ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
24 червня 2010 р.№ 2а-1149/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Тертичного В.Г.
при секретарі судового засідання Козьміна А.М.
за участю представників сторін:
від позивача Шепіда В.І. (дов.№196/05 від 15.02.10 року)
від відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Турківський РЦЗ
до ОСОБА_2
пропро відшкодування отриманої допомоги з безробіття ,
В С Т А Н О В И В:
Турківський районний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом щодо стягнення з ОСОБА_2 незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 5277,71 грн.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що відповідач звернувся до центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. В заяві відповідач зазначив, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує. На підставі даної заяви та поданих документів наказом Турківського районного центру зайнятості від 10.11.2008 р. визнано безробітним та призначено допомогу з безробіття.
При проведенні розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення (акт №24 від 30.12.2009 р.) позивачем встановлено, що відповідач під час перебування на обліку у центрі зайнятості з 10.11.2008 р. по 03.11.2009 р. обманним шляхом отримав допомогу з безробіття на суму 5277,71 грн.
Від добровільної сплати зазначеної суми відповідач відмовився, тому незаконно отримана допомога підлягає стягненню в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні повідомив, що працював на сільськогосподарському виробничому кооперативі “СВІТАНОК” для того, щоб отримати довідку про заробітну плату за шість місяців, крім цього пояснив, що заборгованість повернути не може, у звязку із скрутним матеріальним становищем.
Заслухавши думку представника позивача та відповідача, зясувавши обставини, на які позивач посилається, як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2, звільнившись 01.09.2008 р. з сільськогосподарського виробничого кооперативу “СВІТАНОК” (Полтавська область, Пирятинський район, с. Крячівка), зареєструвався 03.11.2008 р. в Турківському районному центрі зайнятості як такий, що шукає роботу. 10.11.2008 р. йому було надано статус безробітного і призначено виплату допомоги з безробіття відповідно до Законів України “Про зайнятість населення” та “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття”.
Відповідно до проведеного обміну інформацією між Турківським центром зайнятості та Пенсійним фондом України (звірка проводилась з даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб) виявлено розбіжності щодо розміру заробітної плати вказаної у Довідці про середню заробітну плату, яка була видана ОСОБА_2 для реєстрації в центрі зайнятості та нарахованою заробітною платою за даними персоніфікованого обліку.
Турківським районним центром зайнятості було надіслано запит до Пирятинського районного центру зайнятості щодо проведення ним розслідування страхового випадку стосовно ОСОБА_2 і відповідно до отриманої відповіді (акт розслідування страхового випадку № 24 від 30.12.2009 р.) дані довідки про заробітну плату та книги нарахування заробітної плати не співпали, а саме: згідно довідки заробітна плата становить 6600,00 грн., а згідно книги нарахування 4040,00 грн.
Крім цього, судом 22 квітня 2010 року направлялось судове доручення Полтавському окружному адміністративному суду, за результатами розгляду якого, надіслано копії із книги нарахування заробітної плати сільськогосподарського виробничого кооперативу “СВІТАНОК”, де виявлено розбіжності між довідкою про середню заробітну плату для представлення у центр зайнятості.
Таким чином відповідачем незаконно отримано допомогу з безробіття на суму 5277,71 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві. Статтею 2 вказаного Закону передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. за №219, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа-підприємець, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог статті 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись Законом України "Про зайнятість населення", ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд П О С Т А Н О В И В:
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1., ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Турківського районного центру зайнятості (місцезнаходження: 82500, м.Турка, Турківський район, Львівської обл., ГУДК у Львівській обл., р/р 37178301900665, МФО 825014, ЗКПО 22417628) суму боргу в розмірі 5 227 ( пять тисяч двісті сімдесят сім) грн. 71 коп.
3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено 25.06.2010 року.
Суддя Тертичний В.Г.