
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2021 рокум. Ужгород№ 260/3962/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання Ватлін Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області, Виконавчого комітету Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області, треті особи - Мукачівський районний сектор ГУ ДМС України в Закарпатській області «Паспортний стіл СМТ Кольчино», Мукачівський міський відділ ГУ ДМС України в Закарпатській області, про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 листопада 2021 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 08 листопада 2021 року.
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кольчинської об`єднаної територіальної громади, треті особи - Мукачівський районний сектор ГУ ДМС України в Закарпатській області «Паспортний стіл СМТ Кольчино», Мукачівський міський відділ ГУ ДМС України в Закарпатській області, в якому просить: 1) визнати протиправною відмову Кольчинської об`єднаної територіальної громади в оформленні і видачі довідки про реєстрацію місця проживання особи та зобов`язати повторно розглянути заяву від 10.08.2021 року відповідно до п. 23 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207; 2) стягнути з Кольчинської об`єднаної територіальної громади 5 000,00 грн. завданої моральної шкоди.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що згідно відповіді від 18.08.2021 року № 2-39 Пузняковецького старостинського округу Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області, позивачу відмовлено в задоволенні заяви від 10.08.2021 року про оформлення і видачу довідки про реєстрацію місця проживання. Вважає відмову протиправною та такою, що не ґрунтується на законі, прийнятою всупереч положень нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини реєстрації місця проживання громадян України.
Ухвалою судді від 07.09.2021 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
27.09.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачається, що відповідач не погоджується з вимогами позовної заяви, вважає їх необґрунтованими та зазначає, що у відповідь на звернення датоване 10 серпня 2021 року позивачка відмови у реєстрації місця проживання не отримувала, а отримала відповідь за № 2-39 від 18.08.2021 року згідно якої їй було повідомлено про необхідність отримання додаткових відомостей, а після того буде прийняте відповідне рішення. Також, орган реєстрації на виконання пункту 18 Правил реєстрації місця проживання, для проведення реєстрації повинен отримати не лише заяву відповідної форми, але і документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності. договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім`ї. Таким чином, орган реєстрації до якого звернулась ОСОБА_1 з відповідною заявою у відповіді чітко вказав, а саме на необхідність встановлення обставин визначених пунктом 18-19 Правил реєстрації місця проживання, при цьому пояснивши позивачу потребу у вивченні даного питання виключно з мотивів дотримання норм чинного законодавства в сфері реєстрації.
Ухвалою суду від 12.10.2021 року замінено неналежного відповідача - Кольчинську об`єднану територіальну громаду на належного - Кольчинську селищну раду Мукачівського району Закарпатської області (далі - відповідач 1, Кольчинська селищна рада). Залучено до участі в адміністративній справі в якості відповідача 2 - Виконавчий комітет Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області (далі - відповідач 2, Виконавчий комітет Кольчинської селищної ради).
Згідно ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
10.08.2021 року позивач звернулася із заявою до відповідача, в якій просила: 1) сформувати і внести дані про реєстрацію місця проживання особи (заявника) до реєстру територіальної громади відповідно до Порядку - на підставі відповідного акта, із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку; 2) сформувати інформацію про реєстрацію місця проживання/перебування особи (заявника) для її передачі до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку; 3) оформити і видати заявнику довідку про реєстрацію місця проживання/перебування, який (яка) має паспорт громадянина України у формі картки, за формою згідно з додатком 13; 4) повернути особі (заявнику) довідку про реєстрацію місця проживання, що оформлена особі відповідно до абзацу шостого цього пункту, та інші документи, які подавалися. До заяви позивачем було додано: належно завірена копія паспорта особи у вигляді книжечки (зразка 1993 року), із проставленим в ньому штампом реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 1 - на підтвердження збереження попередніх даних реєстрації місця проживання особи; належно завірена копія паспорта громадянина України у формі картки; заява про видачу довідки про реєстрацію місця проживання (Ф 13) - встановленого зразка; квитанція про сплату адміністративного збору (за необхідності).
Листом від 18.08.2021 року № 2-39 Пузняковецького старостинського округу Кольчинської селищної ради позивачу відмовлено в задоволенні заяви від 10.08.2021 року, та повідомлено про те, що села Хутір Майдан в Кольчинській селищній раді Мукачівського району не існує та відсутні будь-які відомості про даний населений пункт в Державному Реєстрі територіальних громад. Так як місце реєстрації позивача вказане за об`єктом, який рахується як кордонний будинок державного лісництва, для внесення змін в реєстр територіальних громад, було надано запит и до ДП «Мукачівське ЛГ» та Мукачівського БТІ та ЕО відносно форми власності даного об`єкта, за яким зареєстрований позивач. При отриманні відомостей селищна рада прийме подальші рішення щодо надання необхідних документів по реєстрації місця проживання.
23.08.2021 року позивач звернулася до Мукачівського районного сектору ГУ ДМС України в Закарпатській області «Паспортний стіл СМТ Кольчино» із заявою, в якій просила оформити і видати довідку про реєстрацію місця проживання, як особі, яка має паспорт громадянина України у формі картки, за формою згідно з додатком 13. Однак, на дану заяву позивача відповіді надано не було.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 9 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», кожна особа, персональні дані (інформація про особу) якої внесені до Реєстру, має право на: 1) отримання інформації про наявність запису в Реєстрі стосовно неї; 2) вимогу щодо поновлення і виправлення інформації про неї; 3) забезпечення захисту своїх прав, якщо її запит або вимогу про виправлення своїх персональних даних не задоволено; 4) безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру або витягу з Реєстру; 5) отримання від уповноважених суб`єктів на безоплатній основі повідомлення про кожен випадок звернення щодо передачі інформації про неї з Реєстру. Перелік прав, передбачений частиною першою цієї статті, не є вичерпним, законами України можуть бути передбачені інші права осіб, персональні дані (інформація про особу) яких внесені до Реєстру.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»:
місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;
місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно- територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи;
документи, до яких вносяться відомості про місце проживання - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
документ, до якого вносяться відомості про місцеперебування - довідка про звернення за захистом в Україні.
Згідно з ст. 10 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Механізм здійснення реєстрації визначений Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 (далі - Правила).
Пунктом 2 Постанови встановлено, що:
- до 1 квітня 2021 р. інформація про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, яка наявна в реєстрі територіальної громади та раніше не була передана до Державної міграційної служби, передається в електронній формі виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, сільських голів (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби;
- з 1 квітня 2021 р. інформація про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, сільських голів (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, передається в електронній формі до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби з подальшою передачею інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
Відповідно до п. 9 Правил відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України:
- у вигляді книжечки (зразка 1993 року) - шляхом проставлення в ньому штампа реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 1 або штампа зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 2;
- у формі картки (зразка 2015 року) - шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт, у разі наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр). У разі непідключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом ДМС на підставі такої довідки.
Згідно п. 16 Правил у разі прийняття рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст, добровільне приєднання до об`єднаних територіальних громад, про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), адміністративно-територіальних одиниць, а також про інші зміни в адміністративно-територіальному устрої зміни до реєстру територіальної громади вносяться на підставі відповідних актів із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.
Відповідно до п. 23 Правил працівник органу реєстрації в день звернення особи або її представника чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення:
- приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації місця проживання особи;
- вносить відомості про реєстрацію місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування). Датою реєстрації місця проживання/перебування осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;
- формує і вносить дані про реєстрацію місця проживання особи до реєстру територіальної громади відповідно до Порядку;
- формує інформацію про реєстрацію місця проживання/перебування особи для її передачі до відомчої інформаційної системи ДМС з подальшою передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку;
- оформляє і видає довідку про реєстрацію місця проживання/перебування дітям до 16 років та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, за формами згідно з додатками 13 або 14 відповідно;
- повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, довідку про реєстрацію місця проживання, що оформлена особі відповідно до абзацу шостого цього пункту, та інші документи, які подавалися.
Статтею 21 Закону України від 20 листопада 2012 року № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» зі змінами та доповненнями (далі - Закон) передбачено, що до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України, вноситься інформація, зазначена в зоні візуальної перевірки паспорта (прізвище, ім`я, по батькові особи, дата та місце народження, номер документа, дата видачі документа, уповноважений суб`єкт, що видав документ тощо) та додаткова (змінна) інформація, зокрема про місце проживання особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону зазначена інформація про особу вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр).
У паспорт громадянина України у формі картки відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до безконтактного електронного носія відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 (далі - Порядок). Згідно з частиною дев`ятою п. 35 Порядку документ, що підтверджує відомості для внесення додаткової (змінної) інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт, зокрема про місце проживання - довідка органу реєстрації встановленого зразка.
З аналізу наведених вище положень вбачається, що для видачі довідки про реєстрацію місця проживання заявника адміністратору центру надання адміністративних послуг необхідно подати наступні документи: 1) заява; 2) документ, що посвідчує особу; 3) свідоцтво про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку); 4) у разі подання заяви представником особи додатково подаються: - документ, що посвідчує особу представника; - документ, що підтверджує повноваження особи як представника, посвідчений в установленому законом порядку; - документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (батьки, опікун, піклувальник). Платність надання адміністративної послуги: безоплатно. Строк, протягом якого надається адміністративна послуга: в день звернення.
Судом встановлено, що копії всіх документів, необхідних для видачі довідки ОСОБА_1 було подано відповідачу нарочно. Інформацію про зареєстроване місце проживання позивача внесено до Єдиного державного демографічного реєстру (унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі).
Помилковим є твердження відповідача про те, що позивач звернулася із заявою про реєстрацію свого місця проживання, оскільки факт реєстрації місця проживання особи підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема: копією паспорта у вигляді книжечки, із проставленим в ньому штампом реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 1: АДРЕСА_1 , з 27.11.1998 року, Мукачівським PC ГУДМС України в Закарпатській області (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.01.2015 p.); довідкою від 21.02.2020 року № 162/03-11, виданою виконкомом Пузняковецької сільської ради про те, що позивач дійсно зареєстрована за адресою Хутір-Майдан б/н Мукачівського району, згідно порядкового номера 6 довідки; довідкою від 10.11.2020 року № 570/03-11, виданою виконкомом Пузняковецької сільської ради про те, що згідно даних по господарського обліку за 2016-2020 роки Хутір-Майдан відноситься до Пузняковецької сільської ради; довідкою від 10.11.2020 року № 569/03-11, виданою виконкомом Пузняковецької сільської ради про те, що позивач дійсно зареєстрована за адресою Хутір-Майдан б/н Мукачівського району, згідно порядкового номера 6 довідки; довідкою про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру від 20.08.2021 року № 818960-2021, місце проживання: с. Пузняківці, буд. б/н .
Таким чином, суд зазначає, що на заяву ОСОБА_1 про оформлення і видачу довідки про реєстрацію місця проживання, відповідачем надано відповідь, яка свідчить про відмову у задоволенні звернення позивача з підстав, що не передбачені Правилами.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню шляхом визнання протиправної відмови Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області в оформленні і видачі довідки про реєстрацію місця проживання особи та зобов`язання повторно розглянути заяву від 10.08.2021 року відповідно до п. 23 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.
Щодо стягнення на користь позивача моральної шкоди у сумі 5000,00 грн., суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 23 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Відповідно до статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала: 1) якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки; 2) якщо шкоди завдано фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування запобіжного заходу, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт; 3) в інших випадках, встановлених законом.
Згідно з частиною 1 статті 173 ЦК України шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.
Верховний Суд у постанові від 16.01.2020 року у справі №580/1617/19 зазначив, що сам лише факт порушення прав позивача не може слугувати виключною підставою для стягнення моральної шкоди, оскільки моральна шкода має бути обов`язково аргументована поза розумним сумнівом із зазначенням того, які конкретно дії (бездіяльність) спричинили моральні переживання та наскільки вони були інтенсивними, щоб сягнути рівня страждань.
Оцінюючи наведені позивачем доводи щодо отримання страждань від незаконних дій відповідача, суд вважає, що наведені доводи не свідчать про виникнення істотної моральної (немайнової) шкоди від оскаржуваних дій відповідача, позивачем не доведено наявність причинно-наслідкового зв`язку між діями відповідача та понесеними позивачем стражданнями, та необґрунтовано розмір моральної шкоди.
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що вимога про відшкодування моральної шкоди є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, заявлені позовні вимоги є правомірними та підлягають частковому задоволенню.
Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. Таким чином, слід стягнути з Кольчинської селищної ради на користь ОСОБА_1 сплачений нею при зверненні до суду судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог у розмірі 908,00 грн.
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 139, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області (Закарпатська область, Мукачівський район, смт. Кольчино, вул. Корятовича, 13, код ЄДРПОУ 04350524), Виконавчого комітету Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області (Закарпатська область, Мукачівський район, смт. Кольчино, вул. Корятовича, 13, код ЄДРПОУ 44309893), треті особи - Мукачівський районний сектор ГУ ДМС України в Закарпатській області «Паспортний стіл СМТ Кольчино» (Закарпатська область, Мукачівський район, смт. Кольчино, вул. Корятовича, 60), Мукачівський міський відділ ГУ ДМС України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Ярослава Мудрого, 87) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправною відмову Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області в оформленні і видачі ОСОБА_1 довідки про реєстрацію місця проживання особи.
3. Зобов`язати Кольчинську селищну раду Мукачівського району Закарпатської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.08.2021 року відповідно до п. 23 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207.
4. В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
5. Стягнути з Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень).
6. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяС.І. Рейті