Рішення № 100962381, 09.11.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2021
Номер справи
300/5826/21
Номер документу
100962381
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" листопада 2021 р. справа № 300/5826/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області при перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, протиправно зменшено основний її розмір з 73% до 70% сум грошового забезпечення, а тому пенсійний орган слід зобов`язати перерахувати пенсію з 01.12.2019 виходячи з 73% відповідних сум грошового забезпечення та здійснити виплату перерахованої пенсії з врахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.07.2021 по справі № 300/2434/21 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату його пенсії на підставі оновленої довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-1473 від 12.04.2021. Однак, пенсійним органом при перерахунку пенсії неправомірно змінено відсотковий основний її розмір з 73% до 70% грошового забезпечення, що призвело до невірного визначення розміру його пенсії. Конституційний Суд України в рішенні від 09.02.199 №1-рп/99 щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України вказав, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Оскільки пенсія йому призначена в 1998 році в розмірі 73% грошового забезпечення, то дії відповідача щодо застосування норм Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.067.2011 №3668-VI при перерахунку пенсії є неправомірними. При перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. За таких обставин у пенсійного органу були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що на виконання рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 по справі № 0940/1573/18 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснено перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , виходячи з розміру 73% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2016. Таким чином, заявлені вимоги позивача стосуються порядку виконання судового рішення, яке буде прийняте в майбутньому по даній справі. З 19.04.2014 діє редакція частини 2 статті 13 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, яка визначає граничний розмір пенсії за вислугу років - 70% грошового забезпечення. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції" з 01.01.2016 збільшено грошове забезпечення поліцейських, що стало підставою для перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ. У зв`язку із цим за однакових умов відсотковий розмір пенсії, яка призначена поліцейським після 01.01.2016 не буде відповідати відсотковому розміру пенсії призначеної до 01.01.2016 колишнім працівникам органів внутрішніх справ, що як наслідок створює дискримінацію у праві на належне пенсійне забезпечення, а тому відсутні підстави для застосування висновків, наведених у рішенні Верховного Суду від 16.10.2019 по справі № 240/5401/18. Отже, перерахунок пенсії колишнього працівника органів внутрішніх справ на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року має здійснюватися на підставі норм законодавства чинних на день такого перерахунку. Крім того, відповідач вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду з позовом із тієї підстави, що пенсія є щомісячним платежем і отриманий її розмір відомий позивачу.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.10.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Відповідно до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення її учасників (у письмовому провадженні), дослідивши письмові докази, зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 12.09.1998 призначено пенсію за вислугу років. При призначенні пенсії її основний розмір становив 73 % сум грошового забезпечення (а.с. 35).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 по справі № 0940/1573/18, яке набрало законної сили 15.01.2019, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , виходячи з розміру 73% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2016 (а.с. 8 - 10).

Згідно протоколів Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 01.03.2019, від 01.11.2019 при обчисленні пенсії за вислугу років пенсійним органом враховувалося грошове забезпечення позивача, а саме: посадовий оклад - 3 100 грн., оклад за військове звання - 2 400 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 750 грн., надбавка за умови режимних обмежень 15% - 465 грн., премія 2,4% - 209, 16 грн. Основний розмір пенсії (73% грошового забезпечення) - 6 514, 64 грн. (а.с. 13, 44).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.07.2021 по справі № 300/2334/21, яке набрало законної сили 10.08.2021, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-1473 від 12.04.2021, із врахуванням проведених платежів.

При перерахунку пенсії, згідно протоколу від 01.09.2021, відповідачем змінено основний розмір пенсії, який становить 70% грошового забезпечення (а.с. 14).

Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою від 07.09.2021 про перерахунок його пенсії на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України №22/6-1473 від 12.04.2021 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 73% сум грошового забезпечення (а.с. 5).

За наслідками розгляду вищевказаної заяви відповідач листом від 01.10.2021 № 7972-7403/К-02/8-0900/21 відмовив ОСОБА_1 по суті порушеного питання та вказав, що на виконання рішень Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 по справі № 0940/1573/18, від 09.07.2021 по справі № 300/2334/21 здійснено відповідні перерахунки його пенсії, інших зобов`язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області вказаними рішеннями не покладено (а.с. 6 -7).

