Постанова № 100991327, 09.11.2021, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
09.11.2021
Номер справи
906/742/21
Номер документу
100991327
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______

_____________

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "09" листопада 2021 р.м. Житомир Справа № 906/742/21

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (Житомирська область, Житомирський район, с. Озерне), -

за участю учасників судового процесу:

від кредиторів: Кур`янова Н.М. - представник Квартирно-експлуатаційного відділу міста Житомир (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань); Менський В.В. - представник Головного управління ДПС у Житомирській області (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань)

від боржника: Шпаківський Л.Т. - начальник,-

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа № 906/742/21 про банкрутство Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (далі - боржник).

Ухвалою господарського суду від 27.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П.

Ухвалою господарського суду від 05.10.2021, зокрема, призначено підсумкове засідання суду на 09.11.2021 о 10:40 год.

08.11.2021 на електронну пошту господарського суду від арбітражного керуючого Шведюк Л.П. надійшли:

- клопотання від 05.11.2021 № 2-27/35 про долучення до матеріалів справи документів;

- клопотання від 05.11.2021 № 2-27/38 про долучення до матеріалів справи документів;

- клопотання від 05.11.2021 № 2-27/39 про долучення до матеріалів справи звіту розпорядника майна та аналізу фінансового стану, виявлення ознак неплатоспроможності підприємства, ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства боржника;

- клопотання від 05.11.2021 № 2-27/39 про долучення до матеріалів справи реєстру вимог кредиторів боржника;

- заява про участь у справі (призначення ліквідатором) з додатками.

09.11.2021 на електронну пошту господарського суду надійшло клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П. від 08.11.2021 № 2-27/45 про визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури.

09.11.2021 на електронну пошту господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Пилипенко М.М. від 09.11.2021 за № 01-21/21 про призначення ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району з додатками.

Розглянувши клопотання арбітражного керуючого Шведюк Л.П. від 09.11.2021 № 02-26/34 про розгляд справи без її участі, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні учасників провадження у справі, господарський суд прийшов до висновку задовольнити вказане клопотання, здійснити розгляд справи без участі арбітражного керуючого.

У судовому засіданні представниками Головного управління ДПС у Житомирській області, Квартирно-експлуатаційного відділу міста Житомир та боржника зазначено про необхідність визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття щодо його ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шведюк Л.П., також повідомлено про те, що в усному порядку зборами комітету кредиторів було делеговано арбітражному керуючому Шведюк Л.П. подати до суду клопотання про визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття щодо його ліквідаційної процедури.

Розглянувши клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П. від 08.11.2021 за № 2-27/45 про визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури; заяву арбітражного керуючого Шведюк Л.П. про участь у справі (призначення ліквідатором); заяву арбітражного керуючого Пилипенко М.М. від 09.11.2021 за № 01-21/21 про призначення ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх у судовому засідання, господарський суд встановив наступне.

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до частини 4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник), відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу, визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до частини 1 статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Згідно з частиною 5 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судової інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

У відповідності до статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається з матеріалів справи, 21.10.2021 відбулося засідання зборів кредиторів Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району на якому, серед іншого, прийнято рішення припинити процедуру розпорядження майном Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району, визнати боржника банкрутом, застосувати до боржника судову процедуру - ліквідація; звернутися до суду з відповідним клопотання (т. 4 а.с. 46-52).

З системного аналізу норм чинного законодавства вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання зборів (комітету) кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Як свідчать матеріали справи та звіт арбітражного керуючого Шведюк Л.П., під час процедури розпорядження майном з метою виявлення майна боржника та отримання його фінансової документації розпорядником майна боржника було надіслано запити до відповідних установ, та отримано відповіді, зокрема:

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Державної служби інтелектуальної власності України, об`єкти інтелектуальної власності у боржника відсутні.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 30.08.2021 № 150205931226 у боржника відсутні відокремлені підрозділи (т. 2 а.с. 197-199).

