Постанова № 100944243, 03.11.2021, Калинівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
03.11.2021
Номер справи
132/2781/21
Номер документу
100944243
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 132/2781/21

3/132/1577/21

ПОСТАНОВА

іменем України

03.11.2021р. м. Калинівка

Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Калинівка Калинівського району Вінницької області, українця, громадянина України, із середньо-технічною освітою, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого керівником ВДВЛ «Трансекспертгруп» дільниця № 7, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.127-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 – будучи керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп», а отже спеціальним суб`єктом, який несе відповідальність за порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу, 03.08.2021р. о 14год.17хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01519-21, ВС513110 на транспортний засіб марки «SCHMITZ SKI 24», номерний знак « НОМЕР_1 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографіях передньої та лівої або правої частини транспортного засобу, перевірки гальмівної системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що транспортний засіб з відсутніми (передбаченими заводом-виробником) елементами конструкції (немає заднього захисного пристрою), чим порушив пункт 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

Він же, 03.08.2021р. о 14год.57хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01522-21, ВС513113 на транспортний засіб марки «КРАЗ-65055», номерний знак « НОМЕР_2 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, чим порушив пункт 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

Він же, 03.08.2021р. о 15год.05хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01523-21, ВС513114 на транспортний засіб марки «КРАЗ-65055», номерний знак « НОМЕР_3 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, чим порушив пункт 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

Він же, 03.08.2021р. о 16год.37хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01527-21, ВС513118 на транспортний засіб марки «КРАЗ 65055-0000019-02», номерний знак « НОМЕР_4 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, чим порушив пункт 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

Статтею 245 КУпАП регламентовано, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За диспозицією ч.1 ст.127-1 КУпАП, об`єктивна сторона правопорушення полягає у видачі документа про технічну несправність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому контролю, з порушенням порядку проведення технічного стану такого транспортного засобу.

При цьому, суб`єкт адміністративного проступку за цією статтею спеціальний - посадова особа.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 401828 від 18.08.2021р. слідує, що ОСОБА_2 – будучи керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп», а отже спеціальним суб`єктом, який несе відповідальність за порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу, 03.08.2021р. о 14год.17хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01519-21, ВС513110 на транспортний засіб марки «SCHMITZ SKI 24», номерний знак « НОМЕР_1 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографіях передньої та лівої або правої частини транспортного засобу, перевірки гальмівної системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що транспортний засіб з відсутніми (передбаченими заводом-виробником) елементами конструкції (немає заднього захисного пристрою), та в якості доказу вини ОСОБА_2 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, уповноваженою особою органу поліції надано висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним від 04.08.2021р., який затверджений 04.08.2021р. начальником регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (філії ГСЦ МВС) Каспрук В., за яким встановлено факт порушення керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп» ОСОБА_2 вимог пункту 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 401827 від 18.08.2021р. вбачається, що ОСОБА_2 – будучи керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп», а отже спеціальним суб`єктом, який несе відповідальність за порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу, 03.08.2021р. о 14год.57хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01522-21, ВС513113 на транспортний засіб марки «КРАЗ-65055», номерний знак « НОМЕР_2 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, та в якості доказу вини ОСОБА_2 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, уповноваженою особою органу поліції надано висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним від 05.08.2021р., який затверджений 05.08.2021р. начальником регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (філії ГСЦ МВС) Каспрук В., за яким встановлено факт порушення керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп» ОСОБА_2 вимог пункту 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 401825 від 18.08.2021р. слідує, що ОСОБА_2 – будучи керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп», а отже спеціальним суб`єктом, який несе відповідальність за порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу, 03.08.2021р. о 15год.05хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01523-21, ВС513114 на транспортний засіб марки «КРАЗ-65055», номерний знак « НОМЕР_3 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, та в якості доказу вини ОСОБА_2 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, уповноваженою особою органу поліції надано висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним від 05.08.2021р., який затверджений 05.08.2021р. начальником регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (філії ГСЦ МВС) Каспрук В., за яким встановлено факт порушення керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп» ОСОБА_2 вимог пункту 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 401826 від 18.08.2021р. вбачається, що ОСОБА_2 – будучи керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп», а отже спеціальним суб`єктом, який несе відповідальність за порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу, 03.08.2021р. о 16год.37хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 01377-01527-21, ВС513118 на транспортний засіб марки «КРАЗ 65055-0000019-02», номерний знак « НОМЕР_4 », з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме: на фотографії фіксації перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що самовільно змінено конструкцію транспортного засобу, а саме відсутній задній відкидний борт вантажного кузова, та в якості доказу вини ОСОБА_2 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, уповноваженою особою органу поліції надано висновок про результати проведення моніторингу результатів ОТК та визнання протоколу ОТК недійсним від 05.08.2021р., який затверджений 05.08.2021р. начальником регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (філії ГСЦ МВС) Каспрук В., за яким встановлено факт порушення керівником вимірювальної лабораторії ТОВ «Трансекспертгруп» ОСОБА_2 вимог пункту 18 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137.

Зібрані у справі докази узгоджуються між собою, будь-яких сумнівів у їх належності, допустимості не має, в сукупності підтверджують вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.127-1 КУпАП.

У відповідності до ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

За змістом ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Враховуючи обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_2 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, обставини, що пом`якшують його відповідальність – фактичне визнання вини, а також відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, докази наявні у матеріалах справи, суд дійшов до висновку про необхідність накладення на нього стягнення у мінімальних межах санкції статті. За своїм видом та розміром накладене на ОСОБА_2 стягнення сприятиме досягненню визначеній у ст.23 КУпАП меті адміністративних стягнень та відповідає принципу справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Враховуючи наведене суд вважає, що з ОСОБА_3 слід стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 127-1, 221, 283-284, 287, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.127-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360грн.00коп. на користь держави на рахунок (IBAN) UA978999980313060106000002776, отримувач: ГУК у Він.обл./м.Калинівка/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 454,00грн. (чотириста п`ятдесят чотири) грн. на номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Казначейство України (ЕАП).

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Калинівський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя