
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2021 року м. Житомир
справа № 240/12415/21
категорія 113070200
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області та Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області про визнання дій неправомірними та скасування висновку,-
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" звернулось до суду з позовом, у якому просить:
- визнати неправомірними дії та скасувати висновок Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 23.04.2021 про результати моніторингу інформації результатів проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання недійсним протоколу №01203-00312-21 від 01.04.2021 серія ВС №111806.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група", як суб`єкт здійснення обов`язкового технічного контролю транспортних засобів та здійснюючи свою господарську діяльність з випробувань, 01.04.2021 перевірило технічний стан транспортного засобу марки ГАЗ 5312, номерний знак НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 та за результатами проходження вказаним автомобілем технічного контролю видало протокол перевірки технічного стану транспортного засобу.
Регіональний сервісний центр МВС в Житомирській області 23.04.2021 за результатами здійснення моніторингу інформації про результати проведення обов"язкового технічного контролю (далі – ОТК), прийняв рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану недійсним, оскільки показник одометра автомобіля менший ніж при здійсненні попередньої перевірки технічного стану автомобіля або реєстраційних операцій.
Позивач вказує, що у даному випадку у зазначеному автомобілі експлуататором - ПП “Черняхівська аграрна група” у вересні 2020 року замінено одометр, у зв`язку з тим що останній був несправний та видавав хибні показники.
Під час проведення ОТК про вказаний факт ТОВ “Українська паливна група” не було відомо. В подальшому, на запит направлений до ПП “Черняхівська аграрна група” надано відповідь про те, що вказаний одометр замінений, та додано, як доказ, копію акту встановлення одометру, копію податкової накладної та копію видаткової накладної.
Позивач вважає, що зважаючи вказане ТОВ “Українська паливна група” правомірно видало протокол, оскільки вимоги Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 (далі – Порядок) застосовуються до одного й того ж одометра.
Таким чином, позивач вважає, що у даному випадку в уповноваженої особи відповідача не було підстав для визнання недійсним протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, оскільки не досліджено те що позивачем не порушувався п.16 Порядку.
Згідно з ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала про відкриття провадження була направлена позивачу та відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вказана ухвала отримана уповноваженою особою відповідача.
Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження надіслав до суду відзив на позовну заяву (за вх.№41550/21) у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог за безпідставністю.
В обґрунтування відповідач зазначає, що висновок про результати моніторингу інформації за результатами проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу недійсним від 23.04.2021 прийнято Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області саме тому просив замінити відповідача.
Згідно з ухвалою суду від 16.08.2021 залучено до участі у справі, як співвідповідача – Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області.
27 вересня 2021 року Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області надіслав до суду відзив на позовну заяву (за вх.№55675/21) у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог за безпідставністю.
В обґрунтування відповідач зазначає, що вказана розбіжність показників одометра повинна бути зафіксована виконавцем за кодом 915.021 у відповідності до «Обсягів перевірки технічного стану транспортного засобу, коди оцінки невідповідності його технічного стану» додатку 5 до Порядку проведення обов`язкового технічного контролю.
За результатами проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу, під час якого встановлено невідповідність технічного стану транспортного засобу, виконавець зобов`язаний скласти акт невідповідності технічного стану транспортного засобу. Враховуючи викладене та керуючись абзацом другим пункту 3 Порядку та абзацом 2 підпункту першого пункту 7 Порядку моніторингу, прийнято рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу №01203-00312-21 від 01 квітня 2021 року недійсним, про що внесено відповідну інформацію до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 01.04.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" (далі - ТОВ “Українська паливна група”) перевірено технічний стан транспортного засобу марки ГАЗ 5312, номерний знак НОМЕР_1 , за результатами проходження вказаним автомобілем технічного контролю видано протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01203-00312-21 від 01.04.2021 та зазначено показники одометра - 4784 (а.с. 8).
23 квітня 2021 року Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Житомирській області за результатами здійснення моніторингу інформації про результати проведення обов`язкового технічного контролю встановлено, що суб"єктом здійснення обов"язкового технічного контролю транспортних засобів, випробувальною лабораторією ТОВ "Українська паливна група" реєстраційний номер 01203, м.Коростень, вул. Тостого, 5, 01 квітня 2021 року видано протокол технічного стану транспортного засобу №01203-00312-21 на транспортний засіб марки ГАЗ 5312, номерний знак НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_3 , 1989 року випуску, в порушення вимог законодавства у сфері здійснення обов"язкового технічного контролю.
Зважаючи на встановлені обставини Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Житомирській області 23.04.2021 сформовано висновок про результати моніторингу інформації результатів проведення технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу "недійсним" (далі - висновок) та прийнято рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану №01203-00312-21 від 01.04.2021 недійсним (а.с. 55-56).
У висновку, зокрема, вказано що, показник одометра менший, ніж показник одометра, зафіксований під час попереднього обов`язкового технічного контролю, проведеного суб`єктом здійснення обов`язкового технічного контролю, або реєстраційних операцій, оцінюється за кодом невідповідності 915.021 (показник одометра менший, ніж показник одометра, зафіксований під час попереднього обов`язкового технічного контролю, проведеного суб`єктом здійснення обов`язкового технічного контролю, або реєстраційних операцій).
Матеріалами фотофіксації процесу проведення обов`язкового технічного контролю від 01.04.2021, зафіксований транспортний засіб ГАЗ 5312, н/з НОМЕР_1 , у якого показник одометра (4784), менший, ніж попередній показник одометра, зафіксований матеріалами фотофіксації процесу проведення обов`язкового технічного контролю від 28.08.2020 (14177) та від 16.03.2020 (13298).
Зазначена невідповідність була встановлена під час надання адміністративних послуг з видачі свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів.
Незважаючи на вказане, посадовою особою випробувальної лабораторії ТОВ "Українська паливна група" в порушення вимог Додатку 5 до Порядку проведення ОТК, замість складання акту невідповідності технічного стану транспортного засобу із зазначенням коду невідповідності 915.021 видано протокол перевірки технічного стану №01203-00312-21 (а.с. 55-56).
Вважаючи дії відповідача протиправними, а права та інтереси ТОВ "Українська паливна група" порушеними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
В силу статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про автомобільний транспорт» перевірку технічного стану транспортних засобів під час обов`язкового технічного контролю транспортних засобів здійснюють суб`єкти господарювання, визначені відповідно до Закону України «Про дорожній рух» в порядку, який встановлює Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про дорожній рух» технічний стан транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, у частині, що стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, має відповідати правилам, нормативам, затвердженим у встановленому порядку.
Обов`язок щодо забезпечення належного технічного стану транспортних засобів покладається на їх власників або інших осіб, які їх експлуатують, згідно з чинним законодавством.
Згідно із частинами 3, 5 ст. 35 обов`язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
Обов`язковий технічний контроль транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та зареєстрованих територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, здійснюють суб`єкти проведення обов`язкового технічного контролю, які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.
Відповідно до п.1 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. №137 (далі - Порядок №137) виконавець - юридична особа або фізична особа - підприємець, визначена як суб`єкт проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу.
Пунктом 16 Порядку №137 передбачено, що виконавець здійснює фотофіксацію процесу проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу, про що попереджає замовника. Фотофіксація процесу проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу здійснюється виконавцем під час зовнішнього огляду транспортного засобу із фіксацією, серед іншого, показника одометра.
Відповідно до абзацу 2 п.18 Порядку №137 у разі позитивного результату після проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу. У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4.
Згідно із ст.52-1 Закону України «Про дорожній рух» до повноважень Міністерства внутрішніх справ України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху належать, зокрема, формування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, загальнодержавної бази даних про результати обов`язкового технічного контролю транспортних засобів на підставі інформації про результати перевірки технічного стану транспортного засобу, що надається суб`єктами проведення обов`язкового технічного контролю.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №512 затверджено Порядок формування загальнодержавної бази даних про результати обов`язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг (далі - Порядок №512)
Відповідно до пункту 3 Порядку №512 суб`єкти здійснення обов`язкового технічного контролю транспортних засобів через осіб, що отримали доступ до реєстру результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів, забезпечують кожної робочої зміни внесення до реєстру результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів інформації про результати обов`язкового технічного контролю транспортних засобів, яка зазначена в протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу чи акті невідповідності технічного стану транспортного засобу разом з матеріалами фотофіксації процесу проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу, результатами випробувань гальмових систем, спалин двигуна, світлопропускання стекол, крім транспортних засобів з наявним маркуванням стекол згідно з технічними приписами R43 та за відсутності додаткового покриву, що зменшує світлопропускання, а також про пошкоджені або зіпсовані бланки протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу.
Головний сервісний центр МВС забезпечує проведення моніторингу інформації про результати обов`язкового технічного контролю, що є основною формою контролю за діяльністю суб`єктів здійснення обов`язкового технічного контролю. Порядок проведення моніторингу інформації про результати обов`язкового технічного контролю, що передається суб`єктами здійснення обов`язкового технічного контролю до загальнодержавної бази даних, затверджується МВС.
За змістом абзаців третього та четвертого пункту 3 Порядку №512 протокол перевірки технічного стану транспортного засобу визнається територіальним органом з надання сервісних послуг МВС недійсним, зокрема, у разі видачі суб`єктом здійснення обов`язкового технічного контролю транспортних засобів протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу з порушенням Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 №137, або Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методів такої перевірки, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26.11.2012 № 710.
Відповідно до п. 2 Порядку проведення моніторингу інформації про результати обов`язкового технічного контролю, що передається суб`єктами здійснення обов`язкового технічного контролю до загальнодержавної бази даних, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 06 листопада 2019 року №928 (далі-Порядок №928), моніторинг інформації про результати обов`язкового технічного контролю здійснюється Головним сервісним центром МВС та іншими територіальними органами з надання сервісних послуг МВС під час проведення уповноваженою особою центру МВС моніторингу інформації про результати обов`язкового технічного контролю, що передається суб`єктами здійснення обов`язкового технічного контролю до реєстру результатів обов`язкового технічного контролю, та під час обміну інформацією у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю.
Пунктом 4 Порядку №928 передбачено, що моніторинг результатів ОТК, що передаються суб`єктами ОТК до реєстру ОТК, проводять уповноважені особи центрів МВС, на яких покладено обов`язки з моніторингу інформації про результати ОТК (далі - уповноважена особа).
Пунктами 5 та 6 Порядку №928 визначено, що уповноважена особа центру МВС здійснює моніторинг шляхом проведення звірки інформації про результати ОТК (у тому числі інформації, що міститься в матеріалах фотофіксації процесу проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу), що передається суб`єктами ОТК до реєстру ОТК, з інформацією, зокрема тою, що міститься в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (далі - ЄДР ТЗ), експлуатаційній документації на транспортний засіб, іншому інформаційному забезпеченні виробника транспортного засобу, документах з питань переобладнання, що були чинними на дату реєстрації (перереєстрації), а також перевірки повноти та достовірності переданої суб`єктами ОТК інформації про результати ОТК щодо дотримання Порядку проведення ОТК та обсягів перевірки технічного стану транспортного засобу, установлених Порядком проведення ОТК. Моніторинг здійснюється з використанням ЄДР ТЗ. За результатами моніторингу уповноважена особа центру МВС, яка його здійснила, проставляє в реєстрі ОТК відмітку «перевірено», а у разі встановлення підстав, передбачених пунктом 7 цього Порядку, - відмітку «недійсний».
Відповідно до абзацу 13 п.п. 1) п. 7 Порядку №928 підставами для визнання недійсності протоколу перевірки є відсутність фотографії показника одометра або якщо зафіксований на фотографії показник одометра не відповідає показнику, зазначеному в інформації про результати ОТК, показник одометра менший, ніж показник одометра, зафіксований під час попереднього (періодичного) проходження обов`язкового технічного контролю транспортного засобу.
Згідно із п.8 Порядку №928 у разі виявлення під час здійснення моніторингу інформації про результати проведення обов`язкового технічного контролю однієї або декількох підстав, зазначених у пункті 7 цього Порядку, уповноважена особа центру МВС готує висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним згідно з додатком 1 до цього Порядку.
З огляду на системний аналіз наведених норм слідує, що у спірних правовідносинах позивач мав провести фотофіксацію показника одометра автомобіля та пересвідчитись у його відповідності. При цьому, у разі виявлення відповідачем під час здійснення моніторингу такої невідповідності, уповноважена особа центру МВС готує висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним.