Листом Державного космічного агентства України від 18.08.2021 №4378-3.3 повідомлено, що за боржником не зареєстровано унікальні об`єкти космічної діяльності (т. 2 а.с. 201).

Листом Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області від 12.08.2021 №31/6 -1594 повідомлено, що згідно з базою даних підсистеми НАІС Єдиного державного реєстру МВС станом на 12.08.2021 за Будинкоуправлінням № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району транспортні засоби серед зареєстрованих не значаться (т. 2 а.с. 203).

Відповідно до листа Управління підтримання льотної придатності Державної авіаційної служби України від 18.08.2021 №12/12.5-3180-21 у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за боржником повітряні судна не зареєстровані (т. 2 а.с. 202).

Листом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 27.08.2021 №3-6-0.2-4471/2-21 повідомлено, що відповідно до інформації, поданої структурними підрозділами Головного управління Держгеокадастру у районах, містах, та даних державного земельного кадастру, відомості про зареєстровані права на земельні ділянки на території області за Будинкоуправлінням № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району відсутні (т. 2 а.с. 204).

Згідно з листом Філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр» Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 19.08.2021 №59/1640 інформація про зареєстровані вантажні вагони за Будинкоуправлінням № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району в Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії відсутня; боржник відсутній в довіднику "Собственники грузовых вагонов государств - участников Содружества"; в інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви боржника (т. 2 а.с. 205).

Згідно з уніфікованою базою даних AgroTech сільськогосподарська техніка за боржником не зареєстрована, що підтверджується листом Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 18.08.2021 № 04-00/2010 (т. 2 а.с. 206).

Листом Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях від 18.08.2021 №18-13-1235 повідомлено, що приватизацію боржника Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях (правонаступник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області) не здійснювало; інформація щодо наявності або відсутності державної частки в статутному капіталі Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району відсутня (т. 2 а.с. 200).

Листом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.09.2021 №1054/19796 повідомлено, що станом на 30.06.2021 Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств, відсутнє (т. 3 а.с. 24).

Відповідно до листа Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області від 07.09.2021 № 1006-3-18/903/21 у Реєстрі будівельної діяльності першої черги Єдиної державної системи у сфері будівництва відсутня інформація щодо видачі / реєстрації Будинкоуправлінню № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району документів, які дають право на виконання будівельних робіт або засвідчують готовність об`єкту до експлуатації за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Озерне (т. 3 а.с. 21).

Відповідно до відомостей Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за боржником активи не зареєстровано (т. 4 а.с. 33-37).

Станом на 01.09.2021 дебіторська заборгованість Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району становить 1 463 437,47 грн (т. 4 а.с. 26-32).

Розпорядженням розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П. від 09.08.2021 № 1-і вирішено провести інвентаризацію майнових активів Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району станом на 31.08.2021 у період з 27.08.2021 по 31.08.2021 (т. 4 а.с. 17).

На підставі вказаного розпорядження, з урахуванням відомостей з державних реєстрів, відповідей державних органів на запити, розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Шведюк Л.П. проведено інвентаризацію активів боржника, про що складені відповідні акти та інвентаризаційні описи (т. 4 а.с. 18-25). За результатами проведеної інвентаризації встановлено наявність на банківських рахунках боржника 101 482,91 грн; дебіторської заборгованості на загальну суму 1463 747,95 грн.

Пасив боржника у розмірі 23 261 657,60 грн визначено ухвалою господарського суду від 27.07.2021, ухвалою суду від 05.10.2021, постановленою за наслідками попереднього засідання, а також ухвалою господарського суду від 02.11.2021.

Згідно з пунктом 3.4. Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України 19.01.2006 № 14, під час проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів підприємницької діяльності з метою виявлення серед них боржників та запобігання їх банкрутству оцінюється фінансова ситуація підприємств. Поточною неплатоспроможністю характеризується фінансовий стан будь-якого підприємства, якщо на конкретний момент у зв`язку з випадковим збігом обставин тимчасово суми наявних у нього коштів і високоліквідних активів недостатньо для погашення поточного боргу, що відповідно до законодавчого визначення розглядається як неспроможність суб`єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі із заробітної плати, а також виконати зобов`язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов`язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місце в разі, коли на початку і наприкінці звітного кварталу присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а коефіцієнт покриття і коефіцієнт забезпечення власними засобами наприкінці звітного кварталу менші за їхні нормативні значення - 1,0 та 0,1 відповідно. Якщо наприкінці звітного кварталу хоча б один із зазначених коефіцієнтів перевищує його нормативне значення або протягом звітного кварталу спостерігається їх зростання, перевага надається позасудовим заходам відновлення платоспроможності боржника або його санації в процесі провадження справи про банкрутство. Якщо за підсумками року коефіцієнт покриття менший за 1,0 і підприємство не отримало прибутку, такий його фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності. У такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.

У звіті розпорядника майна боржника Шведюк Л.П. за результатами аналізу фінансового стану, виявлення ознак неплатоспроможності підприємства, ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району встановлено наступне.

Протягом 2018-2020 років сумарний капітал підприємства та залишкова вартість основних фондів значно зменшилися. Показники ліквідності не досягають свого нормативного значення, оскільки підприємство має вартість оборотних активів нижчу за зобов`язання. Показники фінансової стійкості не досягають нормативних значень і мають тенденцію до погіршення, що свідчить про негативні зрушення на підприємстві.

На підприємстві показник забезпечення зобов`язань боржника його активами на час відкриття провадження у справі про банкрутство не перевищував одиницю при нульовій або позитивній рентабельності, що свідчить про неможливість погашення поточних зобов`язань оборотними активами боржника. За викладених обставин, розпорядником майна зроблено висновок про відсутність ознак фіктивного банкрутства на підприємстві.

Забезпечення зобов`язань підприємства всіма його активами протягом аналізованого періоду має тенденцію до зниження. Вартість чистих активів зменшується, що виключає можливість укладення договорів на користь підприємства. За викладених обставин, розпорядником майна зроблено висновок, що на підприємстві починаючи з 2018 року відсутні ознаки доведення до банкрутства.

Показники діяльності підприємства незадовільні. Розмір наявної дебіторської заборгованості не перевищує розмір кредиторської заборгованості, що підтверджує неспроможність підприємства розрахуватися за своїми зобов`язаннями, навіть за умови погашення або стягнення дебіторської заборгованості.

Згідно розрахованих показників та даних фінансової звітності, підстав для висновку про наявність ознак прихованого банкрутства Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району не має.

За результатами проведеного аналізу, розпорядником майна встановлено неспроможність виконати погашення поточного боргу Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району після настання встановленого строку його сплати, оскільки наявних у підприємства коштів і високоліквідних активів недостатньо. Фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності та відповідає фінансовому стану потенційного банкрутства. Задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише шляхом застосування ліквідаційної процедури.

Судом встановлено, що відповідно до проведеного розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Шведюк Л.П. аналізу коефіцієнт покриття у 2020 році менший за 1,0 і становив 0,06, коефіцієнт забезпечення зобов`язань боржника всіма його активами менший за 0,1 і становив -14,84. Вказані показники свідчать про наявність ознак критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства.

Враховуючи вищевикладене у сукупності, зважаючи на фінансовий стан боржника, який характеризується ознаками неплатоспроможності, недостатність майнових активів боржника для задоволення вимог кредитора, наявність рішення зборів кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутністю заяв фізичних та/або юридичних осіб, які бажають взяти участь у санації боржника, господарський суд прийшов до висновку, клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шведюк Л.П. від 08.11.2021 за № 2-27/45 про визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури задовольнити; припинити процедуру розпорядження майном Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району; припинити повноваження арбітражного керуючого Шведюк Людмили Петрівни як розпорядника майна Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району; визнати банкрутом Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району; відкрити його ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців по 09.11.2022 включно.

