Постанова № 1008730, 25.09.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
25.09.2007
Номер справи
14/243
Номер документу
1008730
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"25" вересня 2007 р.

Справа № 14/243

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б., розглянувши матеріали справи №14/243

за адміністративним позовом: Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Олександрія Кіровоградської області

до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Олександрія Кіровоградської області

про стягнення 513,33 грн.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - участі не брав;

від відповідача - участі не брав.

Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією подано позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 штрафних санкцій в розмірі 513,33 грн.

Повноважні представники сторін в судове засідання 25.09.2007 р. не з'явилися. Проте, позивачем 11.09.2007 року подано до суду клопотання (вх.НОМЕР_1.) з проханням розглянути дану справу без участі його повноважного представника. Відповідач причини неявки в суд не повідомив, хоча був належним чином сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджуються штампом на звороті ухвали від 11.09.2007р. (а.с. 21-зворот); витребувані господарським судом документи та письмові заперечення проти позову разом з доказами на їх підтвердження не подав.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1зареєстрований виконавчим комітетом Олександрійської міської ради Кіровоградської області та взятий на облік до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції.

17.04.2007р. завідуючим сектору оперативного контролю відділу контрольно-перевірочної роботи Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Цебрієнко В.М, державним податковим ревізором-інспектором цього ж сектору Топчій С.В. на підставі направлення від НОМЕР_2проведена позапланова перевірка продовольчого магазину, що розташоване за адресою: м.АДРЕСА_1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1.

За наслідками вказаної перевірки посадовими особами Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції було складено акт НОМЕР_3., яким на момент перевірки встановлено здійснення розрахункових операцій без використання зареєстрованого належним чином опломбованого та проведеного у фіскальний режим роботи РРО, невидача споживачеві розрахункового документа встановленої форми на повну суму придбаного товару, чим було порушено п.1, п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ч. 1, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про патентування певних видів підприємницької діяльності" (а.с. 9,10).

На підставі викладеного посадовою особою Олександрійської ОДПІ прийнято рішення НОМЕР_4року про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 510 грн. відповідно до пунктів 1, 3 статті 17 та статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Крім того, було винесено податкове повідомлення - рішення відНОМЕР_5 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 3,33 грн. за здійснення роздрібної торгівлі продовольчими товарами в тому числі підакцизними без придбання торгового патенту.

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем отримано 20.04.2007 р., про що свідчить особистий підпис ПП ОСОБА_1. на корінці вказаного рішення (а.с. 12).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах, районах у містах входять до системи органів державної податкової служби.

Згідно підпунктів 1,6 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу України" державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю та повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

З огляду на викладене, державну податкову інспекцію, слід вважати органом, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення діяльності у зазначених правовідносинах, в тому числі і діяльності спрямованої на захист інтересів держави.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтею 17-24 цього закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до державного бюджету України в 10-ти денний термін з дня прийняття органами державної податкової служби рішення про застосування до них таких фінансових санкцій.

На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів оскарження рішення НОМЕР_4року та доказів повної або часткової сплати боргу.

Як вбачається з письмових пояснень представника позивача рішення НОМЕР_4року про застосування фінансових санкцій відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалось (а.с.17).

Оскільки докази сплати фінансових санкцій в повному обсязі в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, код НОМЕР_6, відомості про банківські реквізити відсутні) в дохід Державного бюджету України (код платежу 21080900, р/р 31110104700006, одержувач - Олександрійське УДК, банк ГУДКУ в Кіровоградській області, МФО 823016, код 24146085) - 513,33 грн. фінансових санкцій.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя