Рішення № 100996086, 27.10.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2021
Номер справи
200/7428/21
Номер документу
100996086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2021 р. Справа№200/7428/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В. за участю секретаря Котова С.Ю., розглянувши в режимі відеконференції адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології» до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу,-

за участю сторін:

від позивача Цибрій Т.В. (за довіреністю),

ОСОБА_1 (за договором),

від відповідача Забур`янов В.В. (згідно положення),

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій посадових осіб щодо складення Акту позапланової перевірки №46/21 від 26.03.2021 року; визнання протиправними дій посадових осіб щодо складення Акту від 26.03.2021 року №46/21-1 про повторне порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами; визнання протиправним та скасування Наказу від 01.04.2021 року №226 «Про анулювання ліцензії» в частині анулювання ліцензії серії АД №075541 на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 200/7428/21-а за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, надано відповідачу строк для надання відзиву протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21 липня 2021 року витребувано у Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України в термін до 02 серпня 2021 року акт від 26.03.2021 року №46/21-1 про повторне порушення ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

29 липня 2021 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від відповідача.

05 серпня 2021 року на адресу суду надійшли витребувані докази від відповідача.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року вирішено проводити розгляд справи в порядку загального позовного провадження, та призначено підготовче засідання на 01 вересня 2021 року о 14:00.

30 серпня 2021 року на адресу суду надійшла відповідь на відзив від позивача.

01 вересня 2021 року на адресу суду надійшло клопотання про виклик свідка від відповідача.

01 вересня 2021 року судом оголошено перерву у підготовчому засіданні до 22 вересня 2021 року.

20 вересня 2021 року на адресу суду надійшли заперечення від відповідача.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 вересня 2021 року судом закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 27 жовтня 2021 року. Викликано в судове засідання у якості свідка ОСОБА_2 .

Щодо позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне. В період з листопада 2020 року по березень 2021 року Міністерством захисту довкілля природних ресурсів України було проведено три перевірки додержання ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. За результатами вказаних перевірок відповідачем було встановлено ряд порушень ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ від 13.07.2016 №466, що відображено у відповідних актах перевірок та прийнято наказ №266 від 01.04.2021 «Про анулювання ліцензії».

Позивач вважає протиправними дії посадових осіб: щодо складення Акту позапланової перевірки №46/21 від 26.03.2021 року; щодо складення Акту від 26.03.2021 року №46/21-1 про повторне порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Також вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню наказ від 01.04.2021 року №226 «Про анулювання ліцензії» в частині анулювання ліцензії серії АД №075541 на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Позов просив задовольнити повному обсязі.

Відповідачем надано суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого заперечує проти позовних вимог, вважає вимоги, викладені у позовній заяві, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та просить суд відмовити у задоволенні позову, зазначивши наступне. На виконання наказу Міндовкілля від 17.11.2020 №277 «Про утворення комісії з проведення планової перевірки та проведення планової перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології» з 18 листопада по 19 листопада 2020 року було проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) ТОВ «Екологічні переробні технології». За результатами перевірки було складено Акт від 19.11.2020 №25/20, на підставі чого надано ТОВ «Екологічні переробні технології» розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов від 25.11.2020 №15/20. Листом від 23.12.2020 №675 позивачем було повідомлено Міндовкілля про усунення порушень, встановлених зазначеним Розпорядженням.

15.12.2020 до Міндовкілля надійшла скарга Громадської організації «Комітет екологічного порятунку України» із проханням провести позапланову перевірку ТОВ «Екологічні переробні технології» на предмет дотримання вимог ліцензійного законодавства.

На виконання наказу Міндовкілля від 24.03.2021 №215 та з урахування погодження Державної регуляторної служби України від 02.02.2021 №380/0/20-21 з 25 березня по 26 березня 2021 року було проведено позапланову перевірку виконання ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог Розпорядження.

За результатами перевірки було складено Акт від 26.03.2021 №46/21 та Акт від 26.03.2021 №46/21-1 про повторне порушення ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов.

На підставі Акта від 26.03.2021 №46/21-1 Міндовкіллям видано наказ від 01.04.2021 №226 «Про анулювання ліцензії ТОВ «Екологічні переробні технології».

Рішенням Експертно-апеляціної ради ДРС України з питань ліцензування від 20.05.2021 №1.5 залишено без задоволення скаргу ТОВ «Екологічні переробні технології» від 21.04.2021 №165 на наказ Міндовкілля від 01.04.2021 №226.

Зазначав, що процес проведення заходу перевірки фіксувався за допомогою засобів відеотехніки, що спростовує позицію позивача. В акті від 26.03.2021 №46/21-1 є відмітка представника позивача про отримання 26.03.2021 копію акту.

Актом від 26.03.2021 №46/21-1 встановлені порушення Ліцензійних умов, тотожні порушенням, відображеним у Розпорядженні, зокрема абзаців 5, 10 пункту 16 Ліцензійних умов.

Вважає, що Міндовкіллям правомірно із дотриманням вимог законодавства встановлено факт повторності порушень ТОВ «Екологічні переробні технології», а не тривалість. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.

Позивач скористався своїм правом на подання суду відповіді на відзив, в якій виклав доводи аналогічні викладеним у позовній заяві. Зазначав, що порушення ліцензійних умов, які були встановлені відповідачем за результатами трьох позапланових перевірок за період з 25.03.2021 по 26.03.2021 хоча і мали місце, але є триваючими (тобто не є усунутими), тому, на думку позивача їх не можна вважати в розумінні пункту 6 частини 12 статті 16 Закону №222-VІІІ «Про ліцензування» повторними. Твердження відповідача про те, що 10 порушень з боку позивача ліцензійних умов, які були 26.03.2021 зазначені ним в акті третьої перевірки від 26.03.2021 №46/21, є тотожними (однаковими) з тими ж самими 10 порушеннями, встановленими під час першої перевірки 19.11.2020, так і другої перевірки 18.03.2021 позивач визнає обґрунтованими, але відхиляє твердження відповідача, що ці порушення є повторними. /том 2 а.с. 97-103/

Відповідач надав суду заперечення, в яких зазначав наступне. позапланову перевірку ТОВ «Екологічні переробні технології» 18.11.2020-19.11.2020 було проведено на підставі доручення Прем`єр-міністра України. Позапланова перевірка 18 березня по 19 березня 2021 року не є самостійною і проводилась з метою перевірки усунення позивачем порушень вимог Ліцензійних умов, встановлених попередньою перевіркою. Позапланова перевірка з 25 березня по 26 березня 2021 року є самостійною стосовно попередніх, оскільки проводилась на підставі звернення юридичної особи. Вказав, що оскільки Розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов №15/20 видано 25.11.2020, а Акт №46/24-1 про повторне порушення Ліцензійних умов 26.03.2021, то річний строк для встановлення повторності не сплив. Зважаючи на те, що акт №42/21-1 про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов складено 18.03.2021, строк відповідно до вимог ч.3 ст. 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» спливає 25.03.2021, в перший день третьої перевірки позивача. за результатами перевірки 25 березня -26 березня 2021 року Міндовкіллям було складено акт від 26.03.2021 №46/21-1, який є підставою для анулювання ліцензії ТОВ «Екологічні переробні технології», що виключило можливість застосування заходу впливу у вигляді зупинення дії ліцензії на підставі акта від 18.03.2021 №42/21-1. /том 2 а.с. 146-149/

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог позивача просив суд відмовити позивачеві у задоволенні позову в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши доводи, викладені в адміністративному позові, додаткових поясненнях та письмових запереченнях, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології», код ЄДРПОУ 37797799, адреса: 04201, м. Київ, вул. Полярна, буд. 20, оф. 218, місцезнаходження 87525, Донецька область , м. Маріуполь, пр. Нахімова, б. 194 оф.25А-5, види господарської діяльності збирання,оброблення та видалення небезпечних відходів

Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 20.11.2012 №594 ТОВ «Екологічні переробні технології» видано ліцензію на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, знешкодження) серії АД №075541, від 20.11.2012. /том 1а.с. 12-13/

На виконання наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 17.11.2020 №277 «Про утворення комісії з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології» Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з 18 листопада до 19 листопада 2020 року проведено позапланову перевірку ТОВ «Екологічні переробні технології». /том 2 а.с. 37/

19 листопада 2020 року Міністерством екології та природних ресурсів України складено акт №25/20 складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології» за місцем провадження діяльності : м.Львів, вул. Збиральна, 14 /том 1 а.с. 85-113/

Актом №25/20 від 19.11.2020 встановлено ряд порушень ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов, а саме: п. 9 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 3 п. 12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 4 п.12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1 п.13 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; п.14 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 2 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 5 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 9 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 10 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 7 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; ч. 3 ст. 21 ЗУ від 14жовтня 1992 року №2694-ХІІ; дод. 6 до Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 6 п. 16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446, абз. 2 п. 19 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446. (т.1, стор.106-109)

25 листопада 2020 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України прийнято розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов №15/20 за результатами проведення позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності ТОВ «Екологічні переробні технології» згідно Акту перевірки від 19.11.2020 № 25/20, яким вирішено: ТОВ «Екологічні переробні технології» у термін до 25.12.2020 усунути виявлені порушення Ліцензійних умов та подати у письмовій формі до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України інформацію про їх усунення. Попереджено ТОВ «Екологічні переробні технології», що у разі невиконання цього розпорядження або в разі встановлення факту повторного аналогічного порушення дію ліцензії буде зупинено. /том 1 а.с. 82-84/

Рішенням Експертно-апеляційної ради ДРС України з питань ліцензування від 08 грудня 2020 року № 4.1 залишено без задоволення скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрекосервіс» на наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України видано наказ від 19 листопада 2020 року №281, про що позивача повідомлено розпорядженням Державної регуляторної служби України від 10 грудня 2020 року №166.

23 грудня 2020 року ТОВ «Екологічні переробні технології» склало та направило повідомлення про усунення порушень ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, в якому повідомлено, що усі порушення, виявлені за результатами проведення позапланової перевірки 19.11.2020, ТОВ «Екологічні переробні технології» станом на 23.12.2020 усунені повністю. Повідомлення підписано директором Д.О.Агеевим /том 1 а.с. 73-81/

16 березня 2021 року з метою перевірки виконання суб`єктом господарювання розпорядження №15/20 від 25.11.2020 про усунення порушень Ліцензійних умов, виданого за результатами проведення попереднього заходу Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано наказ №195 «Про утворення комісії з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки» /том 2 а.с. 43-44/

18 березня 2021 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України складено акт №42/21 складений за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології» /том 1 а.с. 50-77/

Актом №42/21 від 18.03.2021, встановлено ряд порушень ліцензійних умов, а саме: абз. 11 п. 11 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 3 п. 12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 4 п.12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; п.14 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 2 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 5 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 10 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 7 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 6 п. 16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446.

18 березня 2021 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України складено акт про невиконання ТОВ «Екологічні переробні технології» у проведенні позапланової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 42/21-1, відповідно до якого на виконання доручення Прем`єр-міністра України від 20.08.2020 №33985/16/1-20 із здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо перевірки дотримання ліцензійних умов суб`єктами господарювання, що мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними (медичними) відходами. Зазначено, що 17.03.2021 комісією було здійснено виїзд за місцем провадження господарської діяльності: м. Львів, вул. Збиральна, 14, де представнику за довіреністю Іванишу О.В. було вручено копію наказу Міндовкілля від 16.03.2021, посвідчення-направлення від 16.03.2021, на проведення позапланової перевірки про усунення порушень Ліцензійних умов. Під час проведення позапланової перевірки комісією встановлено факт невиконання (10 з 13 пунктів) ТОВ «Екологічні переробні технології» розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, а саме пункти 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 13. (т.1 ар.с. 145-146)

19.03.2021 вих.№144 ТОВ «Екологічні переробні технології» подало заперечення до Акту №42/21 від 18.03.2021 позапланової перевірки додержання вимог ліцензійних умов з поводження з небезпечними відходами, в яких посилаючись на те, що порушення, викладені в акті №42/21 від 18.03.2021 не відповідають фактичним обставинам справи, зазначивши що нових порушень ліцензійних умов підприємство не здійснювало, то відсутні правові підстави як для зупинення повністю або частково ліцензійної діяльності підприємства через рішення адміністративного суду […], так і анулювання ліцензії повністю або частково на підставі Рішення Міндовкілля […]. /том 2 а.с.55-57/

15.12.2020 №24017/11/20 Громадською організацією «Комітет екологічного порятунку України» подано скаргу, відповідно до якої просила Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України провести невідкладно перевірку викладених в скарзі обставин та вжити відповідні заходи, для усунення порушень, у разі їх виявлення, відповідно до вимог чинного законодавства; провести позапланову перевірку діяльності ТОВ «Екологічні переробні технології» на предмет дотримання ліцензіатом ліцензійних вимог та відповідності документів, які були підставою для видачі ліцензії – фактичному здійсненню діяльності, яку вони проводять; притягнути до відповідальності винних осіб та про результати розгляду скарги та вжиті заходи реагування, повідомити скаржника в порядку та строки, визначені чинним законодавством України. /том 2 а.с. 45-47/

31.12.2020 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звернулось до Державної регуляторної служби України за погодженням проведення позапланової перевірки №25/1-23/12904-20, відповідно до якого Міністерство просило включити до порядку денного чергового засідання Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування розгляд цього звернення; за результатами розгляду цього звернення погодити проведення перевірки додержання ліцензіатом ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог пунктів 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 21 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №446. /том 2 а.с.150-151/.

Державна регуляторна служба України листом вих.№380/0/20-21 від 02.02.2021 на підставі рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування від 29.01.2021 №23.11, прийнятого за результатом розгляду звернення (листа) Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 31.12.2020 №25/1-23/12904-20, надало погодження на проведення органом ліцензування позапланової перевірки додержання ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами», на підставі передбаченій п.4 ч.3 ст. 19 Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», зазначених у скарзі ГО «Комітет екологічного порятунку України» б/н, яка надійшла до органу ліцензування 15.12.2020 та була зареєстрована за №24017/11/20. /том 2 а.с. 52-53/

Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 24.03.2021 №215 «Про утворення комісії з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки» утворено Комісію з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог пунктів 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 та 21 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. /том 2 а.с. 50-51/

24 березня 2021 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України складено посвідчення (направлення) на проведення позапланової перевірки №46/21 ТОВ «Екологічні переробні технології» для проведення з 25 березня 2021 року по 26 березня 2021 року. /том 2 а.с. 48-49/

26 березня 2021 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології». складено акт №46/21 /том 1 а.с. 16-44/

Актом №46/21 від 26.03.2021, встановлено ряд порушень ліцензійних умов, а саме: абз. 10 п. 11 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 11 п. 11 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 3 п. 12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1, 4 п.12 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; п.14 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; ч. 2 ст. 33 ЗУ від 05 березня 1998 року №187/98-ВР, п. 15 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 1 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 2 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 2 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 3 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 5 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 5 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 9 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 10 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 7 п.16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446; абз. 8 п. 16 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446. абз. 2, 5 п. 17 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446, Наказ Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України від 17.02.1999 №41, абз. 3 п. 13 Ліцензійних умов, затверджених ПКМУ від 13 липня 2016 року №446.

На підставі наказу Міндовкілля від 24.03.2021 №215 «Про утворення Комісії з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки», посвідчення (направлення) на право проведення позапланової перевірки від 24.03.2021 №46/21 було проведено позапланову перевірку та складено акт від 26.03.2021 №46/21-1 про повторне порушення ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. ( т. 2ар.с. 30-36)

В акті 26.03.2021 №46/21-1 зазначено, зокрема наступне, що з аналізу виявлених порушень ліцензійних умов ТОВ «Екологічні переробні технології» під час перевірки з 25-26 березня 2021 року та порівнявши їх з порушеннями, які були виявлені під час попередніх перевірок, за результатами яких видано розпорядження №15/20 від 25.11.2020 встановлено повторне порушення ліцензіатом пунктів 11, 12, 14, 16 Ліцензійних умов, тобто під час перевірки 25-26 березня 2021 року встановлено порушення 4 пунктів Ліцензійних умов, на усунення яких Міндовкілля 25.11.2020 видавало розпорядження №15/20.З моменту видачі розпорядження №15/20 від 25.11.2020 та до моменту виявлення нових порушень аналогічних пунктів Ліцензійних умов річний термін не закінчився. Акт складено на підставі п.6 ч.2 ст.16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов протягом року з дня видання органом ліцензування розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов.

На підставі акта від 26.03.2021 №46/21-1про повторне порушення ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано наказ від 01.04.2021 №226 «Про анулювання ліцензії». /том 1 а.с. 14/

Державна регуляторна служба України листом «Щодо розгляду адвокатського запиту» вих.№6647/0/20-21 від 20.09.2021 повідомила адвоката Т. Цибрій, що на черговому засіданні Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, що відбулось 29.01.2021, відповідно до порядку денного (плану) №01-21 такого засідання, затвердженого Головою Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування 26.01.2021, було розглянуто, серед іншого, звернення (лист) Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 31.12.2020 №25/1-23/12904-20 щодо погодження проведення позапланової перевірки додержання ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами», а за результатами розгляду прийнято рішення №23.11, яким погоджено проведення позапланової перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології». У свою чергу Державна регуляторна служба України на підставі рішення №23.11 надала погодження на проведення органом ліцензування позапланової перевірки додержання ТОВ «Екологічні переробні технології» вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами», на підставі передбаченій пунктом 4 частини третьої статті 19 Закону України від 02.03.2015№ 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», та у частині питань зазначених у скарзі ГО «Комітет екологічного порятунку України» б/н, яка надійшла до органу ліцензування 15.12.2020 та була зареєстрована за №24017/11/20. зазначене погодження (лист ДРС від 02.02.2021 №380/0/02-21) після його реєстрації 02.02.2021 було надіслано до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ). /том 2 а.с.164-166/.

Отже при вирішення даного спору, спірним питанням є встановлення органом ліцензування повторності порушення ліцензіатом ліцензійних умов протягом року з дня видання органом ліцензування розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов. Спору щодо самих порушень між сторонами відсутній.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України від 05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до статті 1 цього Закону № 877-V нижчезазначені терміни у ньому вживаються в такому значенні: державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Згідно з частиною одинадцятою статті 4 Закону № 877-V плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб`єкта господарювання.

За загальним правилом, визначеним у частині першій статті 5 Закону № 877-V планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Відповідно до статті 11 Закону № 877-V суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний, зокрема, надавати документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Частиною 3 ст.2 Закону України № 877-V встановлено, що контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюється органами ліцензування у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених Законом України »Про ліцензування видів господарської діяльності».

Закон України »Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 року № 222-VIII регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальності за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності (далі - Закон 222-VIII ).

Пунктом 7 частини першої статті 1 Закону № 222-VIII визначено, що орган ліцензування - орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України, або уповноважений законом державний колегіальний орган.

