
Справа № 658/2535/21
(провадження № 2/658/1202/21)
Рядок № 54
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
09 листопада 2021 р. Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Лященко В.В.
за участю: секретаря Яковлєвої А.В.
представника позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каховці Херсонської області цивільну справу № 658/2535/21 за позовною заявою Каховської міської ради до ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
В серпні 2021 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить суд зобов`язати ОСОБА_2 демонтувати та прибрати за власний рахунок з прилеглої території самовільно встановлений гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , вздовж паркану СЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
Ухвалою суду від 12.08.2021 року було відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
04.10.2021 року представником позивача надано уточнену позовну заяву в якій просить суд зобов`язати ОСОБА_2 привести до попереднього стану земельну ділянку комунальної власності, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , вздовж паркану СЗОШ І-ІІІ ступенів №2, шляхом демонтажу за власний рахунок самочинного будівництва – металевого гаражу, на даній земельній ділянці.
В судовому засіданні судом було поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справу, оскільки заявлені вимоги не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Представник Каховської міської ради в судовому засіданні не заперечував проти закриття провадження у справі, просив повернути сплачений виконавчим комітетом міської ради судовий збір.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Статтею 31 цього Закону передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва належать, серед іншого, такі делеговані повноваження: 1) надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України Про регулювання містобудівної діяльності; 2) організація роботи, пов`язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів; 3) здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу; 4) здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів; 5) організація охорони, реставрації та використання пам`яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників; 6) вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування; 7) здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов`язань забудовниками, діяльність яких пов`язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків.
Згідно ч.1 статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами. Частиною третьою наведеної норми визначено, що самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється шляхом: 1) проведення перевірок території; 2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян; 3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій; 4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об`єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території населеного пункту.
Судом встановлено, що Каховська міська рада, реалізуючи передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» делеговані повноваження щодо здійснення контролю у сфері благоустрою, звернулася в суд із позовом про зобов`язання відповідача демонтувати самочинно збудований об`єкт з підстав не виконання ним у добровільному порядку припис №43 щодо усунення виявлених порушень Правил благоустрою території м.Каховка виконавчого комітету Каховської міської ради Херсонської області від 28.04.2021 року, яким зобов`язано ОСОБА_2 демонтувати та прибрати з прилеглої території самовільно збудований гараж до 28.05.2021 року (а.с.9).
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що спір у цій справі є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки виник за участю суб`єкта владних повноважень, який реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції стосовно виявлення та усунення порушень у сфері містобудівної діяльності та благоустрою шляхом знесення самочинного будівництва. Наведене відповідає позиції Великої Палати Верховного Суду по справі №1527/14472/12 від 22.04.2019.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Крім того, в порядку п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачений Каховською міською радою судовий збір за квитанцією №533 від 03.08.2021 року в розмірі 2 270, 00 грн. підлягає поверненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 13, 64, 182, 255, 256, 259, 260, 263 ЦПК України, суд
постановив:
Провадження у цивільній справі № 658/2535/21 за позовною заявою Каховської міської ради до ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії – закрити.
Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області (73003, м.Херсон, вул.Старообрядницька, 21) повернути виконавчому комітету Каховської міської ради (код ЄДРПОУ 26433050) сплачений ними за платіжним дорученням №533 від 03.08.2021 року судовий збір в розмірі 2 270, 00 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.
Роз`яснити позивачу право на звернення із позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду.
СуддяЛященко В. В.