Рішення № 100957378, 10.11.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2021
Номер справи
140/9167/21
Номер документу
100957378
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/9167/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Лозовського О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Затурцівської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Затурцівської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності щодо не розгляду та неприйняття рішення за заявою від 16.06.2021 відносно проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га, Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення); зобов`язання розглянути заяву від 16.06.2021 відносно проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га, Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення) та прийняти відповідне рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що 16.06.2021 звернувся до голови Затурцівської сільської ради із заявою про підготовку лотів та проведення земельних торгів, в якій просив здійснити необхідні дії та виготовити необхідні документи для підготовки лоту та проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області, (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення), місцезнаходження якої визначено згідно викопіювання з кадастрової карти. На заяву відповіді станом на день подання позовної заяви надано не було та відповідно питання не було належним чином розглянуто.

Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує його права. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідач у відзиві на позов заперечив позовні вимоги та у їх задоволенні просив відмовити. В обґрунтування цієї позиції вказав, що ОСОБА_1 звертався із заявою від 26.02.2021 до Затурцівської сільської ради про передачу в оренду земельної ділянки із кадастровим номером 0722481200:01:000:0239 загальною площею 10,5 га (копія додається). У відповіді ОСОБА_1 було повідомлено, що статтею 34 Земельного кодексу України встановлено, що: громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.

Тобто, громадяни України, а також іноземні громадяни та особи без громадянства мають право орендувати земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби. Це право громадян може бути реалізоване за рахунок земель, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності.

Якщо в населеному пункті багато громадян тримають худобу, вони можуть звернутися до свого представницького органу - місцевої ради з пропозицією щодо створення громадського пасовища. Рішення про створення такого пасовища приймається на сесії.

Тому, Війницькою сільською радою було прийнято рішення про створення громадського пасовища на земельній ділянці з кадастровим номером 0722481200:01:000:0239 загальною площею 10,5 га.

Затурцівська сільська рада повідомила, що земельна ділянка зареєстрована 24.12.2015 як громадське пасовище та не може бути передана в оренду.

29.09.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій останній вказав, що відповідач вірно підкреслив той факт, що дійсно було 2 окремих звернення від ОСОБА_1 по питаннях оренди. Проте в першому зверненні від 26.02.2021 позивач просив передати йому в оренду земельну ділянку, а в другому зверненні від 16.06.2021 - просив здійснити необхідні дії та виготовити необхідні документи для підготовки лоту та проведення земельних торгів з продажу прав оренди. На перше звернення від 26.02.2021 була отримана відписка і питання не виносилось на сесію сільської ради для прийняття відповідного рішення. На друге звернення, стосовно якого і подано позовну заяву, ніякої відповіді від відповідача ОСОБА_1 не отримував, цього факту не спростовує та не заперечує і сам відповідач у своєму відзиві.

Крім того, у відповіді на відзив ОСОБА_1 просив суд здійснювати розгляд справи відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до приписів частин п`ятої та шостої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Частиною шостою статті 12 КАС України визначено перелік справ незначної складності. Відповідно до пункту 10 вказаної норми справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною четвертою статті 257 КАС України встановлено перелік категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження. Дана адміністративна справа не підпадає під вказаний перелік.

Таким чином, з огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому, беручи до уваги, що сторонами були надані заяви по суті справи з достатніми доказами, суд не вбачає підстав для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі.

Дослідивши письмові докази, перевіривши доводи сторін, викладені сторонами у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

16.06.2021 ОСОБА_1 звернувся до Затурцівської сільської ради із заявою, у якій просив здійснити здійснити необхідні дії та виготовити необхідні документи для підготовки лоту та проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області, (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення), місцезнаходження якої визначено згідно викопіювання яке додається. Вказав, що участь в земельному аукціоні з продажу права оренди на вищезгадану земельну ділянку гарантує. Про прийняте рішення просив повідомити у порядку та строки, встановленні чинним законодавством України.

На момент звернення із даною позовною заявою до суду ОСОБА_1 жодної відповіді на вказану заяву від Затурцівської сільської ради не отримав.

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність щодо не розгляду та неприйняття рішення за заявою від 16.06.2021, звернувся з цим позовом до суду.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Стаття 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно з частинами першою-другою статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно з частинами першою-другою статті 127 ЗК України органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або передають їх у користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом. Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюються на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону у випадках та порядку, встановлених главою 21 цього Кодексу.

Продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень (частина перша статті 128 ЗК України).

Відповідно до частини першої статті 134 ЗК України земельні ділянки державної чи комунальної власності продаються або передаються в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремими лотами на конкурентних засадах (на земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів (далі - цінова пропозиція).