У зв`язку із зменшенням основного розміру пенсії до 70 % грошового забезпечення, позивач звернувся з даним позовом до суду.

З фактичних обставин справи вбачається, що правовідносини у сфері пенсійного забезпечення позивача регулюються зокрема Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

У спорі з аналогічних підстав, з приводу відносин, що регулюються цими ж нормами права, Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду 04.02.2019 ухвалив рішення у зразковій справі № 240/5401/18. Дане рішення набрало законної сили 16.10.2019.

Таким чином, справа щодо зміни уповноваженим законом органом відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку, в даному випадку на підставі рішення суду, а також зобов`язання до перерахунку основного розміру пенсії в первинному розмірі є типовою справою, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи №240/5401/18.

У зразковій справі суд зазначив наступне.

Відповідно до ч. 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів (частина 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI року внесено зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , зокрема у частині 2 статті 13 цифри "90" замінено цифрами "80".

В подальшому Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні " від 27.03.2014 №1166-VII внесено зміни у частину 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70". Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.

Перерахунок призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 2 статті 63 цього Закону у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Стаття 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.

Зміни до статті 63 Закону №2262-ХІІ, ні Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", ні Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року в частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.

Так, Верховний Суд у зразковому рішенні від 04.02.2019 зазначив, що внесені Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка змін у зв`язку з прийняттям вищезгаданих Законів не зазнала.

З урахуванням викладеного, Верховний Суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови КМУ №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним. За таких обставин у пенсійного органу були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

Наведені вище правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні від 04.02.2019 за результатами розгляду зразкової справи № 240/5401/18 підлягають врахуванню під час ухвалення рішення в даній справі.

Враховуючи правовий висновок Верховного Суду у рішенні за результатами розгляду зразкової справи № 240/5401/18 (провадження №Пз/9901/58/18), а також те, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому суд дійшов до висновку, що відповідачем протиправно зменшено відсоткове визначення розміру пенсії позивача з 73 % до 70% грошового забезпечення.

Крім того, таке право позивача захищене пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" яким передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Враховуючи, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям громадян з числа осіб, які перебували зокрема на військовій службі, має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, суд дійшов до висновку про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку призначеного позивачу основного розміру пенсії - 70 відсотків суми грошового забезпечення.

Вирішуючи питання про застосування норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у часі, суд виходить з того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Частина 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " від 09.04.1992 № 2262-XII (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії) передбачала, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.

Таким чином, в даному випадку відсоткове значення розміру пенсії ОСОБА_1 - 73% сум грошового забезпечення, яке було визначено станом на момент призначення пенсії не може бути зменшено до 70 % сум грошового забезпечення, оскільки у такому випадку відбудеться звуження змісту та обсягу його існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян, як і під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій, їх не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Оскільки, перерахунок пенсії позивача здійснено відповідачем з 01.12.2019 на підставі рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.07.2021 по справі № 300/2334/21, то право позивача на перерахунок пенсії та її виплату виникає з 01.12.2019.

Посилання відповідача на норми ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає безпідставними, оскільки пенсія позивачу, після перерахунку на підставі рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.07.2021 по справі № 300/2334/21 виплачується у розмірі 70% грошового забезпечення.

Щодо посилань відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у відзиві на пропущення позивачем шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду з позовом суд зазначає наступне.

Заробітна плата та пенсія мають однакову правову природу, тобто є джерелом існування, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).

Таке твердження випливає з норм законодавства. Зокрема, згідно статті 1 Закону України №2235-III "Про громадянство України", статті 2 Закону України №2050-III "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" заробітна плата і пенсія включені до переліків законних джерел існування, доходів.

Відповідно до ч.2 ст. 233 Кодексу законів про працю України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

З огляду на позицію Конституційного Суду України в рішеннях №8-рп/2013 і №9-рп/2013, а також на підставі аналізу положення частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв`язку з положенням частини другої статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", частини другої ст.233 Кодексу законів про працю України можна дійти висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.

Згідно правової позиції Верховного Суду (постанова від 05.04.2019 по справі №809/248/18) системний аналіз даної статті дає підстави дійти до висновку, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала у зв`язку з не проведенням перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень, немає.

Підсумовуючи наведене вище суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо зменшення з 01.12.2019 відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 73% до 70% сум грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ) здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 73% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.