Рішення № 100928979, 08.11.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2021
Номер справи
320/9380/21
Номер документу
100928979
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2021 року м. Київ № 320/9380/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Шевченко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Київській області до Приватного підприємства «Транс-Оіл-Сервіс» про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

Головне управління ДПС у Київській області (далі – позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Транс-Оіл-Сервіс» (далі – відповідач), в якому позивач просив суд стягнути з відповідача кошти в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 520 383, 62 грн. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючого такого боржника податків та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств, з ПДВ та з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну, яка в добровільному порядку не сплачена. Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов`язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача сум вказаної заборгованості.

Ухвалою суду від 04.08.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Копію ухвали суду від 04.08.2021 було надіслано на адресу відповідача, зазначену у позові, а саме: 07700, Київська обл., Яготинський район, м. Яготин, вул. Згурівська, буд. 29.

Разом з тим, до суду повернувся конверт (штриховий кодовий ідентифікатор 0113300774406) з позначкою відділу поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до частин восьмої та одинадцятої статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

За вказаних обставин копія ухвали вважається врученою відповідачу належним чином.

Від відповідача відзиву на позовну заяву не надійшло.

Розглянувши подані документи та матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Приватне підприємство «Транс-Оіл-Сервіс» зареєстроване в якості юридичної особи 21.08.2014 (запис № 13511020000003663) за адресою: 07700, Київська обл., Яготинський район, м. Яготин, вул. Згурівська, буд. 29, що підтверджено наявною в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацією за кодом в ЄДРПОУ 39360612 станом на день розгляду справи.

З матеріалів справи слідує, що за відповідачем обліковується податковий борг в загальному розмірі 520 383, 62 грн., який складається з: податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1072, 49 грн.; податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 19 311, 13 грн.; адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 500 000, 00 грн.

Відповідно до наявних у матеріалах справи письмових доказів судом установлено, що податкова заборгованість відповідача з податку на прибуток приватних підприємств виникла внаслідок самостійно задекларованих, але не сплачених зобов`язань на підставі: податкової декларації № 9310995102 від 27.02.2019, термін сплати 11.03.2019; № 9335000354 від 28.02.2020, термін сплати 10.03.2019; № 9373243535 від 30.03.2021, термін сплати 30.03.2021, на загальну суму 1072, 49 грн., з урахуванням переплати у 0, 51 грн.

Щодо заборгованості відповідача з ПДВ із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 19 311, 13 грн., у тому числі основного платежу 10 216, 00 грн., штрафних санкцій 9 294, 01 грн., пені 80, 70 грн., часткової сплати 250, 00 грн. та переплати у 29, 58 грн., встановлено, що податковий борг виник у зв`язку з: донарахуванням штрафних санкцій за несвоєчасну сплату згідно з податковим повідомленням-рішенням № 0019465101 від 31.05.2018 на суму 1647, 38 грн. (переплата у 29, 58 грн.), загалом 1607, 80 грн.; донарахуванням штрафних санкцій за несвоєчасну сплату згідно з податковим повідомленням-рішенням № 0019455101 від 31.05.2018 на суму 2475, 10 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9175568319 від 20.08.2018 терміном сплати 30.08.2018 на суму основного платежу 6096, 00 грн.; донарахуванням штрафних санкцій згідно з пунктами 120-1.1, 120-1.2 статті 120-1 ПК України на підставі податкового повідомлення-рішення № 0038895101 від 14.08.2018 на суму 300, 00 грн.; зарахування від`ємного значення у зменшення боргу з ПДВ на підставі податкової декларації № 9229604116 від 01.09.2018 на суму -31, 00 грн.; зарахування від`ємного значення у зменшення боргу з ПДВ на підставі податкової декларації № 9256658388 від 01.10.2018 на суму -617, 00 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9307705226 від 18.01.2019 терміном сплати 30.01.2019 на суму основного платежу 352, 00 грн.; донарахуванням штрафних санкцій згідно з пунктами 120-1.1, 120-1.2 статті 120-1 ПК України на підставі податкового повідомлення-рішення № 0023795105 від 15.03.2019 на суму 2986, 36 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9050944596 від 20.03.2019 терміном сплати 30.03.2019 на суму основного платежу 642, 00 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9103762752 від 20.05.2019 терміном сплати 30.05.2019 на суму основного платежу 1650, 00 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9130118171 від 19.06.2019 терміном сплати 30.06.2019 на суму основного платежу 124, 00 грн.; донарахуванням штрафних санкцій за несвоєчасну сплату згідно з податковим повідомленням-рішенням № 0081125105 від 07.08.2019 на суму 129, 75 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9276095565 від 20.11.2019 терміном сплати 30.11.2019 на суму основного платежу 342, 00 грн.; донарахуванням штрафних санкцій згідно з пунктами 120-1.1, 120-1.2 статті 120-1 ПК України на підставі податкового повідомлення-рішення № 0022365104 від 18.02.2020 на суму 216, 67 грн.; нарахування по податковій декларації з ПДВ № 9110210777 від 19.05.2019 терміном сплати 01.06.2020 на суму основного платежу 956, 00 грн.; збільшення суми ПДВ, що підлягала сплаті на підставі уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправлення самостійно виявлених помилок № 9124626485 за 01.04.2020 на суму 172, 00 грн., у тому числі штрафні санкції 5, 00 грн.; донарахування основного платежу за податковим повідомленням-рішенням № 0123635104 від 21.07.2020 на суму 668, 75 грн., у тому числі штрафні санкції 133, 75 грн.; донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0130685104 від 12.08.2020 на суму 340, 75 грн.; донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0134895104 від 07.09.2020 на суму 50, 00 грн. та штрафних санкцій, донарахованих у поточному році за податковим повідомленням-рішенням № 0014851808 від 08.02.2021 на суму 1020, 00 грн.

Щодо заборгованості відповідача з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну борг складає 500 000, 00 грн., штрафні санкції за яким донараховані в поточному році на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0080600706 від 23.12.2020.

У зв`язку з несплатою відповідачем у добровільному порядку суми заборгованості у розмірі 520 383, 62 грн., позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з такого.

Відповідно до вимог статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з вимогами підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України), грошове зобов`язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що податкове зобов`язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

В силу вимог підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг – сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до пункту 38.1 статті 38 ПК України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 15.1 статті 15 ПК України передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 31.1 статті 31 ПК України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 56.11 статті 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Матеріали справи не містять жодних доказів оскарження відповідачем або скасування в установленому порядку податкових повідомлень-рішень позивача.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

З матеріалів справи слідує, що контролюючим органом направлено на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 03.07.2018 № 111819-51 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яка отримана платником податку 19.07.2018.

Доказів оскарження податкової вимоги чи погашення податкового боргу за визначеним податковим зобов`язанням відповідач суду не надав.

Крім того, відповідно до пункту 126.1 статті 126 ПК України (у редакції, чинній на момент виникнення податкового боргу), у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до положень пунктів 120-1.1 та 120-1.2 статті 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.

Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

Крім того, статтею 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481/95-BP у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Абзацом 8 частини другої статті 17 Закону № 481/95-BP передбачено, що до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень.

Відповідно до вимог підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. Крім того, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (пункт 95.1 статті 95 ПК України).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).

Згідно з вимогами пункту 95.4 статті 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Беручи до уваги, що суму заборгованості у розмірі 520 383, 62 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача – суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 159, 162, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

позов Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ ВП: 44096797; місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, буд. 5-А) задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Транс-Оіл-Сервіс» (код ЄДРПОУ: 39360612; місцезнаходження: 07700, Київська обл., Яготинський район, м. Яготин, вул. Згурівська, буд. 29) кошти в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 520 383, 62 грн. (п`ятсот двадцять тисяч триста вісімдесят три гривні 62 копійки) з рахунків Приватного підприємства «Транс-Оіл-Сервіс» у банках, обслуговуючого такого платника податків та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Шевченко А.В.