Організатором земельних торгів є:

- у разі продажу земельної ділянки - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу;

- у разі укладення договору оренди земельної ділянки - особа, яка відповідно до закону може виступати орендодавцем такої земельної ділянки;

- у разі укладення договору суперфіцію або емфітевзису - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, або особа, якій належить право емфітевзису, суперфіцію; у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", - державний, приватний виконавець.

Для проведення земельних торгів організатор земельних торгів укладає з оператором електронного майданчика, підключеного до електронної торгової системи, договір про організацію та проведення земельних торгів. (частина друга статті 132 ЗК України).

Підготовку лотів до проведення земельних торгів забезпечує організатор земельних торгів (частина перша статті 136 ЗК України).

Відповідно до частини четвертої статті 136 ЗК України проведення земельних торгів щодо земельних ділянок або прав на них здійснюється за рішенням організатора земельних торгів, у якому зазначаються:

а) виготовлення, погодження та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою у випадках, визначених цим Кодексом;

б) стартова ціна лота;

в) строк, інші умови користування земельною ділянкою у разі набуття права користування нею на земельних торгах, обмеження у використанні земельної ділянки;

г) відомості про особу, уповноважену організатором земельних торгів на укладення (підписання) договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки, яка або право на яку виставляється на земельні торги;

ґ) проект договору купівлі-продажу, оренди, емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки.

Організатор земельних торгів через особистий кабінет публікує в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів, до якого додаються документи та матеріали на лот (документація), що підтверджують виконання вимог, визначених частиною третьою статті 135 і частиною першою статті 136 цього Кодексу. За бажанням організатора земельних торгів оголошення про проведення земельних торгів з документами та матеріалами на лот оприлюднюється в електронних та друкованих засобах масової інформації (частини перша, третя статті 137 ЗК України).

Особа, яка бажає взяти участь у земельних торгах, подає через особистий кабінет в електронній торговій системі:

а) заяву про участь у земельних торгах, підписану кваліфікованим електронним підписом;

б) для юридичної особи - копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або копію документа про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчену згідно із законодавством держави його видачі, перекладену українською мовою (для юридичної особи - нерезидента), інформацію про державу, в якій зареєстровані або мають постійне місце проживання засновники (учасники) юридичної особи, у статутному (складеному) капіталі якої є частка іноземного капіталу, інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності;

для громадянина України, фізичної особи - підприємця - копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

для іноземних громадян та осіб без громадянства - інформацію про прізвище, власне ім`я та по батькові (за наявності), громадянство (підданство) іншої держави, постійне місце проживання в державі, громадянином (підданим) якої є особа, копію документа, що посвідчує особу.

Копії зазначених документів засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, яка бажає взяти участь у торгах;

в) документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків), а в разі проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення - документи, що підтверджують сплату таких платежів з рахунку особи, яка бажає взяти участь у торгах, відкритого в українському або іноземному банку (крім банків держав, внесених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом).

Якщо земельні торги проводяться щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, особа, яка бажає взяти участь у таких торгах, подає через особистий кабінет в електронній торговій системі також документи, що підтверджують її відповідність вимогам статті 130 цього Кодексу. Перелік таких документів встановлює Кабінет Міністрів України.

Заява про участь у земельних торгах та додані до неї документи учасника можуть бути подані до закінчення кінцевого строку подання заяв про участь у земельних торгах, встановленого електронною торговою системою автоматично упродовж дня, що передує дню проведення земельних торгів, з урахуванням вимог, визначених Кабінетом Міністрів України.

Оператор електронного майданчика інформує особу, яка бажає взяти участь у земельних торгах, про зарахування на банківські рахунки оператора електронного майданчика гарантійного і реєстраційного внесків та отримання такою особою статусу учасника земельних торгів в порядку і строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.

Порядок реєстрації учасників для участі в земельних торгах встановлює Кабінет Міністрів України.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі в режимі реального часу в мережі Інтернет (частини сім-десять статті 137 ЗК України)