Таким чином, протиправність у діях відповідача відсутня, оскільки оскаржуваний висновок складений відповідно до вимог законодавства.
Однак, з пояснень представників сторін та наявних у справі матеріалів, судом встановлено, що автомобіль ГАЗ 5312, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_3 , перебував у експлуатації - Приватного підприємства “Черняхівська аграрна група” (далі - ПП “Черняхівська аграрна група”), під час експлуатації вказаного транспортного засобу у вересні 2020 року замінено одометр, у зв`язку з несправністю та виданням хибних показників.
На підтвердження зазначеного, позивачем надано до суду видаткову накладну №983 від 09.09.2020 про придбання ПП “Черняхівська аграрна група” спідометра СП-135 від гнучкого валу КрАЗ, ГАЗ, УАЗ та акт встановлення (без дати), складений працівниками ПП “Черняхівська аграрна група” про зняття з автомобіля ГАЗ-53 АМ82-98 спідометра із показниками - "14632" та встановлення нового спідометра із показниками - "00000" (а.с. 21, 22).
Разом з тим, матеріали справи свідчать та позивачем не заперечується, що під час проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу ГАЗ 5312, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 про факт заміни одометра ТОВ “Українська паливна група” не було відомо, оскільки відповідь на запит направлений до ПП “Черняхівська аграрна група” (користувача, орендаря транспортного засобу) та докази в підтвердження заміни одометра на автомобілі ГАЗ-53 АМ82-98 надано позивачу лише 31.05.2021, тобто після скасування протоколу №01203-00312-21 від 01.04.2021 (а.с. 20, 21, 22).
При цьому, суд вказує, що приписами ч. 18 Порядку №137 визначено, що у разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4.
У Додатку 5 до Порядку №137 "Обсяг перевірки технічного стану транспортного засобу та коди оцінки його невідповідності" передбачено за кодом "915.021" об"єкт і предмет перевірки технічного стану, визначення невідповідності - показник одометра менший, ніж показник одометра, зафіксований під час попереднього обов"язкового технічного контролю, проведеного суб"єктом здійснення обов"язкового технічного контролю, або реєстраційних операцій.
Враховуючи викладене, суд вважає, що у позивача були обґрунтовані підстави для складання акту невідповідності технічного стану транспортного засобу ГАЗ-53 державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , за формою згідно з додатком 4 Порядку №137 та встановленням всіх обставин з метою належного виконання ТОВ “Українська паливна група” своїх повноважень визначених законодавством.
Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідача та позивача різні функціональні можливості щодо проведення пошуку інформації та дослідження обставин з метою з"ясування причин невідповідності показників одометра, які у свою чергу безпосередньо належать до компетенції позивача та підлягають з"ясуванню під час здійснення огляду технічного стану транспортного засобу.
Оскільки позивач, під час здійснення технічного огляду не виконав свій обов`язок щодо належного співставлення показників одометра з показниками зафіксованим під час попереднього проходження обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та отриманням інформації про наявність невідповідності попереднього показника одометра автомобіля, то для нього повинні наставати негативні наслідки, що пов`язані із такою невідповідністю та неналежним виконанням своїх обов"язків.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В даному випадку відповідачами, як суб"єктами владних повноважень доведено правомірність своїх дій щодо складення висновку Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 23.04.2021 про результати моніторингу інформації результатів проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання недійсним протоколу №01203-00312-21 від 01.04.2021, серія ВС №111806. У той же час, позивач не довів обставини в обґрунтування своїх позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними і задоволенню не підлягають.
Відповідно до положеньст.139 КАС України питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" (вул.Білокоровічське шосе, 20, Коростень, Коростенський район, Житомирська область,11500, код ЄДРПОУ 36863630) до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (вул.Покровська, 96, Житомир,10031, код ЄДРПОУ 40112081) та Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області (вул.Покровська, 96, м.Житомир, 10031, код ЄДРПОУ ВП 43611776) про визнання дій неправомірними та скасування висновку, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі 11 листопада 2021 року.
Суддя А.В. Горовенко