
Справа №949/1212/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2021 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши об`єднані матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за статтею 122-4 та статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
02 вересня 2021 року о 23 год. 00 хв., в м. Дубровиця по вул. 1000-ліття Дубровиці, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки "Audi", з номерним знаком НОМЕР_1 , під час руху заднім ходом не переконався, що це буде безпечно і не створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем марки "Volkswagen Touran", з номерним знаком НОМЕР_2 , який перебував у нерухомому стані. Внаслідок доорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження. Після скоєння дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_1 залишив місце події.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення (за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення) ОСОБА_1 зазначив, що пояснення надасть в суді.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення (за статтею 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення) ОСОБА_1 зазначив, що злякався, а тому залишив місце ДТП.
На розгляд справи до суду 21 жовтня 2021 року та 05 листопада 2021 року ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки суду не повідомив, хоча був своєчасно та належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, шляхом публікації оголошення про виклик на офіційному веб-порталі "Судової влади України".
Згідно статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 02 вересня 2021 року, він разом із ОСОБА_3 та ОСОБА_4 перебували поблизу магазину "Хлібний", що по вул. 1000-ліття Дубровиці в м. Дубровиця Рівненської області. Він помітив, як автомобіль марки "Audi", почав рух заднім ходом, виїжджаючи таким чином з місця парковки. В цей момент, рухаючись заднім ходом, водій автомобіля марки "Audi" вдарив його автомобіль марки "Volkswagen Touran", який стояв неподалік, та втік з місця події. Відносно накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 , просив суд обрати адмінстративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Допитані в якості свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 суду показали, що 02 вересня 2021 року, вони разом із ОСОБА_2 перебували поблизу магазину "Хлібний", що по вул. 1000-ліття Дубровиці в м. Дубровиця Рівненської області. Вони помітили, як автомобіль марки "Audi", почав рух заднім ходом, виїжджаючи таким чином з місця парковки. В цей момент, рухаючись заднім ходом, водій автомобіля марки "Audi" вдарив автомобіль марки "Volkswagen Touran", що належить ОСОБА_2 та який був припаркований неподалік, і втік в подальшому з місця події.
Заслухавши пояснення потерпілого ОСОБА_2 , допитавши свідків, повно, всебічно та об`єктивно перевіривши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених статтею 122-4 та статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а його вину доведено повністю, що стверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №158161 від 03 вересня 2021 року та серії ДПР18 №158162 від 03 вересня 2021 року, схемою місця ДТП та фототаблицею до неї.
Згідно статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно частиною 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №158161 від 03 вересня 2021 року, ОСОБА_1 отримував посвідчення водія серії НОМЕР_3 , видане 06 липня 2017 року.
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Окрім того, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд керується поняттям судової дискреції (судового розсуду), що охоплює повноваження суду (права та обов`язки), надані йому державою, обирати між альтернативами, кожна з яких є законною, та інтелектуально-вольову владну діяльність суду з вирішення у визначених законом випадках спірних правових питань, виходячи із цілей та принципів права, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, даних про особу винного, справедливості й достатності обраного стягнення тощо.
Дискреційні повноваження суду визнаються і Європейським судом з прав людини (зокрема справа "Довженко проти України"), який у своїх рішеннях зазначає лише про необхідність визначення законності, обсягу, способів і меж застосування свободи оцінювання представниками судових органів, виходячи із відповідності таких повноважень суду принципу верховенства права. Це забезпечується, зокрема, відповідним обґрунтуванням обраного рішення в процесуальному документі суду тощо.
Враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Разом із тим, згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 24, 33-36, 40-1, 284, 287, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 за статтею 122-4 та статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду К.М. Отупор