Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2010 р. справа № 2а-10426/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріПотапенко О.М.
за участю представника позивача Удода М.І.,
за участю представника відповідача Рибалко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до підприємства Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9540,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Красноармійська ОДПІ Донецької області звернулася до суду з позовом до підприємства Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9540,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що 05.11. 2009 року працівниками Красноармійської ОДПІ Донецької області проведено перевірку з питання дотримання вимог податкового законодавства на підприємстві Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області.
В ході перевірки встановлені порушення, а саме:
- порушення п.п. 1,2 ст. 3, п. 1 ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій при продажу продуктів харчування у їдальні фізичним особам, які не знаходяться у трудових відносинах з підприємством у період з 26.10.2007 року по 31.10.2008 року на загальну суму 2008,00 грн.
На підставі акту перевірки позивачем було прийняте рішення № 0000542343 від 17.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 10040,00 грн. Станом на теперішній час сума фінансової санкції частково погашена у розмірі 500 грн. Залишок несплаченої фінансової санкції склав 9540,00 грн.
Просили стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 9540,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала, не заперечувала проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що підприємство Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області зареєстроване 07.04.2000 року рішенням Виконавчого комітету Селидівської
міської ради (а.с. 10) та знаходиться на обліку у Красноармійській ОДПІ Донецької області, як платник податків (а.с. 12).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Красноармійська ОДПІ Донецької області є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Судом встановлено, що на підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 05.11.2009 року було проведено перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства.
За результатами перевірки 05.11.2009 року Красноармійською ОДПІ Донецької області було складено акт перевірки № 692/23-2/08679899, яким встановлені наступні порушення відповідачем, а саме:
- порушення п.п. 1,2 ст. 3, п. 1 ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій при продажу продуктів харчування у їдальні фізичним особам, які не знаходяться у трудових відносинах з підприємством у період з 26.10.2007 року по 31.10.2008 року на загальну суму 2008,00 грн.
Відповідно до п.п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Позивачем на підставі акту перевірки № 692/23-2-08679899 від 05.11.2009 року було прийняте рішення № 0000542343 від 17.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 10040,00 грн. (а.с.13). Вказане рішення підприємством Селидівської ВК № 82 отримано 17.11.2009 року.
У судовому засіданні встановлено, що станом на теперішній час сума фінансової санкції частково погашена у розмірі 500 грн. Залишок несплаченої фінансової санкції склав 9540,00 грн.
Зазначена сума заборгованості представником відповідача визнається, у звязку з чим суд відповідно до вимог ч. 3 ст. 72 КАС України вважає ці обставини доведеними як такі, що визнаються сторонами.
Відповідно до п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У судовому засіданні встановлено, що вказане вище рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем оскаржено не було, та у встановлений законом строк штрафні санкції повністю не сплачено.
Таким чином, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми фінансової санкцій з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8,9,10,11,159,160,161,162,163, 167,254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до підприємства Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9540,00 грн.
Стягнути з підприємства Селидівської виправної колонії № 82 Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області (85493, Донецька обл., м. Селидове, смт. Гостре, код ЄДРПОУ 08679899, р/р № 37121234000692 у ГУДКУ у Донецькій області , МФО 834016, р/р № 26001304490162 у філії ПАТ «Промінвестбанк» м. Селидове, МФО 334312) на р/р 31113104700070, отримувач державний бюджет УДК у м. Селидове, банк утримувачка: ГУДКУ в Донецький області, код ЄДРПОУ 34686427, МФО 834016 штрафні санкції у сумі 9540 (девять тисяч пятсот сорок) грн. 00 коп.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 14 червня 2010 року.
Повний текст постанови виготовлений 18 червня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.