Ухвала суду № 100842288, 05.11.2021, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
05.11.2021
Номер справи
904/7846/21
Номер документу
100842288
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про перехід до розгляду справи

за правилами загального позовного провадження

05.11.2021м. ДніпроСправа № 904/7846/21

За позовом Комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" (м. Львів)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс Львів" (м. Дніпро)

про відшкодування витрат, пов`язаних з проведенням демонтажу та зберіганням малих архітектурних форм (вивісок) у розмірі 67 980 грн. 00 коп.

Суддя Фещенко Ю.В.

Без участі представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс Львів" (далі - відповідач) витрати, пов`язані з проведенням демонтажу та зберіганням малих архітектурних форм (вивісок) у розмірі 67 980 грн. 00 коп.

Ціна позову складається з суми основного боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним:

- відповідачем самовільно, з порушенням Порядку встановлювались малі архітектурні форми (вивіски) на пр. Червоної Калини, 109 у м. Львові, чим порушено вимоги "Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові", затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016;

- згідно з пунктом 6.1. Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016, самовільно встановлені малі архітектурні форми (вивіски) підлягають демонтажу, на підставі чого Департаментом містобудування Львівської міської ради були видані накази № 135 від 07.08.2018 та № 269 від 28.12.2018 "Про демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок)", виконуючи які, Комунальним підприємством "Адміністративно-технічне управління" були здійснені демонтажі самовільно встановлених вивісок Товариства з обмеженою відповідальністю "Мед-Сервіс Львів";

- вартість витрат, понесених КП "Адміністративно-технічне управління" у зв`язку з демонтажем та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) відповідача, демонтованої 06.09.2018 на пр. Червоної Калини, 109, станом на 02.08.2021, складає 27168 грн. 00 грн., яка утворилася шляхом виконання наступних робіт: демонтаж вивіски на суму 1 550 грн. 00 коп.; транспортування вивісок на суму 2 475 грн. 00 коп.; зберігання вивіски на складі на суму 18 615 грн. 00 коп., таким чином, загальна вартість робіт складає 22 640 грн. 00 коп., яка разом з ПДВ 20% - 4 528 грн. 00 коп., становить - 27 168 грн. 00 грн.

- рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 310 від 13.04.2017 передбачено, що у разі повторного самовільного встановлення суб`єктом господарювання вивіски за адресою, де самовільно встановлена вивіска уже була демонтована силами комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління", витрати на демонтаж, транспортування та зберігання такої вивіски постійно відшкодовуються суб`єктом господарювання у п`ятикратному розмірі;

- у зв`язку з тим, що 08.05.2019 відповідач повторно самовільно встановив вивіску на пр. Червоної Калини, 109, вартість витрат, понесених КП "Адміністративно-технічне управління" у зв`язку з демонтажем та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) відповідача складає 40 812 грн. 00 коп., яка утворилася шляхом виконання наступних робіт: демонтаж вивіски на суму 580 грн. 00 коп.; зберігання вивіски на складі на суму 6 222 грн. 00 коп.,таким чином, загальна вартість робіт складає 6 802 грн. 00 коп., яка разом з ПДВ 20% - 1 360 грн. 40 коп., становить – 8 162 грн. 40 коп., а також, враховуючи положення рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 310 від 13.04.2017, відповідно становить 40 812 грн. 00 коп. (8 162 грн. 40 коп. х 5);

- пунктом 6.11. Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016, передбачено, що компенсація витрат КП "Адміністративно-технічне управління", пов`язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски);

- відповідачу скеровувались листи вимоги № 2410-10-10506 від 29.10.2018, № 2410-10-3797 від 06.06.2019 про повернення витрат, понесених КП "Адміністративно-технічне управління" у зв`язку з демонтажем та зберіганням вивісок, однак станом на 02.08.2021 ТОВ "Мед-Сервіс Львів" не оплатило вказаних витрат КП "Адміністративно-технічне управління", що і стало причиною звернення позивача до суду.

Також позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь судові витрати.

Ухвалою суду від 13.09.2021 позовну заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Від відповідача надійшло клопотання про ознайомлення з матеріалами справи (вх. суду № 48800/21 від 07.10.2021), яке задоволено судом та реалізовано представником відповідача 07.10.2021.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. суду № 50718/21 від 21.10.2021), в якому він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, обґрунтовуючи власну позицію наступним:

- дійсно у 2018 році позивач вчинив дії щодо демонтажу вивісок, наліпок на вікнах з товарним знаком МС+, інформаційну табличку з графіком роботи аптеки відповідача на підставі Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016, а саме: самовільно встановлено малу архітектурну форму (вивіску) на зовнішній поверхні будинку, у якої відсутній паспорт малої архітектурної форми (вивіски) та лист уповноваженого органу про відповідність;

- вимоги позивача є незаконними, оскільки прямо суперечать частині 1 статті 20 та частині 3 статті 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та статті 19 Конституції України;

- згідно з частиною 3 статті 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" Правила не можуть передбачати обов`язок фізичних і юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи. Відтак, будь-які вимоги щодо отримання дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру радою у правилах щодо порядку розміщення малих архітектурних форм не допускаються. Натомість у пункті 13.5 Правил благоустрою та утримання території м.Львова, затверджених ухвалою № 376 Львівської міської ради, вказано, що розміщення вивіски здійснюється на основі проекту, розробленого та погодженого згідно з чинним порядком встановлення вивісок у м. Львові. з урахуванням договірних відносин суб`єкта господарювання, що розміщує вивіску, з власником об`єкта, на якому встановлюється вивіска. Відтак, вимоги пункту 13.5 Правил благоустрою та утримання території м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради, від 21.04.2011 № 376 та Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016 щодо погодження проекту вивіски прямо порушують встановлену частини 3 статті 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" заборону;

- позовні вимоги ґрунтуються на актах, норми яких порушують закону поза повноваженнями виконавчого комітету, що свідчить про недотримання навіть способу прийняття рішення про порядок розміщення малих архітектурних форм;

- дії з демонтажу вивісок здійснені на виконання незаконних вимог Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 1025 від 11.11.2016, на порушення частини 3 статті 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Відповідач не може нести відповідальність за незаконні дії позивача;

- позивачем не зазначено жодного конкретного реального порушення відповідачем вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Типових правил благоустрою території населеного пункту, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 27.11.2017 № 310, вимог до розміщенням вивіски як малої архітектурної форми;

- позивачем не надано доказів вини відповідача у заподіянні шкоди позивачу, причинного зв`язку між діями відповідача та заподіяною шкодою, неправомірності дій, свідчить про безпідставність та неналежну обґрунтованість заявленого позову.

Судом здійснено відстеження поштового відправлення на адресу позивача, в якому містився відзив на позовну заяву, через офіційний сайт Акціонерного товариства "Укрпошта" та з`ясовано, що останній знаходиться в точці видачі-доставки з 26.10.2021, у зв`язку з чим строк на подання відповіді на вказаний відзив не закінчився.

Проаналізувавши подані сторонами заяви по суті справи та наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов до слідуючих висновків.

Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи; у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті; при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Судом враховано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, а також надані сторонами пояснення та докази, для забезпечення реалізації права позивача щодо подачі відповіді на відзив на позовну заяву, суд вбачає підстави для переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, а також доцільність початку розгляду справи зі стадії відкриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 176, 177, 180, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

2. Розпочати розгляд справи зі стадії відкриття провадження у справі.

3. Справу призначити до розгляду у підготовче засідання на 02.12.2021 о 12:30 год.

Підготовче засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судових засідань № 1-207 за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка,1.

4. Викликати представників учасників справи в судове засідання, визнавши їх явку обов`язковою.

5. Запропонувати учасникам справи:

Відповідачу:

- у 5-ти денний строк з дня отримання від позивача відповіді на відзив (за наявності) надати суду, а також усім учасникам справи заперечення з урахуванням вимог частин третьої – шостої статті 165 та статті 167 ГПК України.

Позивачу:

- у 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позов подати суду, а також усім учасникам справи відповідь на відзив з урахуванням вимог частин третьої – шостої статті 165 та статті 166 ГПК України.

Учасникам справи:

- при поданні заяв по суті справи надати суду докази на підтвердження дати отримання таких заяв від інших учасників для перевірки судом дотримання строку подачі відповідних заяв, а також докази надсилання на адресу інших учасників справи заяв, що подаються до суду.

6. Повідомити учасників справи про те, що інформація у цій справі доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.11.2021 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали підписаний - 05.11.2021.

Суддя Ю.В. Фещенко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.