Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 червня 2010 року Справа № 2а-3052/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Солоніченко О.В.;
при секретарі судового засідання: Псоміаді С.І.;
за участю представників:
позивача: Шуст Ю.В., довіреність № 18910/10 від 14.10.2009 року;
відповідача: Черепахіна М.А., довіреність 0 від 11.01.2010 року;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до Закритого акціонерного товариства «Термо» про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб, -
В С Т А Н О В И В:
22 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до Закритого акціонерного товариства «Термо» про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те що відповідач, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 07.07.1993 року за № 13821200000000535 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області. Це підприємство 20.07.1993 року було взято на податковий облік в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м. Луганська за № 1046.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська з 18.11.2009 року по 20.11.2009 року було проведено невиїзну документальну перевірку ЗАТ «Термо» з питань своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб у четвертому кварталі 2008 року 10 місяців 2009 року. За результатами проведеної перевірки, ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська складено довідку від 20.11.2009 року № 905/1710/13392504 про результати невиїзної документальної перевірки ЗАТ «Термо». За перевіряємий період ЗАТ «Термо» в порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст.8, п.п. «а» п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» несвоєчасно та не в повному обсязі перерахувало до бюджету податок з доходів фізичних осіб.
Станом на 31.03.2010 року підприємства ЗАТ «Термо» по податку з доходів фізичних осіб на виплачену заробітну плату складає 552103,14 грн.
ЗАТ «Термо» суму заборгованості на теперішній час не сплатило та не вжило інших заходів щодо погашення боргу.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з відповідача, ЗАТ «Термо», заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 552103,14 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
ЗАТ «Термо» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 07.07.1993 року за № 13821200000000535 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області. (арк. справи 8). Це підприємство 20.07.1993 року було взято на податковий облік в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м. Луганська за № 1046, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (арк. справи 7).
З 18.11.2009 року по 20.11.2009 року Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська було проведено невиїзну документальну перевірку ЗАТ «Термо» з питань своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб у четвертому кварталі 2008 року 10 місяців 2009 року.
За результатами проведеної перевірки Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська складено довідку від 20.11.2009 року № 905/1710/13392504 про результати невиїзної документальної перевірки ЗАТ «Термо» (арк. справи 5-6).
За перевіряємий період ЗАТ «Термо» в порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст.8, п.п. «а» п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» несвоєчасно та не в повному обсязі перерахувало до бюджету податок з доходів фізичних осіб.
У звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у відповідача станом на 31.03.2010 року створився борг перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 552103,14 грн., про що свідчить довідка про результати невиїзної документальної (камеральної) своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, згідно Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889-ІV за період з 18.11.2009 року по 20.11.2009 року (арк.справи 5-6).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.
Відповідно до ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 Кодексу адміністративного судочинства України. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Закритого акціонерного товариства «Термо» заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 552 103 грн. 14 коп.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська до Закритого акціонерного товариства «Термо» про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Термо», ід.код 13392504, заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 552 103 грн. 14 коп. (пятсот пятдесят дві тисячі сто три гривні чотирнадцять копійок) на користь місцевого бюджету Жовтневого району м. Луганська на р/р №33217800700004 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 11010100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції.
Постанову складено у повному обсязі та підписано «25» червня 2010 року.
СуддяСолоніченко О.В.