Постанова № 100874618, 05.11.2021, Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
05.11.2021
Номер справи
215/5862/21
Номер документу
100874618
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Дело № 215/5862/21 р.

3/215/2166/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2021 року Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Демиденко Ю.Ю. за участю секретаря Безкоровайної О.Т., прокурора Сілкіна Д.Ю., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника, адвоката Нечаєва А.В. розглянувши матеріали які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Кривого Рогу, Дніпропетровської області, громадянки України, з середньою освітою, в шлюбі не перебуває, не працюючої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 наказом ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)» №212/ОС-20 від 10.07.2020 р. була призначена на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)».

18.12.2020 р. згідно наказу ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)» №405/ОС-20 від 16.12.2020 р. рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 було звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України.

Згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб`єктами декларування які зобов`язані подавати декларацію відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до ст.45 ч.1,3 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

18.12.2020 р. ОСОБА_1 було звільнено, у зв`язку з чим вона повинна була не пізніше 01.04.2021 р. подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави за минулий 2020 рік за типом «після звільнення».

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, ОСОБА_1 в порушення ч.1,3 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» подала декларацію за минулий 2020 рік після звільнення несвоєчасно, лише о 15.03 год. 28.08.2021 р., тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватою себе не визнала, вказує, що не знала вимог Закону, та необхідності подавати декларацію за минулий рік в строк до 01 квітня поточного року. Декларацію дійсно подала 28.08.2021 р. одразу як дізналася про необхідність її подачі.

Захисник Нечаєв А.В. подав письмові заперечення в яких вказує на необізнаність підзахисної з вимогами закону, відсутність умислу в її діях, порушення строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Вислухавши ОСОБА_1 , її захисника, прокурора, дослідивши надані докази в справі, суддя приходить до наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1 з 13.07.2020 по день звільнення 18.12.2020 займала посаду молодшого інспектора 2 категорії (рядового) відділу режиму і охорони ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)» а.с.24-25.

Згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб`єктами декларування які зобов`язані подавати декларацію відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), ОСОБА_1 подала декларацію за 2020 рік 28.08.2021 р. а.с.15.

Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Частинами 1,3 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов`язані подати декларацію, зокрема є формулювання «щорічно до 1 квітня».

Таким чином ОСОБА_1 після звільнення мала подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за 2020 рік не пізніше 01.04.2021 р., що утворює склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином суддя вважає необхідним визнати ОСОБА_1 винуватою в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення відповідно до правил ст.36 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави в межах санкції статті, яке відповідно до вимог ст.23 КУпАП є справедливим, та буде достатнім і необхідним.

Суддя не може взяти до уваги пояснення ОСОБА_1 стосовно необізнаності в необхідності подання декларації, так згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій а.с.15, ОСОБА_1 подавала декларації як кандидат на посаду 10.07.2020 р., подавала щорічну декларацію за 2020 рік 16.03.2021 р. в установлений законом строк до 01.04.2021 р., тобто вочевидь була обізнана зі своїм обов`язком та вимогами Закону.

Крім того незнання Закону не може слугувати підставою для звільнення особи від відповідальності передбаченої цим законом, а трьохмісячний строк давності накладення адміністративного стягнення передбачений ст.38 ч.2 КУпАП не сплив з дня складання протоколу про адміністративне правопорушення 31.08.2021 р. при триваючому адміністративному правопорушенні.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст.23,279, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 грн.

Реквізити для сплати штрафу (Отримувач коштів: (ГУК у Дніпр-кій обл/Дн-ка об/21081300), код отримувача (ЄДРПОУ 37988155), Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО 899998); Рахунок отримувача: UA758999980313020149000004001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 паспорт НОМЕР_1 від 12.11.2018 р. судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ – 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача МФО - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, прокурором, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

СУДДЯ: