Постанова № 100953653, 05.11.2021, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
05.11.2021
Номер справи
235/7760/21
Номер документу
100953653
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 235/7760/21

Провадження № 3/235/2997/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2021 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва І.В. при секретарі Діденко О.О., за участю прокурора Покровської окружної прокуратури Власенка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Ухта Комі, Росія, громадянки України, депутата Михайлівської сільської ради Донецької області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Михайлівської сільської ради Донецької області, згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 вказаного Закону являючись суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин 09 липня 2020 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №646 від 21.10.2021.

ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення ознайомлена, про що свідчить її особистий підпис та пояснення, відповідно до яких декларація була подана несвоєчасно тому, що голова сільради несвоєчасно зробила їй електронний ключ, декларація була подана з Михайлівської сільської ради в с.Михайлівка.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП не визнала та пояснила, що вона як депутат сільської ради заповнила декларацію про доходи за 2019 рік в паперовому вигляді, оскільки не має ні планшету, ні телефону, віддала її сільському голові для внесення в реєстр. Сільський голова несвоєчасно оформив електронний ключ для підписання декларації, тому декларація була подана лише 09.07.2020. На своє ім`я вона електронний ключ не отримувала, її декларацію подавав сам сільський голова. В період подання щорічних декларацій на лікарняних не перебувала, за кордон не виїжджала. Наразі працює на ПрАТ «ЦЗФ «Росія» робітником виробничих лазень, завідуючим складу ніколи не працювала.

Прокурор вважав, що протокол про адміністративне правопорушення складений правомірно та просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити їй покарання у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя зазначає наступне.

При розгляді даної справи суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції від 31.10.2003, ратифікованою 18.10.2006, Кримінальною конвенцією про боротьбу з корупцією від 27.01.1999 та додатковим протоколом до неї від 15.05.2003, ратифікованих 18.10.2006, Законом України «Про запобігання корупції», КУпАП та іншими нормативно-правовими актами України, враховує також практику Європейського суду.

Рішенням ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 обрано депутатом Михайлівської сільської ради на підставі рішення Михайлівської сільської ради №VII/1 від 11.11.2015 та визнано її повноваження, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» на неї розповсюджується дія вказаного Закону.

Згідно зі ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста, чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, депутати сільських рад як суб`єкти декларування мають в обов`язковому визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) внесено зміни до розділу ХІІІ «Прикінцеві положення», якими встановлено, що декларації, які відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня. Отже, у 2020 році термін подання щорічних декларацій продовжено до 1 червня.

За таких умов у ОСОБА_1 виник обов`язок до 23.59 години 31.05.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, однак ОСОБА_1 за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подала щорічну декларацію за 2019 рік лише 09.07.2020, час публікації на сайті – 08.21 година.

Отже, ОСОБА_1 як суб`єкт декларування, який вже не вперше виконує дії щодо заповнення та подачі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мала змогу своєчасно подати щорічну декларацію за 2019 рік в період з 01.01.2020 по 31.05.2020 включно, а також виконати дії щодо перевірки заповнення та подання такої декларації на офіційному сайті НАЗК, проте розпочала вчиняти дії, спрямовані на подачу декларації, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 09.07.2020 о 08.10 годині та успішно її подала цього ж дня о 08.21 годині.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується:

-протоколом про адміністративне правопорушення №646 від 21.10.2021, який складений компетентною особою, його зміст відповідає вимогам ст.256 КУпАП (а.с.2-7);

- рішенням Михайлівської сільської ради №VII/1 від 11.11.2015, на підставі якого ОСОБА_1 обрано депутатом Михайлівської сільської ради (а.с.11-12);

-послідовністю дій користувача інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», наданою НАЗК за №47-06/64196-21 від 27.08.2021, за якою відслідковується послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 за період 01.01.2020 - 09.07.2020 (а.с.18, 19);

-витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в якому зафіксовано дату і час подання ОСОБА_1 (робоча бані) щорічної декларації – 09.07.2020 08.21 (а.с.29).

-табелями обліку використання робочого часу та рапортами на погодинні роботи ПрАТ «ЦЗФ «Росія» за період 01.01.2020 - 01.06.2020, з яких зафіксовано кількість фактично відпрацьованих ОСОБА_1 як працівником ЦЗФ днів і годин, причини неявки на підприємство (а.с.21-27);

- особистими поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.

За змістом ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою застосування до відповідної особи адміністративного стягнення - штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність (ст.33 КУпАП).

Оцінюючи в сукупності зібрані та досліджені докази, суддя доходить висновку, що ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП кваліфіковано вірно, підстави для притягнення до адміністративної відповідальності наявні, пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, а також підстав, що виключають адміністративну відповідальність в силу ст.17 КУпАП, не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.

З огляду на обставини справи, характер вчиненого правопорушення та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, стягується судовий збір.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст.172-6, 268, 283-285, 294 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн, який перерахувати на р/р UA038999980313050106000005259, отримувач коштів - Донецьке ГУК/Покровський район/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37967785, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн, який перерахувати на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Повний текст постанови оголошений 09.11.2021 о 12.45 год.

Суддя