Постанова № 10093948, 17.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-2450/10/1370
Номер документу
10093948
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 червня 2010 р. р. № 2а-2450/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

Головуючого - судді Мричко Н.І.

при секретарі судового засідання Якимець О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова

до ПП "Гал експрес-сервіс"

пропро припинення юридичної особи ,

встановив:

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова (надалі - ДПІ у Сихівському районі м. Львова) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи Приватного підприємства «Гал експрес-сервіс»(надалі ПП «Гал експрес-сервіс»).

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ПП «Гал експрес-сервіс»зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради, ідентифікаційний номер 19325207. Заборгованості по платежах відповідач не має. Відповідач, в порушення вимоги п.2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності з 2007 року, що підтверджується Актом перевірки про порушення податкового законодавства від 12.03.2010 року № 33.

Позивач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, однак подав клопотання, згідно якого просить розглядати справу у відсутність уповноваженого представника позивача.

Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлялася про дату, час та місце судового розгляду, однак, відправлений за його зареєстрованим місцезнаходженням судовий виклик, повернуто суду органом поштового звязку з відміткою «за закінченням терміну зберігання». З урахуванням цього, суд ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Перевіривши матеріали справи, повно, всебічно та обєктивно дослідив наявні у справі докази, оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.

Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», покладено на податкову інспекцію.

Органи Державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності п. 17 ст. 11 цього ж Закону.

Згідно із Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ПП «Гал експрес-сервіс»(79000, м. Львів, вул. Стрийська, будинок № 75, квартира № 136) зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради, ідентифікаційний номер 19325207.

Відповідач ПП «Гал експрес-сервіс»03.05.1994 року взяте на облік у ДПІ у Сихівському районі м. Львова як платник податків за № 11933, що підтверджується довідкою від 12.03.2010 року № 1338 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

Відповідно до Акту № 33 від 12.03.2010 року про порушення податкового законодавства, складеного ДПІ у Сихівському районі м. Львова, встановлено неподання відповідачем - ПП «Гал експрес-сервіс», податкової звітності з 2007 року.

Як вбачається з довідки ДПІ у Сихівському районі м. Львова від 02.03.2010 року № 3275/19-036, ПП «Гал експрес-сервіс»станом на 27.02.2010 року заборгованості перед бюджетом не має.

Згідно із п. 2, п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 26.05.1991 року № 1251-ХІІ, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п. 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»від 26.12.1992 року № 13-92, громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період). Громадяни, які одержують інші доходи, подають декларації у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає дата виникнення джерела доходу. У ній вказується розмір фактичного доход за перший місяць та розмір очікуваного (оціночного) доходу до кінця поточного року. У разі припинення існування джерела доходу протягом року сума одержаних доходів включається до складу декларації за наслідками такого календарного року, яка подається податковому органу у строки, визначені законом.

Згідно із ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців» від 15.03.2003 року, підставами для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової інспекції передбачених законодавством документів податкової звітності.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу Приватного підприємства «Гал експрес-сервіс»(79000, м. Львів, вул. Стрийська, будинок № 75, квартира № 136; код ЄДРПОУ 19325207).

Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору Виконавчого комітету Львівської міської ради, за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мричко Н.І.

Повний текст постанови виготовлений 21 червня 2010 року.