Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.06.2010 р. № 2а-6402/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
представник позивача - Чаплигіна С.Ю., діє на підставі довіреності № 10065/10/10023 від 15.06.2010р.,
представник відповідача - не прибув,
представник третьої особи - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова
до Приватної фірми "Будсервіс", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради
проприпинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд припинити юридичну особу Приватної фірми "Будсервіс".
В обґрунтування вимог позивач зазначає, що Приватна фірма "Будсервіс" зареєстрована Харківським управлінням юстиції від 13.02.1998р. за № 315 (12), юридична адреса: м. Харків, пр. Гагаріна, б. 1. Зареєструвавшись у встановленому діючим законодавством порядку, зазначена юридична особа поставлена до державного реєстру України. Згідно довідки Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач числиться за кодом 25850283. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” (зі змінами та доповненнями від 18.02.97р. № 77/97-ВР), відповідач зобовязаний подавати до державних податкових органів та інших державних органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). ПФ "Будсервіс" знаходиться на обліку ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова. В порушення вимог чинного законодавства, відповідачем не надано податкову звітність до ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова, починаючи з 2007 р. до теперішнього часу.
Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд їх задовольнити, посилаючись на зазначені у позові обставини.
Відповідач який належним чином повідомлений, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, шляхом направлення повісток з поштовими повідомленнями за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, про дату, час і місце судового розгляду в судове засідання не прибув, причину неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечень проти позову не надав.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, до суду надав пояснення на позовну заяву та просив суд розглянути справу без участі представника департаменту.
Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАСУ.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності юридичної особи вбачається, що ПФ "Будсервіс" зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської Ради як суб'єкт підприємницької діяльності 13.02.1998р. за № 315 (12) та відповідно до довідки форми 4-ОПП ПФ "Будсервіс" взято на облік до ДПІ Червонозаводського району м. Харкова в якості платника податків 18.02.1998 року за № 707/1466.
Відповідно до довідки ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова № 5221/9/29-024 від 23.12.2009 року ПФ "Будсервіс" має розрахункові рахунки в наступних установах банків: ХОД "Райффайзен Банк" Аваль, м. Харків та ПАТ "Мегабанк".
Відповідно до довідки ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова № 4814/8/15-122 від 27.11.2009 р. ПФ "Будсервіс" не надає податкову звітність останні три роки.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому статті 67, 68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом. Крім того п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" зі змінами та доповненнями від 18.02.97р. №77/97-ВР передбачено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 від 20.12.2000 року як платник податків, відповідач зобовязаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів) шляхом контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, перевірки достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів тощо.
Згідно з ч. 2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Суд зазначає, що в зв'язку з тим, що відповідач не подає звітність протягом року до органів податкової служби України, податкова інспекція не має можливості контролювати правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету державних цільових фондів, податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушуються вимоги чинного законодавства України та завдається шкода інтересам держави.
Пунктом 17 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990 № 509-ХІІ та п. 8.6 положень Наказу ДПА України "Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" № 80 від 19 лютого 1998 року передбачено, що якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановляння судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.
Враховуючи викладене вище, а також те, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту здійснення підприємницької діяльності та подачі податкової звітності, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. ст. 35, 71, 94, 122, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова до Приватної фірми "Будсервіс", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Харківської міської ради в особі Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи задовольнити в повному обсязі.
Припинити юридичну особу - Приватну фірму "Будсервіс" (код 25457798, зареєстровану Виконавчим комітетом Харківської міської Ради 33.02.1998 року за № 315 (12), юридична адреса: м. Харків, пр. Гагаріна, 1).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова у повному обсязі виготовлена 22 червня 2010 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.