
Справа №949/1428/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2021 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., за участю прокурора Твердун Н.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої на посаді діловода загального відділу з віддаленим робочим місцем у с. Осова, проживаючої в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 05 грудня 2015 року Дубровицьким РС УДМС України в Рівненській області, має на утриманні троє малолітніх дітей,
за частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 роз`яснені.
в с т а н о в и в :
22 жовтня 2021 року оперуповноваженим 1-го сектору протидії корупції УСР в Рівненській області ДСР НП України майором поліції Коцюбинською В.В. відносно ОСОБА_1 складено протоколи №438, №439, №440, №441, №442, №443 про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вказаних протоколів, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Осівської сільської ради Дубровицького району Рівненської області та будучи згідно підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом, на якого поширюється дія цього закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки, а також декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: за 2016 рік - 07 квітня 2021 року о 20 год. 04 хв.; за 2017 рік - 07 квітня 2021 року о 20 год. 01 хв.; за 2018 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 57 хв.; за 2019 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 46 хв.; за 2020 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 49 хв.; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "перед звільненням", за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року по 08 березня 2021 року - 08 квітня 2021 року о 13 год. 24 хв.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та щиро розкаялася.
Прокурор Твердун Н.М. у судовому засіданні підтримала протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією у повному обсязі. Просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Твердун Н.М., повно, всебічно та об`єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розпорядженням по Осівській сільській раді від 22 березня 2016 року №6 "Про зарахування на посаду головного бухгалтера Осівської сільської ради", ОСОБА_1 зараховано на посаду головного бухгалтера Осівської сільської ради, з 22 березня 2016 року.
Розпорядженням по Осівській сільській раді від 04 грудня 2019 року №19 "Про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку", головному бухгалтеру ОСОБА_1 надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з 06 грудня 2019 по 15 серпня 2022 року.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 цього Закону, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру деларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"від 10 червня 2016 року №3, суб`єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інфомарція станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 6-1 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади).
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року №722-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Рівненської області", Осівська сільська рада увійшла до складу Дубровицької ОТГ з адміністративним центром в м. Дубровиця.
Розпорядженням по Дубровицькій міській раді №65-к від 04 березня 2021 року "Про вихід на роботу та звільнення ОСОБА_1 , головного бухгалтера Осівської сільскої ради", звільнено ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера Осівської сільскої ради з 08 березня 2021 року у зв`язку із переводом, за її згодою, на посаду діловода загального відділу Дубровицької міської ради з віддаленим робочим місцем у с. Осова.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ рішення НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10 червня 2016 року №3, суб`єкти декларування подають декларацію перед звільненням, відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: за 2016 рік - в термін до 00:00 год. 01 травня 2017 року; за 2017 рік - в термін до 00:00 год. 01 квітня 2018 року; за 2018 рік - в термін до 00:00 год. 01 квітня 2019 року; за 2019 рік - в термін до 00:00 год. 01 червня 2020 року; за 2020 рік - в термін до 00:00 год. 01 квітня 2021 року; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "перед звільненням", за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року по 08 березня 2021 року - в термін до 00:00 год. 19 березня 2021 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: за 2016 рік - 07 квітня 2021 року о 20 год. 04 хв.; за 2017 рік - 07 квітня 2021 року о 20 год. 01 хв.; за 2018 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 57 хв.; за 2019 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 46 хв.; за 2020 рік - 07 квітня 2021 року о 19 год. 49 хв.; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "перед звільненням", за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року по 08 березня 2021 року - 08 квітня 2021 року о 13 год. 24 хв.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1, абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки, а також декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення є місце виконання службових повноважень місцевого самоврядування ОСОБА_1 (як суб`єкта декларування) - Осівська сільська рада: с. Осова, Сарненський район Рівненська область.
Згідно статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Окрім того, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд керується поняттям судової дискреції (судового розсуду), що охоплює повноваження суду (права та обов`язки), надані йому державою, обирати між альтернативами, кожна з яких є законною, та інтелектуально-вольову владну діяльність суду з вирішення у визначених законом випадках спірних правових питань, виходячи із цілей та принципів права, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, даних про особу винного, справедливості й достатності обраного стягнення тощо.
Дискреційні повноваження суду визнаються і Європейським судом з прав людини (зокрема справа "Довженко проти України"), який у своїх рішеннях зазначає лише про необхідність визначення законності, обсягу, способів і меж застосування свободи оцінювання представниками судових органів, виходячи із відповідності таких повноважень суду принципу верховенства права. Це забезпечується, зокрема, відповідним обґрунтуванням обраного рішення в процесуальному документі суду тощо.
Враховуючи обставини справи та беручи до уваги те, що у ОСОБА_1 на утриманні перебуває троє малолітніх дітей, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальних його межах, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Разом із тим, згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 24, 36, 40-1, 284, 287, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 та частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду К.М. Отупор