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)» від 22.09.2021№ 1013 затверджено вимоги щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису), що додаються; визначено державне підприємство «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства економіки, - адміністратором електронної торгової системи. Ці вимоги визначають: порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи; технічні вимоги до реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон; порядок відшкодування переможцем земельних торгів витрат (видатків), здійснених на підготовку лота для продажу на земельних торгах; розміру, порядку сплати та повернення винагороди, що сплачується переможцем земельних торгів оператору електронного майданчика; строк повернення оператором електронного майданчика всім учасникам земельних торгів, які не визнані переможцями, сплачених сум гарантійних внесків; технічні вимоги щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів, встановлення та оприлюднення їх результатів, визначення розміру, порядку сплати, повернення реєстраційних, гарантійних внесків учасників та винагороди, що сплачується переможцем аукціону оператору електронного майданчика; форми документації щодо лота земельних торгів для розміщення в електронній торговій системі; перелік документів, що підтверджують відповідність особи, яка бажає взяти участь у земельних торгах щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, вимогам статті 130 Земельного кодексу України (далі - Кодекс); вимоги до заяви про участь у земельних торгах; порядок визначення статусу учасника земельних торгів; порядок реєстрації учасників для участі в земельних торгах; порядок підписання організатором та переможцем торгів шляхом накладення кваліфікованих електронних підписів протоколу про результати земельних торгів та договору за результатами проведення земельних торгів; строк перерахування суми гарантійного внеску оператором електронного майданчика, сплаченого на його рахунок переможцем, на відповідні бюджетні рахунки у разі продажу земельної ділянки державної чи комунальної власності, прав суперфіцію, емфітевзису на неї, проведення земельних торгів з набуття права оренди такої земельної ділянки; порядок та строк сплати переможцем земельних торгів ціни продажу земельної ділянки, плати за користування земельною ділянкою, право користування якою набуто на земельних торгах, а також суми витрат на підготовку лота до продажу відповідно до положень Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, законодавством не передбачено право будь якої особи звернутися до власника земельної ділянки (в даному випадку Затурцівська сільська рада) із заявою про організацію земельних торгів та підготовку обраного заявником лоту на продаж.

Земельним кодексом України передбачене виключне право організатора земельних торгів на прийняття рішення про проведення земельних торгів щодо земельних ділянок або прав на них, а також обрання та підготовку лотів для таких торгів.

Якщо особа бажає придбати право на земельну ділянку, то з можливим переліком земельних ділянок, право оренди/власності на які виставляються на земельні торги у формі аукціону, може ознайомитись у відповідній електронній торговій системі.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 звернувся до Затурцівської сільської ради із заявою, у якій просив здійснити необхідні дії та виготовити необхідні документи для підготовки лоту та проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області, (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення), місцезнаходження якої визначено згідно викопіювання яке додається. Вказав, що участь в земельному аукціоні з продажу права оренди на вищезгадану земельну ділянку гарантує.

Тобто, вказана заява ОСОБА_1 подана в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян», оскільки Земельним кодексом України не передбачено такої форми звернення.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом, від одного і того ж громадянина, з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, з посиланням на лист від 15.03.2021 №237/01-15, оскільки дана відповідь була надана ОСОБА_1 щодо заяви від 26.02.2021 про надання в оренду земельної ділянки.

Таким чином, заява ОСОБА_1 від 16.06.2021 не була розглянута відповідачем у визначеному законом порядку, чим було допущено протиправну бездіяльність.

Вирішуючи спір в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача розглянути заяву від 16.06.2021 відносно проведення земельних торгів з продажу прав оренди щодо земельної ділянки кадастровий номер 0722481200:01:000:0239 площею 10,50 га, Володимир-Волинського (Локачинського) району Волинської області (цільове призначення: для випасання громадської худоби; категорія земель: землі сільськогосподарського призначення) та прийняти відповідне рішення, суд виходить з того, що за змістом пункту 4 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до частини четвертої статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

На законодавчому рівні поняття «дискреційні повноваження» суб`єкта владних повноважень відсутнє. Зміст цього поняття наведений у Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (80)2, прийнятої 11.03.1980 на 316-й нараді, відповідно до якої під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Іншими словами дискреційними є повноваження суб`єкта владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною. Прикладом таких повноважень є повноваження, які закріплені у законодавстві із застосуванням слова «може». Водночас повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб`єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов, відповідач зобов`язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов`язати до цього у судовому порядку.

Зобов`язання відповідача прийняти конкретне рішення, як і будь-які інші способи захисту застосовується лише за наявності необхідних підстав, з урахуванням фактичних обставин справи.

У цій справі судом встановлено, що заява позивача у передбачений законодавством спосіб відповідачем не розглядалась, відповідь за наслідками її розгляду не надана, тобто відповідач фактично не розглянув заяву позивача у встановленому порядку.

Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності Затурцівської сільської ради щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 16 червня 2021 року та зобов`язання відповідача розглянути таку заяву.

Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення також вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Як визначено частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн, сплачений згідно з квитанцією від 25.08.2021 №0.0.2244129814.1.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Затурцівської сільської ради (45523, Волинська область, Локачинський район, село Затурці, вулиця В.Липинського, 66, ідентифікаційний код юридичної особи 04332087) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Затурцівської сільської ради щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 16 червня 2021 року.

Зобов`язати Затурцівську сільську раду розглянути заяву ОСОБА_1 від 16 червня 2021 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Затурцівської сільської ради судові витрати у сумі 908,00 (дев`ятсот вісім) гривень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.А. Лозовський