Відповідно до частини 1 статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Згідно з частиною 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Згідно з положеннями частини 1 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до пункту 4 частини 8 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

На засіданні комітету кредиторів боржника 21.10.2021, серед іншого, вирішено ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району призначити арбітражного керуючого Шведюк Л.П.

08.11.2021 на електронну пошту господарського суду від арбітражного керуючого Шведюк Л.П. надійшла заява про участь у справі (призначення ліквідатором) з додатками.

09.11.2021 на електронну пошту господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Пилипенко М.М. від 09.11.2021 за № 01-21/21 про призначення ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

Перевіривши заяву арбітражного керуючого Шведюк Л.П. на участь у справі про банкрутство боржника в якості ліквідатора на відповідність її кандидатури вимогам частини 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у тому числі включення арбітражного керуючого до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, судом встановлено відповідність вказаного арбітражного керуючого зазначеним вимогам.

За викладених обставин, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шведюк Л.П., господарський суд прийшов до висновку заяву арбітражного керуючого Шведюк Л.П. про участь у справі (призначення ліквідатором) задовольнити; призначити ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району арбітражного керуючого Шведюк Л.П.; в задоволенні заяви арбітражного керуючого Пилипенко М.М. від 09.11.2021 за № 01-21/21 про призначення ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району відмовити.

Відповідно до положень частини 1 статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Керуючись статтями 1, 2, 28, 30, 48, 49, 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 232 Господарського процесуального кодексу України,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ШведюкЛ.П. від 08.11.2021 за № 2-27/45 про визнання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури задовольнити.

2. Припинити процедуру розпорядження майном Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

3. Припинити повноваження арбітражного керуючого Шведюк Людмили Петрівни як розпорядника майна Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району.

4. Визнати банкрутом Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне; ідентифікаційний код 24978549).

5. Відкрити ліквідаційну процедуру Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне; ідентифікаційний код 24978549) строком на 12 місяців по 09.11.2022 включно.

6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

7. Заяву арбітражного керуючого Шведюк Л.П. про участь у справі (призначення ліквідатором) задовольнити.

8. Призначити ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне; ідентифікаційний код 24978549) арбітражного керуючого Шведюк Людмилу Петрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1182, видане 16.07.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) за її згодою.

9. В задоволенні заяви арбітражного керуючого Пилипенко М.М. від 09.11.2021 за № 01-21/21 про призначення ліквідатором Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району відмовити.

10. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне; ідентифікаційний код 24978549).

11. Зобов`язати посадових осіб Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно - експлуатаційної частини району (12443, Житомирська обл., Житомирський р-н, селище міського типу Озерне; ідентифікаційний код 24978549) (керівника боржника) протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора банкрута передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.

12. Ліквідатору банкрута Шведюк Л.П.:

- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства та належне виконання заходів, передбачених статтями 62-64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов`язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013 №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013 за №428/22960;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;

- вжити відповідні дії по фактичному встановленню наявності рухомого та нерухомого майна зареєстрованого за боржником;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;

- надати докази звернення з відповідною заявою до реєстраційної служби для внесення до ЄДР юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ліквідатора банкрута Шведюк Л.П. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами; особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Шведюк Л.П. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника;

- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;

- надати довідку податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах;

- надати господарському суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов`язків.

13. Призначити судове засідання для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "21" грудня 2021 р. о 10:00 год, в приміщенні господарського суду, зал судових засідань № 407.

14. Копії постанови надіслати на адреси боржника, кредиторів, державного реєстратора Новогуйвинської селищної ради, Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Шведюк Л.П.

Постанова господарського суду набирає законної сили 09.11.2021.

Постанова може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст постанови складено та підписано 11.11.2021.

Суддя Костриця О.О.