
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Справа № 209/4104/21
Провадження № 3/209/1454/21
ПОСТАНОВА
іменем України
"11" листопада 2021 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Лобарчук О.О., за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора - Ляшенко М.В.., розглянувши матеріал, що надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює адміністратором Комунального підприємства Кам`янської міської ради Готельного комплексу "Новий портал", зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статуту Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельний комплекс «Зоря» затвердженого рішенням міської ради від 16.12.2016 №584-1/VII, є комунальним унітарним підприємством, створеним відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України. Власником та засновником Комунального підприємства є територіальна громада м. Кам`янського в особі Кам`янської міської ради. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові (поточні) та валютні рахунки у банківських установах, має круглу печатку та штамп зі своєю повною назвою, інші печатки.
Таким чином, Комунальне підприємство Кам`янської міської ради «Готельний комплекс «Зоря» є юридичною особою публічного права.
Згідно наказу Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельний комплекс «Зоря» від 07.09.2016 №88-п «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду старшого адміністратора транзитного містечка з 07.07.2016 року.
Відповідно до п.3 Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції віді 1 серпня 2016 р. №3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року №18, від 30.09.2016 року №57 та від 03.11.2016 №106). У цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.
Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника.
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Відповідно до посадової інструкції старшого адміністратора Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельний комплекс «Зоря», старший адміністратор забезпечує діяльність адміністративної служби транзитного містечка, несе персональну відповідальність перед директором за виконання покладених на нього обов`язків. Очолює та організовує роботу щодо забезпечення інформаційних зв`язків та внутрішнього адміністративного координування діяльності транзитного містечка. Забезпечує виконання робіт з утримання будівель, а також суміжних споруд та прилеглої території в належному стані. Організовує прибирання та стежить за додержанням чистоти у внутрішніх приміщеннях будівлі. Готує приміщення до осінньо-зимової експлуатації, організовує своєчасний ремонт дверей, вікон, замків, тощо. Веде облік наявності майна, проводить періодичний огляд і складає акти його списання. Погоджує та контролює додержання термінів проведення різних заходів з їх можливими перенесеннями, планує та організовує засідання, організовує поїздки керівника та інших працівників. Контролює у межах своїх повноважень стан організаційно-розпорядчої діяльності в транзитному містечку, тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді старшого адміністратора Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельного комплексу «Зоря» є посадовою особою юридичної особи публічного права і відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді старшого адміністратора Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельного комплексу «Зоря», будучи, згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3 та ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закон №1700-VII), суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення обов`язкових строків подання декларації за 2020 рік у встановлений термін до 01 квітня 2021 року, без поважних причин, несвоєчасно подала на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію за 2020 рік, а саме 14.05.2021 о 11 год. 42 хв., чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за№ 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VІІ відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону № 1700-VІІ (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VІІ відповідальне та особливо відповідальне становище.
Зважаючи на вище викладені норми законодавства, а також беручи до уваги загальновідомий факт моменту настання календарної дати, зазначаємо, що декларації які були подані до Реєстру до 23 години 59 хвилин 31 березня (включно) (до 23 години 59 хвилин (включно) 31 травня - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими що подані вчасно. Декларації, які були подані до Реєстру до 00 години 00 хвилин 01 квітня (включно і пізніше) (до 00 години 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше)- для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані із порушенням термінів встановлених ч. 1 ст. 45 Закону, за що ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.
За результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2020 рік 14.05.2021 о 11 год. 42 хв.
Також відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 у період з по 17.06.2021 зазначено, що декларацію за 2020 рік було подано о 11 год. 42 хв. 47 сек. Активних дій направлених на подання декларації за минулий 2020 рік до 14.05.2021 ОСОБА_1 не здійснювала.
Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді старшого адміністратора Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельного комплексу «Зоря», будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, ч.1 ст. 45 Закону суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію за 2020 рік лише о 11 год. 42 хв. 14.05.2021.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є місце виконання повноважень старшого адміністратора Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Готельного комплексу «Зоря» ОСОБА_1 за адресою: Дніпропетровська область, м. Камянське, вул. Героїв.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 933 від 21 жовтня 2021 року.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явилася, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала. Пояснила, що дійсно невчасно подала декларацію, бо подавала перший раз і точно всі строки не знала. Декларацію подала пізніше.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з огляду на наступне.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Так, з матеріалів справи вбачається, що днем виявлення правопорушення є 21.10.2021 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом № 933 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 21.10.2021 р.; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 06.07.2021 р. №7812/55/02-2021; листом Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя №8660 від 24.06.2021 р; повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; повідомленням про факт несвоєчасного подання декларації; посладовністю дій користувача "єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинила ОСОБА_1 ; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 19.07.2021 р. №4616/55/103/01-2021; статутом КП КМР "ГК "Зоря", затвердженим рішенням міської ради від 16.12.2016 р. №584-12/VIII; наказом від 07.09.2016 р. №88-к про прийом на работу ОСОБА_1 в якості старшого адміністратора транзитного містечка; посадовою інструкцією старшого адміністратора КП КМР "ГК "Зоря" затвердженої 01.02.2016 р.; табелем обліку робочого часу за січень, лютий, березень 2021 р.; повідомленням уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції КП КМР "ГК "Зоря" О.Тулуман адміністратору чергового транзитного містечка для ВПО ОСОБА_2 від 19.03.2021 р.; рапортом оперуповноваженого УСР в Дніпропетровській області ДСР НП України Гімбіцького М.; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій; роздрукованою електронною деклараціяєю ОСОБА_1 за 2020 р.; рапортом оперуповноваженого УСР в Дніпропетровській області ДСР НП України Гімбіцького М.; довідкою про надання послуг КЕП; поясненнями ОСОБА_1 ; наказом про затвердження положень про структурні (відокремлені) підрозділи Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №17 від 06.11.2019 р.; листом Дніпропетровської областної прокуратури від 13.10.2021 р. № 17-906вих-21.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 14.05.2021 року (несвоєчасне подання декларації за 2020 рік) – день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою виявлення цього адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 21.10.2021 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Аналізуючи наведені докази, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення доведена, її дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом визнається щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 245, 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 454,00 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя: О.О.Лобарчук