що позивач з 21.09.2011 отримує пенсію за віком. У відповідь на його звернення відповідач повідомив, що трудовий стаж позивача для обчислення пенсії становить 26 років 7 місяців 22 дні. На думку позивача, ці дані не відповідають записам у його трудовій книжці. До трудового стажу не зараховано періоди роботи у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднані "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 12.04.1991 по 02.03.1993. Позивач вважає, що додатково наданими відповідачу документами та відомостями в трудовій книжці підтверджено спірні періоди, що не були зараховані суб`єктом владних повноважень.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 16.07.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.

16.09.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало відзив на позов, в якому відповідач заперечує щодо позовних вимог та просить відмовити у задоволенні позову.

Зважаючи на незначну складність справи, суд вважає за необхідне розглянути її в порядку п.2 ч.1 ст.263 КАС України.

У відповідності до частини 4 статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з частиною 5 статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Як встановлено судом, з 21.09.2011 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Позивач неодноразово звертався до відповідача із заявами з питання пенсійного забезпечення.

Листом від 18.11.2020 №18574-18488/Ц-02/8-0600/20 відповідач повідомив, що записи трудової книжки позивача внесені з порушеннями вимог Інструкції. Запис трудової книжки про його трудову діяльність у Приватній фірмі "Сан" у період з 02.03.1993 по 06.04.1998 не враховано до страхового стажу, оскільки дата та номер наказу про прийняття внесено з порушенням Інструкції.

Повідомлено, що страховий стаж позивача становить 26 років 7 місяців 22 дні, коефіцієнт страхового стажу - 0,26583.

Довідки про заробітну плату від 14.12.2009 №111 та від 18.09.2011 №17 за період роботи у Приватній фірмі "Сан" з березня 1993 по лютий 1998 року не враховані, оскільки не підтверджені первинними документами та не відповідають Порядку.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

При цьому суд відмічає, що "на підставі" означає, що суб`єкт владних повноважень: 1) повинен бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України; 2) зобов`язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним; "у межах повноважень" означає, що суб`єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх; "у спосіб" означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби; "з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано", тобто використання наданих суб`єкту владних повноважень повинно відповідати меті та завданням діяльності суб`єкта, які визначені нормативним актом, на підставі якого він діє; "обґрунтовано", тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії). Рішення повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення.

Відповідно до ч.3 ст.46 Конституції України визначено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003(далі - Закон № 1058-IV).

Абз.1 ч.2 ст.24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Абзацом першим ч.1ст.40 Закону № 1058-IVпередбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абз.5ч.1ст.40 цього Закону).

Згідно з пунктами 1-2 статті 41 Закону № 1058-IV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:

1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;

2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Аналіз вищевказаних норм дає підстави для висновку, що у разі надання особою заяви на призначення (перерахунок) пенсії із наданням довідки за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 01 липня 2000 року, зазначена довідка може бути врахована для призначення (перерахунку) розміру пенсії тільки після обов`язкового підтвердження первинними документами, на підставі яких було видано зазначену довідку.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"(далі - Порядок №22-1), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005(у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) та зареєстрований в Міністерстві юстиції України за №1566/11846 від 27.12.2005 регулює питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №1058.

Абзацом 2 п.п.3 п.2.1 вказаного Порядку встановлено, що за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Пунктом 2.10 Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

Таким чином, установлення заробітку для обчислення пенсії не допускається лише на підставі показань свідків, а також не можуть бути документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії - виписки зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань.

Водночас пунктом 5 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148"Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі",Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Підпунктом "д" пункту 5 Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі" передбачено, що робітникам, які переводяться, направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей держави, на умовах укладення ними трудових договорів на роботу в цих районах на строк 5 років, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки, надавати додаткові наступні пільги: зараховувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців при обчисленні стажу, який дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності. Пільги, які передбачені цією статтею, надаються також особам, які прибули в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за власним бажанням і які уклали строковий договір про роботу в цих районах.

Згідно пункту 3 постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10.02.1960 № 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі" працівникам, які користуються в даний час пільгами, кожний рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, до 1 березня 1960 року зараховувати за два роки роботи при розрахунку стажу для отримання пенсії за віком, по інвалідності і за вислугу років, а після 1 березня 1960 року - за один рік і шість місяців роботи при обрахуванні стажу для отримання пенсії за віком і по інвалідності.

Щодо питання врахуванням трудового стажу позивача у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 12.04.1991 по 02.03.1993 в подвійному розмірі суд зазначає наступне.

Згідно записів трудової книжки ОСОБА_1 позивач з 18.04.1991 по 02.03.1993 працював у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес".

Водночас відомості вказаних записів трудової книжки за №20 та №21 не підтверджені відтисками печаток підприємства, що унеможливлює визнати вказаний період роботи позивача підтвердженим.

Надана до матеріалів справи архівна довідка від 10.12.2009 №2.2-3/Ц-1153р підтверджує факт роботи позивача у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" в період з 1991 по 1992 рік, у довідці містяться відомості про нараховану та виплачену заробітну плату за 1991 та 1992 роки (а.с.25).

Згідно примітки, відомостей про отриману заробітну плату позивачем у 1993 року не знайдено.

Відтак, підтвердженим фактом визнається судом стаж роботи позивача у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 18.04.1991 по 31.12.1992.

Суд відхиляє доводи відповідача, що пенсіонером для підтвердження права на застосування кратного обчислення стажу роботи в районах Крайоньої Півночі за відсутності трудового договору має бути надано трудову книжку заповнену у відповідності з Інструкцією або довідку підприємства, установи, організації, де працювала особа, в якій зазначено про факт роботи за строковим трудовим договором, період на який його було укладено і розповсюдження на особу пільг щодо обчислення стажу за цей період.

