
Справа № 161/10224/21
Провадження № 2-а/161/247/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2021 року Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:
головуючого – судді Кихтюка Р.М.,
при секретарі Демчук Т.В,
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача Юрченко С.Л.
представника відповідача Літвака О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про скасування постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Свій позов обґрунтовує тим, що згідно постанови від 29.05.2021 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. за керування транспортним засобом та перевищення швидкості у населеному пункті більш як на 20 км/год.
Вказує, що Правил дорожнього руху не порушував, оскільки зафіксована швидкість не його автомобіля, так як він рухався у потоці транспортних засобів за іншим авто. Вважає, що порушень не вчиняв та просив дану постанову скасувати, оскільки розгляд справи здійснювався формально, доказів порушення ним ПДР не було представлено .
Позивач та його представник в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали з підстав, викладених у заяві та просили їх задовольнити.
Представник відповідача просив в позові відмовити з підстав, викладених у відзиві.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з наступних підстав.
В судовому засіданні із оскаржуваної постанови про адміністративне правопорушення від 29.05.2021 року вбачається, що позивач керував транспортним засобом і був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за перевищення швидкості у населеному пункті більш як на 20 км/год.(а.с. ).
Згідно ч 2. ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
При цьому, згідно ч. 1 вказаної статті кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови повинен відповідати вимогам, встановленим статтям 283, 284 КУпАП. В ній, зокрема, необхідно зазначити докази, на яких базується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, суд дослідивши та оцінивши представлені докази, приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, оскільки позивач не зазначив і не представив суду доказів неправомірності дій інспектора поліції при складанні постанови та накладенні на нього адміністративного стягнення.
При цьому, його доводи стосовно визначення не його швидкості, а іншого транспортного засобу спростовуються матеріалами відео фіксації та фото з місця події, якими чітко зафіксовано швидкість керованого саме ним авто у місці і часі вказаному у постанові. Прилад, яким здійснювалось фіксування швидкості відповідає усім вимогам та нормам, сертифікований і пройшов відповідну повірку(а.с. ).
Інші доводи та пояснення позивача не спростовують висновків суду, оскільки не підтверджуються будь-якими належними доказами і надані пояснення не можуть слугувати беззаперечним доказом неправомірних дій відповідача, а тому суд їх розцінює як намагання позивача ухилитись від відповідальності за дане порушення.
Отже, за таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність в діях відповідача неправомірних дій при винесенні оскаржуваної постанови та вважає, що у задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 6, 17, 77, 158, 159, 161, 163, 171-2 КАС України, на підставі ст. 268, 263 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до УПП у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 29.05.2021 року за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 340 грн. – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду .
Повний текст рішення складений 04 листопада 2021 року.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М.Кихтюк