Відповідно до вимог частини 1 статті 19 Закону № 222-VIII державний нагляд за додержанням органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування здійснює спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Спеціально уповноважений орган з питань ліцензування може проводити позапланові перевірки додержання органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування на підставах, зокрема видання розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування з метою перевірки його виконання органом ліцензування.

Відповідно до ч.3 ст.19 Закону: контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснюють у межах своїх повноважень органи ліцензування, крім Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка здійснює контроль відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», шляхом проведення планових і позапланових перевірок відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Для проведення перевірки органом ліцензування створюється комісія, до складу якої можуть входити виключно працівники такого органу та працівники його територіальних органів.

Позапланові перевірки додержання ліцензіатами ліцензійних умов проводяться на підставах, зокрема, розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, виданого за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю), - з метою перевірки його виконання; обґрунтованого звернення фізичної особи, фізичної особи - підприємця, юридичної особи про те, що внаслідок порушення ліцензіатом ліцензійних умов такій особі (особам) було завдано матеріальної шкоди або порушено її (їхні) законні права чи інтереси, - з метою перевірки додержання ліцензіатом ліцензійних умов у відповідній частині;

Позапланова перевірка додержання ліцензіатом ліцензійних умов на підставах, передбачених пунктами 2, 4 і 5 частини третьої цієї статті, здійснюється лише за наявності погодження із спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, що надається на підставі рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування за зверненням органу ліцензування.

Відповідно до ч.7 Закону визначено,що розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов видається органом ліцензування протягом п`яти робочих днів з останнього дня проведення перевірки у разі виявлення за результатами її проведення порушень ліцензіатом ліцензійних умов.

На підставі ст.8 Закону:Ліцензіат, який одержав розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, зобов`язаний в установлений у розпорядженні строк усунути зазначені порушення та подати до органу ліцензування інформацію про виконання вимог такого розпорядження.

На підставі п.4 ч.3 ст. 19 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», за погодженням Державної регуляторної служби України від 25.06.2020 №4252/0/10-20 відповідачем здійснено позапланову перевірку ТОВ «Екологічні переробні технології» у період з 18 листопада по 19 листопада 2020 щодо додержання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, за результатами якої 19 листопада 2020 року відповідачем складений акт №25/20 щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології». Актом №25/20 від 19.11.2020 встановлено ряд порушень ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов.

28 грудня 2020 року,ТОВ «Екологічні переробні технології» на виконання Розпорядження Міндовкілля від 25.11.2020 №15/20 повідомило, що усі порушення ліцензійних умов, виявлені за результатами проведення позапланової перевірки з 18 листопада по 19 листопада 2020, станом на 23.12.2020 усунені повністю.

16 березня 2021 року з метою перевірки виконання суб`єктом господарювання розпорядження №15/20 від 25.11.2020 про усунення порушень Ліцензійних умов, виданого за результатами проведення попереднього заходу Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано наказ №195 «Про утворення комісії з проведення позапланової перевірки та проведення позапланової перевірки».

18 березня 2021 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України складено акт №42/21 за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології». Актом №42/21 від 18.03.2021 встановлено ряд порушень ліцензійних умов.

Отже,позапланова перевірка ТОВ «Екологічні переробні технології» з 17 березня по 19 березня 2021 була проведена на підставі повідомлення позивача та з метою перевірки усунення позивачем порушень Ліцензійних умов, встановлених попередньою перевіркою, яка відбувалась з 18 листопада до 19 листопада 2020 року.

З аналізу виявлених порушень ліцензійних умов ТОВ «Екологічні переробні технології» під час перевірки з 25-26 березня 2021 року та порівнявши їх з порушеннями, які були виявлені під час попередніх перевірок, за результатами яких видано розпорядження №15/20 від 25.11.2020 встановлено повторне порушення ліцензіатом пунктів 11, 12, 14, 16 Ліцензійних умов, тобто під час перевірки 25-26 березня 2021 року встановлено порушення 4 пунктів Ліцензійних умов, на усунення яких Міндовкілля 25.11.2020 видавало розпорядження №15/20.

