
УХВАЛА
09 листопада 2021 року Справа №160/21210/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення виконавчого збору ВП №52601965 від 13.08.2020р., ВП №52602066 від 13.08.2020р., -
ВСТАНОВИВ:
01.11.2021р. (згідно штемпеля поштового зв`язку) ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) ВП №52601965 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 16331,92 грн.;
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) ВП №52602066 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 14522,72 грн.;
- стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судові витрати.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.1 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Водночас, у частині, що не врегульована ст.287 вказаного Кодексу, вимоги щодо заяви визначаються загальними нормами, зокрема ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивачем у поданому адміністративному позові не було зазначено офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача в порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, судом відхиляються посилання позивача у позові на те, що йому невідомі офіційна електронної адреси та адреса електронної пошти відповідача, оскільки відповідач є органом державної влади та має офіційний веб-сайт на якому зазначена уся необхідна для складання позовної заяви інформація.
У відповідності до вимог ч.1 ст.25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача.
Згідно до вимог п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, перевіряючи всі вищенаведені обставини, які суд зобов`язаний перевірити під час вирішення питання про відкриття провадження у адміністративній справі, судом встановлено, що у позовній заяві позивач зазначає про своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , проте, на підтвердження місце проживання позивача за наведеною у позові адресою жодних доказів не надано, що унеможливлює перевірку судом дотримання позивачем правил підсудності.
Також, частиною 3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За приписами ст.4 Закону України “Про судовий збір” встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною собою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2021р. складає 2270,00 грн.
Тобто, за подання даного позову з вимогами майнового характеру позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 908,00 грн., виходячи із мінімальної ставки судового збору, однак позивачем до позову не додано квитанції про сплату судового збору у сумі 908,00 грн. в порушення вимог ст.4 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позові позивач посилається на те, що оспорювані постанови позивач отримав 21.10.2021р., проте доказів на підтвердження зазначеного позивачем до позову не додано в порушення вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
У позові позивач посилається на те, що відповідачем були закриті виконавчі провадження №52601965 та №52602066, проте, доказів на підтвердження наведеного позивачем до позову не додано в порушення вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 7 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до заяви про визнання індивідуального акта протиправним додається також оригінал або копія оспорюваного акта.
Так, позивач просить визнати протиправними та скасувати постанови державного виконавця ВП №52601965 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 16331,92 грн. та ВП №52602066 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 14522,72 грн., проте, оригіналів або копій оспорюваних постанов позивачем суду не надано в порушення вимог ч.7 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім того, згідно до п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Так, як вбачається зі змісту адміністративного позову та доданих до нього документів, позивачем оскаржуються постанови державного виконавця ВП №52601965 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 16331,92 грн. та ВП №52602066 від 13.08.2020р., тобто, з урахуванням приписів п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України, останній день подання даного адміністративного позову щодо скасування постанов від 13.08.2020р. є 25.08.2020р. (з урахуванням вихідних та святкових днів).
Позивач звернувся з даним адміністративним позовом 01.11.2021р. (згідно штемпеля поштового зв`язку), тобто з порушенням десятиденного строку, встановленого п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Також і відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви не додано заяви про поновлення строків звернення до суду з даним позовом та доказів поважності причин його пропуску (з урахуванням того, що у позові позивач сам посилається на те, що, фактично, про наявність оспорюваних постанов він довідався ще у вересні 2021 року) в порушення вимог ч.1 ст.123, ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 123, 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:
1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням у позові офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням вимог ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
2) доказів на підтвердження проживання (знаходження) позивача за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням вимог ст.25, п.2 ч.5 ст.160, п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України;
3) доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, а саме:
- доказів того, що оспорювані постанови позивач отримав 21.10.2021р.;
- доказів того, що відповідачем були закриті виконавчі провадження №52601965 та №52602066 у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
4) заяви про поновлення строку звернення до суду з даним адміністративним позовом та доказів поважності причин його пропуску (з урахуванням того, що у позові позивач сам посилається на те, що, фактично, про наявність оспорюваних постанов він довідався ще у вересні 2021 року) у відповідності до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
5) копій оскаржуваних ВП №52601965 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 16331,92 грн. та ВП №52602066 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 14522,72 грн., у відповідності до вимог ч.7 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
6) оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 908,00 грн. у відповідності до вимог ст.4 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст.25, ч.1 ст.123, п.2 ч.5 ст.160, ч.3, ч.4, ч.6, ч.7 ст.161, ч.1 ст.169, п.4 ч.1 ст.171, ст.ст. 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення виконавчого збору ВП №52601965 від 13.08.2020р., ВП №52602066 від 13.08.2020р. - залишити без руху.
Позивачеві у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням у позові офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням вимог ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
2) доказів на підтвердження проживання (знаходження) позивача за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням вимог ст.25, п.2 ч.5 ст.160, п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України;
3) доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, а саме:
- доказів того, що оспорювані постанови позивач отримав 21.10.2021р.;
- доказів того, що відповідачем були закриті виконавчі провадження №52601965 та №52602066 у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
4) заяви про поновлення строку звернення до суду з даним адміністративним позовом та доказів поважності причин його пропуску (з урахуванням того, що у позові позивач сам посилається на те, що, фактично, про наявність оспорюваних постанов він довідався ще у вересні 2021 року) у відповідності до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
5) копій оскаржуваних ВП №52601965 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 16331,92 грн. та ВП №52602066 від 13.08.2020р. про стягнення виконавчого збору у сумі 14522,72 грн., у відповідності до вимог ч.7 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
6) оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 908,00 грн. у відповідності до вимог ст.4 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №UA368999980313141206084004632 ГУК у Дніпропетровській області/Чечелівський район, код ЄДРПОУ 37988155, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва