Рішення № 100891551, 08.11.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2021
Номер справи
380/9287/21
Номер документу
100891551
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  • 2) ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/9287/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2021 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом за позовом ОСОБА_1 до Генерального штабу Збройних Сил України, Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Генерального штабу Збройних Сил України (далі – відповідач - 1), у якій просить:

- визнати протиправними дії Генеральною штабу Збройних Сил України щодо відмови у відповіді № 300/1/С/1726 від 17.05.2021 на звернення позивача від 15.12.2020 про включення до змісту довідки № 305/537 від 30.09.2015 відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення: щомісячної додаткової грошової винагороди в сумі 86917,01 грн та індексації в сумі 5681,97 грн;

- зобов`язати Генеральний штаб Збройних Сил України усунути недоліки довідки № 305/537 від 30.09.2015 шляхом оформлення бухгалтерської довідки, до змісту якої, крім внесених до довідки № 305/537 від 30.09.2015 додаткових видів грошового забезпечення, внести відомості про щомісячні додаткові види грошового забезпечення: щомісячну додаткову грошову винагороду в сумі 86917,01 грн та індексацію в сумі 5681,97 грн, та направити її до Львівського обласного військового комісаріату для додання до подання № уг.54259 від 07.10.2015 щодо призначення пенсії ОСОБА_1 .

В обґрунтування цього позову зазначив, що в силу приписів Закону № 2011 та Закону № 2262 щомісячні додаткові види грошового забезпечення включаються до грошового забезпечення, з якого проводиться нарахування та обчислення пенсії, призначеної відповідно до Закону № 2262. Вказав, за останні 24 місяці служби перед звільненням отримував щомісячну додаткову грошову винагороду та індексацію грошового забезпечення, однак таку не включено у довідку № 305/537 від 30.09.2015 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії. На заяву про включення зазначених видів грошового забезпечення у довідку про додаткові щомісячні види грошового забезпечення для обчислення пенсії, відповідачем, на думку позивача, протиправно відмовлено, відтак позивач звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою від 14.06.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою суду від 07.09.2021 залучено до участі у справі Фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України (далі відповідач - 2) як співвідповідача.

На адресу суду від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 63199 від 31.08.2021), у якому проти позову заперечив. По суті позовних вимог вказав, що згідно зі ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щомісячна додаткова грошова винагорода не входять до додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців та, відповідно, до складових грошового забезпечення, з суми яких обчислюється вихідна допомога при звільненні (а.с. 41-46).

Від позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив (вх. № 64513 від 06.09.2021), в якій зазначив, що предметом спору є невключення щомісячної додаткової грошової винагороди в сумі 86917,01 грн та індексації в сумі 5681,97 грн у довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії, а не врахування щомісячної додаткової грошової винагороди для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні (а.с. 60-61).

На адресу суду від відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 70807 від 29.09.2021), у якому проти позову заперечив та навів міркування аналогічні тим, які викладені у відзиві відповідача-1 (а.с. 66-71). Також на адресу суду від відповідача-2 надійшло уточнення до відзиву (вх. № 72560 від 05.10.2021), в якому додатково зазначив, що відповідно до норм Закону № 2262, положень п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, щомісячна додаткова грошова винагорода не входить до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія. Також зазначив, що така винагорода має тимчасовий характер, її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною. Просив у задоволенні позову відмовити повністю (а.с. 79-81).

Суд дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі обставини справи.

Відповідно витягу із наказу начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних Сил України № 184 від 25 вересня 2015 року (по стройовій частині) полковника медичної служби ОСОБА_1 , начальника лікувально-профілактичного відділу Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України, звільненого наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 17 вересня 2015 року № 706 у запас за підпунктом «б» (за станом здоров`я) відповідно до пункту 1 частини 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» з правом носіння військової форми одягу, з 25 вересня 2015 року виключено зі списків особового складу, всіх видів забезпечення та направлено для зарахування на військовий облік до Галицько-Франківського об`єднаного районного військового комісаріату у місті Львові (а.с. 15).

ОСОБА_1 з 26.09.2015 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області. Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яку обчислено у розмірі 70 % від відповідних сум грошового забезпечення (а.с. 20).

Для призначенні пенсії позивача Фінансовим управлінням Генерального щтабу Збройних Сил України видано довідку № 305/537 від 30.09.2015 про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, в яку включено наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, премія (а.с. 17).

Галузевим державним архівом Міністерства оборони України листом № 179/1/18007 від 21.11.2019 надано позивачу фотокопію картки № 9 особистого рахунку на виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2013-2015 роки (а.с. 21-22).

Позивачем 15.12.2020 направлено на адресу Генерального штабу Збройних Сил України заяву, в якій просив усунути недоліки довідки від 30.09.2015 № 305/537 і забезпечити їх виконання в спосіб оформлення бухгалтерської довідки, до змісту якої, окрім внесених до довідки № 305/537 від 30.09.2015, внести відомості про щомісячні додаткові види грошового забезпечення: щомісячну додаткову грошову винагороду в сумі 86917,01 грн та індексацію в сумі 5681,97 грн. Також просив таку довідку направити до Львівського обласного військового комісаріату для долучення до подання від 07.10.2015 № уг.54259 щодо призначення пенсії ОСОБА_1 (а.с. 23-24).

Листом Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України № 305/110 від 21.01.2021 у складенні запитуваної позивачем довідки відмовлено з тих підстав, що згідно із п. 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, пенсії обчислюються з відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Інші види грошового забезпечення (щомісячна додаткова грошова винагорода, індексація) не входять до переліку видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія (а.с. 25-26).

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08.04.2021 у справі №380/1528/21, яке набрало законної сили 12.05.2021, визнано протиправною бездіяльність Генерального штабу Збройних Сил України по розгляду поданої ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заяви від 15.12.2020. Зобов`язано Генеральний штаб Збройних Сил України розглянути подану відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заяву ОСОБА_1 від 15 грудня 2020 року та надати відповідь у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян» з урахуванням правової оцінки наданої судом у рішенні.

На виконання зазначеного рішення на заяву позивача від 15.12.2020 Генеральним штабом Збройних Сил України надано відповідь № 300/1/С/1726 від 17.05.2021, яка за змістом аналогічна відповіді № 305/110 від 21.01.2021 (а.с. 27-28).

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992.

Згідно з ч. 1 ст. 2 цього Закону військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, єдину систему соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни врегульовано Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011-XII).

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 9 Закону № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 9 Закону № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Абзацом 2 ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-XII визначено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Судом з матеріалів справи, зокрема, картки № 9 особистого рахунку на виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2013-2015 роки встановлено, що позивачу у період з травня 2013 року по вересень 2015 року виплачувалась щомісячна додаткова грошова винагорода; у період з червня 2014 року по вересень 2015 року виплачувалась індексація. Вказані обставини сторонами не заперечується.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-XII визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, Закон №2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17, у постановах Верховного Суду, зокрема, від 06.03.2019 у справі № 522/11262/16-а, від 13.03.2019 у справі № 758/12628/16-а, від 19.03.2019 у справі № 727/5754/16-а та у справі №727/5754/16-а.

Судом встановлено, що позивачу виплачувалась щомісячна додаткова грошова винагорода у період з травня 2013 року по вересень 2015 року, тобто, по день звільнення його зі служби. Таким чином, суд приходить до висновку, що цей вид грошового забезпечення є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, а тому повинен включатися до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Натомість, матеріалами справи встановлено, що така винагорода у довідку № 305/537 від 30.09.2015 про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії не включена.

Щодо включення в зазначену довідку сум індексації грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії; оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому індексація є невід`ємною складовою частиною сум, для розрахунку пенсії військовослужбовцям. Ураховуючи, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 30.09.2019 у справі № 750/9785/16-а, від 20.11.2019 у справі № 127/6228/16-а та від 31.03.2021 у справі № 428/11102/16-а.

Таким чином, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 щодо необхідності внесення відомостей про щомісячну додаткову грошову винагороду та індексацію грошового забезпечення у довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням для обчислення пенсії.

Водночас, щодо врахування вищевказаних видів грошового забезпечення до довідки у розмірах, які обчислено позивачем, суд враховує, що визначення розмірів грошового забезпечення при включенні їх у відповідну довідку про розмір грошового забезпечення є дискреційним повноваженням уповноваженого на видання таких довідок органу.

При вирішенні питання щодо органу, який повинен видати вищевказану довідку, суд звертає увагу на таке.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (далі Порядок №3-1).

Згідно з ч. 1 Порядку № 3-1 до заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи). Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Водночас, з матеріалів справи судом встановлено, що первинну довідку № 305/537 від 30.09.2015 видано Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України. Також суд враховує, що відповідь на заяву позивача від 15.12.2020 по суті його звернення надана саме Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України. Як вказує відповідач, ОСОБА_1 перебував на фінансовому забезпечення у Фінансовому управлінні Генерального штабу Збройних Сил України, відтак саме останнє є особою, яка здійснює фінансові нарахування та виплату грошового забезпечення особам (військовослужбовцям) в органах військового управління, з`єднаннях, військових частинах, які перебувають на фінансовому забезпеченні у Фінансовому управлінні Генерального штабу Збройних Сил України та є окремою юридичною особою.

З приводу позовної вимоги ОСОБА_1 про направлення довідки до Львівського обласного військового комісаріату для додання до подання № уг.54259 від 07.10.2015 щодо призначення пенсії ОСОБА_1 , суд звертає увагу на таке.

Вищевказаними приписами ч. 1 Порядку № 3-1 визначено, що через уповноважені структурні підрозділи, зокрема Міністерства оборони України, подають до Головних управлінь Пенсійного фонду України заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності, особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Крім того, в силу приписів ч. 5 ст. 252 КАС України суд враховує правовий висновок Верховного Суду, викладений у рішенні у зразковій справі від 17.12.2019 у справі № 160/8324/19, відповідно до якого підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Відтак суд доходить висновку про безпідставність позовної вимоги ОСОБА_1 про направлення довідки до Львівського обласного військового комісаріату для додання до подання №уг.54259 від 07.10.2015 щодо призначення пенсії ОСОБА_1 з огляду на те, що пенсію позивачу вже призначено, а тому, правові підстави для направлення на адресу органу, що призначає пенсію повторного подання Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки відсутні. При цьому, суд зазначає, що позивач не позбавлений права самостійно надати органу, який призначає пенсію відповідні документи для перерахунку пенсії.

З огляду на вищевикладене, належним способом захисту порушеного права, який відповідатиме змісту спірних правовідносин буде визнання протиправною бездіяльності Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України щодо невключення до складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії позивача сум індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди та зобов`язання Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України скласти і видати ОСОБА_1 довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із включенням до складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії отриманих позивачем сум індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Оскільки позивача звільнено від сплати судового збору, доказів понесення ним інших судових витрат матеріали справи не містять, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295, пп. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення», суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Генерального штабу Збройних Сил України (03168 м. Київ просп. Повітрофлотський 6 Код ЄДРПОУ 22991050), Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України (03168 м. Київ пр-т Повітрофлотський 6; код за ЄДРПОУ 22990368) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України щодо невключення до складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій для обчислення пенсії ОСОБА_1 сум індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди.

3. Зобов`язати Фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України скласти і видати ОСОБА_1 довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із включенням до складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії отриманих ОСОБА_1 сум індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди.

4. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Р.П. Качур