Враховуючи, що акт про невиконання ТОВ «Екологічні переробні технології» у проведенні позапланової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 42/21-1 складений за результатами перевірки, зокрема з підстав невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов провадження виду господарської діяльності, суд дійшов висновку, що посадові особи відповідача діяли в межах законодавства.

Доводи позивача щодо неотримання акту перевірки від 26.03.2021 №43/21-1 суд відхиляє, оскільки в зазначеному акту від 26.03.2021 №43/21-1 є відмітка про отримання 26.03.2021 ОСОБА_3 /том 2 а.с. 30-36/.

Також, вимогами статті 19 Закону № 222-VIII спеціально уповноважений орган з питань ліцензування може проводити позапланові перевірки додержання органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування на підставах, зокрема обґрунтованого звернення фізичної особи, фізичної особи - підприємця, юридичної особи про те, що внаслідок порушення ліцензіатом ліцензійних умов такій особі (особам) було завдано матеріальної шкоди або порушено її (їхні) законні права чи інтереси, - з метою перевірки додержання ліцензіатом ліцензійних умов у відповідній частин.

На підставі звернення Громадської організації «Комітет екологічного порятунку України» від 15.12.2020, погодженого Державною регуляторною службою України листом від 02.02.2021 №380/0/20-21 відповідачем 26 березня 2021 року складено акт №42/21 за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології».

Суд звертає увагу, що позапланова перевірка ТОВ «Екологічні переробні технології» з 25 березня по 26 березня 2021 була проведена на підставі звернення Громадської організації «Комітет екологічного порятунку України».

Відповідно до пункту 6 частини 12 статті 16 Закону № 222-VIIIпідставою для прийняття органом ліцензування рішення про анулювання ліцензії повністю або частково є акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов. Повторним порушенням ліцензіатом ліцензійних умов вважається вчинення таким ліцензіатом протягом року з дня видання органом ліцензування розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов нового порушення однієї або більше вимог ліцензійних умов, щодо яких видавалося таке розпорядження.

Судом встановлено, і сам позивач не заперечує, про наявність порушень Ліцензійних умов, проте вважає, що такі порушення є триваючими, тому їх не можна вважати повторними в розумінні п.6 ч.12 статті 16 № 222-VIII.

Згідно з частиною першою статті 9 Закону 222-УІІІ ліцензіат зобов`язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності.

З матеріалів справи вбачається, що порушення, зафіксовані в розпорядження №15/20 від 25.11.2020 при проведенні перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології», а саме в частині порушень: пунктів 11, 12, 14, 16 Ліцензійних умов повторюються та частково відповідають порушенням зафіксованим в актах позапланової перевірки №25/20 від 19.11.2020 та №42/21 від 18.03.2021, що підтверджується матеріалами даної адміністративної справи.

Враховуючи вищевикладене, проаналізувавши порушення зафіксовані в розпорядженні №15/20 від 25.11.2020 та порушення відображені в актах №25/20 від 19.11.2020, №42/21 від 18.03.2021, суд доходить висновку про правомірність дій посадових осіб Міндовкілля щодо складання Акту № 46/21 та №46/21-1 26.03.2021про повторне порушення ТОВ «Екологічні переробні технології» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

За загальним роз`ясненням, визначено, що триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності), увесь час безперервно скоює правопорушення (яке можливо припинити) у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків, які ще можливо виконати.

Суд враховує і вважає за необхідне зазначити, що саме спеціальним Законом № 222-VIII не визначено терміну триваюче порушення.

Отже, враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що порушення встановлені в актах № 46/21 та №46/21-1 26.03.2021 є повторними в розумінні пункту 6 частини 12 статті 16 Закону № 222-VIII.

Частиною 1 статті 16 Закону 222-VIII встановлено, що анулюванням ліцензії є позбавлення ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про анулювання його ліцензії.

Ліцензія вважається анульованою з дня, коли ліцензіат дізнався чи повинен був дізнатися про анулювання ліцензії, але у строк, не менший за один тиждень з дня прийняття органом ліцензування рішення про анулювання виданої йому ліцензії.

Відповідно до п. 5 ч. 2 статті 16 Закону 222-VIII підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є: акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, встановлених для виду господарської діяльності.

Щодо тверджень позивача про неправомірність дій відповідача щодо складання актів перевірки, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини п`ятнадцятої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов`язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

Як вбачається з матеріалів справи, при здійсненні позапланового заходу з державного нагляду (контролю) щодо перевірки дотримання вимог ліцензійних умов представниками Мінекології використовувався Акт, форма якого затверджена Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.03.2019 №100 «Про затвердження уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) Міністерством екології та природних ресурсів щодо додержання суб`єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, та поводження з небезпечними відходами».

Як вбачається з матеріалів справи Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України № 226 від 01.04.2021р. «Про анулювання ліцензії» на підставі пункту 6частинидванадцятої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» було вирішено анулювати ліцензію на право провадження господарської діяльності з поводження небезпечними відходами ТОВ «Екологічні переробні технології» (ЄДРПОУ 37797799).

Пунктом 6 частини дванадцятої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено, що підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є, зокрема, акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов. Повторним порушенням ліцензіатом ліцензійних умов вважається вчинення таким ліцензіатом протягом року з дня видання органом ліцензування розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов нового порушення однієї або більше вимог ліцензійних умов, щодо яких видавалося таке розпорядження.

Як вбачається з матеріалів справи, та не заперечується сторонами, за результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт позапланової перевірки додержання позивачем ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами від 26 березня 2021 року №46/21 та акт № 46/21-1.

У вказаному акті зазначено, що даний акт є актом про виявлення повторності порушення ліцензіатом ліцензійних умов.

Вимоги передбачені частиною 6 статті 19 зазначеного Закону визначають, що акт перевірки додержання ліцензіатом ліцензійних умов складається в останній день проведення перевірки. В акті відображаються питання, що перевірялися, та встановлений стан додержання ліцензіатом ліцензійних умов.

У разів становлення під час перевірки додержання ліцензіатом ліцензійних умов підстав для складання актів, що є підставами для анулювання ліцензії, такі акти складаються як окремі документи в останній день проведення перевірки.

Отже, прямою нормою Закону передбачено складання акту про виявлення недостовірності даних у документах, що подавалися суб`єктом господарювання для отримання ліцензії.

В судовому засіданні судом допитана, в якості свідка ОСОБА_2 , яка обіймає посаду начальника відділу ліцензування та транскордонних відносин та є членом комісії з проведення перевірки ТОВ «Екологічні переробні технології», як надала пояснення щодо проведення, фіксування результатів перевірок.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Перевіряючи обґрунтованість та законність дій та рішення суб`єкта владних повноважень, суд враховує наведене нормативне регулювання та вимоги частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Системний аналіз наведених правових норм при застосуванні до правовідносин, що є предметом судового дослідження, вказує на те, що відповідач - Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, при прийнятті наказу від 01.04.2021 №226 «Про анулювання ліцензії, діяв обґрунтовано, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вважає, що відповідачем, у відповідності до приписів частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України підтверджено належними та допустимими, у розумінні статей 73-76 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами, правомірність прийняття ним оскаржуваних наказів.

Натомість, позивачем не надано суду достатніх та беззаперечних доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються їх позовні вимоги.

Враховуючи вищевикладене, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 287, 293-295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Екологічні переробні технології» до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу – залишити без задоволення.

Повний текст рішення складено та підписано у нарадчій кімнаті 05 листопада 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Троянова