Оскільки вимоги до довідки підприємства, що вказані суб`єктом владних повноважень у відзиві, є надумани і необґрунтованими жодною нормою чинного законодавства.

Так, згідно приписів п.5 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Щодо питання врахуванням трудового стажу позивача з 02.03.1993 по 06.04.1998 у приватному підприємстві "САН" слід зазначити наступне.

Згідно записів трудової книжки ОСОБА_1 з 02.03.1993 по 06.04.1998 працював в приватному підприємстві "САН".

З огляду на те, що трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж особи, та за наявності повної достовірної інформації в її записах, відмова пенсійного органу у зарахуванні відповідного періоду служби до страхового стажу визнається судом безпідставною та необґрунтованою.

Позивачем на підтвердження роботи з 02.03.1993 по 06.04.1998 в приватному підприємстві "САН" на вимогу пенсійного органу надавались довідки від 14.12.2009 №111 та від 18.09.2011 №87, що містять отриманий позивачем помісячний заробіток з березня 1993 по лютий 1998 року.

Крім того, до матеріалів справи надано довідку ПФ "САН" уточнюючу особливий характер роботи, або умови праці, необхідні для призначення пенсії, що підтверджують стаж ОСОБА_1 з 02.03.1993 по 06.04.1998 на посаді муляра.

Вказані довідки не були взяті до уваги суб`єктом владних повноважень з надуманих підстав, з якими суд не погоджується.

Так, відповідачем у листі від 18.11.2020 вказано, що наведені довідки не приймаються до уваги оскільки не підтвердженні первинними документами.

Водночас які первинні документи слід додати до трудової книжки та довідки про отриману заробітну плату за весь період роботи відповідачем не надано.

Доказів вчинення суб`єктом владних повноважень дій з метою перевірки достовірності відомостей в документах, що надані позивачем, до матеріалів справи не надано.

Відповідачем вказано, що з метою проведення контрольно-перевірочних заходів щодо обґрунтованості видачі довідок про заробітну плату та достовірності зазначених в ній відомостей первинним документам на адресу ПФ "САН" було направлено відповідний запит, однак відповіді щодо узгодження термінів проведення перевірки не надходило.

Водночас, причини необхідності підтвердження відомостей, що зазначені в трудовій книжці та довідках про заробітну плату відповідачем не наведено.

А тому необхідність здійснення певних дій з метою проведення контрольно-перевірочних заходів відповідачем не доведено.

Відтак, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача перерахувати пенсію позивача з врахуванням трудового стажу з 02.03.1993 по 06.04.1998 у приватному підприємстві "Сан".

Щодо питання врахуванням трудового стажу позивача з 01.02.2019 по 07.11.2019 року в ТОВ "МАЗАР".

Згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_1 з 01.02.2019 по 07.11.2019 працював в ТОВ "МАЗАР".

З огляду на те, що трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж особи, та за наявності повної достовірної інформації в її записах, відмова пенсійного органу у зарахуванні відповідного періоду служби до страхового стажу визнається судом безпідставною та необґрунтованою.

Додатково позивачем до матеріалів справи надано довідку за підписом директора ТОВ "МАЗАР" від 05.07.2021 №8 на підтвердження відповідного стажу та отриманої заробітної плати (а.с.28).

Відтак, сумніви відповідача про наявність у позивача права на отримання пенсії з урахуванням трудового стажу в Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 18.04.1991 по 31.12.1992 в подвійному розмірі, з 02.03.1993 по 06.04.1998 у приватному підприємстві "Сан", та з 01.02.2019 по 07.11.2019 в ТОВ "МАЗАР" спростовані встановленими в ході судового розгляду обставинами справи.

Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав у постанові від 31 березня 2021 року у справі №240/12017/19 зазначила, що реалізація позивачем права на звернення до суду з позовною заявою в рамках строку звернення до суду залежить виключно від нього самого, а не від дій чи бездіяльності посадових осіб відповідача. Позивач, необґрунтовано не дотримуючись такого порядку, позбавляє себе можливості реалізовувати своє право на звернення до суду в межах строків звернення до суду, нереалізація цього права зумовлена його власною пасивною поведінкою.

Частиною 2 статті 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З огляду на встановлений факт протиправності дій відповідача, та з урахуванням наявності у позивача права на врахування отриманої заробітної плати, суд вважає за необхідне захистити права позивача шляхом зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити йому пенсію з 12.01.2021, тобто за шість місяців, що передували зверненню позивача до суду, з врахуванням трудового стажу у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 18.04.1991 по 31.12.1992 в подвійному розмірі, з 02.03.1993 по 06.04.1998 у приватному підприємстві "Сан", та з 01.02.2019 по 07.11.2019 в ТОВ "МАЗАР".

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відтак, позовні вимоги слід задовольнити частково.

Як встановлено з матеріалів справи, позивачем при подачі до суду позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі.

Відповідно до ч.1ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням задоволення позову, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача сплачений судовий збір у сумі 908,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України Житомирській області по визначенню трудового стажу ОСОБА_1 тільки 26 років 7 місяців 22 дні.

Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України Житомирській області перерахувати ОСОБА_1 пенсію з 12.01.2021 з врахуванням трудового стажу у Хабаровському виробничому золотовидобувному об`єднанні "Проморзолото" в артілі "Прогрес" з 18.04.1991 по 31.12.1992 в подвійному розмірі, з 02.03.1993 по 06.04.1998 у приватному підприємстві "Сан" та з 01.02.2019 по 07.11.2019 року в ТОВ "МАЗАР".

В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , інд. код НОМЕР_2 ) сплачений судовий збір в сумі 908,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.А. Панкеєва