
Справа № 215/6496/21
2-а/215/573/21
У Х В А Л А
09 листопада 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Демиденко Ю.Ю., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Дарії Ігорівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
01.10.2021 ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Д.І. з позовними вимогами про:
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_2 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П самостійно вирішувати питання місцевого значення і рішенням згідно ст.144 Конституції України зобов`язати КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 КМР забезпечити позивача, як онко хвору людину безкоштовними медикаментами, а не як особу з інвалідністю та зобов`язати надавати консультацію голові установи для прийняття рішення в розумінні ст.ст.3, 144 Конституції України;
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_2 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П розпочати процедуру дисциплінарного стягнення директору КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 КМР ОСОБА_3 за свідоме негативне втручання у лікування позивача і порушення зазначених в заяві правових норм, і визнання відмови від такої процедури протиправною бездіяльністю;
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_2 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П розпочати процедуру дисциплінарного стягнення начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу ОСОБА_4 за свідоме негативне втручання в лікування позивача і порушення зазначених в заяві правових норм;
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Д.І. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П самостійно вирішувати питання місцевого значення і рішенням згідно ст.144 Конституції України призначити одноразову допомогу за наданою заявою від 20.07.2021 з причин не забезпечення все другий місяць рецептами на ліки, хворобою, не достатнім харчуванням і визнання відмови від такої процедури протиправною бездіяльністю;
- визнання листа від 19.08.2021 вих. С-230-П/19-02-08, який підготував головний спеціаліст відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Д.І. протиправною бездіяльністю згідно змісту ст.4 КАС України та зобов`язання вчинити, вжити систему заходів для прийняття рішення до правового порядку ст.ст.3, 19, 144 Конституції України;
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Д.І. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П прийняти рішення для належного реагування;
- встановлення наявності компетенції (повноважень) головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Д.І. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 20.07.2021 вх. С-1895-П надати запрошення для представника позивача стояновського В.В. з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду заяви позивача і визнати відмову від такої процедури протиправною бездіяльністю.
Вивчивши матеріали даної позовної заяви приходжу до наступних висновків.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З урахування викладеного, та як випливає з аналізу змісту ст.ст.19, 20, 22 КАС України, спори про публічно-правовий спір, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, підсудні окружним адміністративним судам.
Як видно з позовної заяви, ОСОБА_1 звернулася з позовом до головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
За таких обставин, дана адміністративна справа предметно підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а не Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Оскільки, дана адміністративна справа предметно не підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, то вона підлягає передачі до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.4, 7, 19, 20, 29, 170, 171 КАС України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу з лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Бєлєй Дарії Ігорівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - передати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду підписана суддею 09 листопада 2021 року.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: