Постанова № 10082381, 26.05.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.05.2010
Номер справи
2а-3329/10/11/0170
Номер документу
10082381
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.05.10Справа №2а-3329/10/11/0170 о 09 годин 57 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю

представника позивача Смаль І.М., довіреність від 28.01.2010р.,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в АР Крим

до Лобанівської сільської ради

про стягнення помилково зарахованих адміністративних штрафів у сумі 2422,80грн.,

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в АР Кримзвернулося до Окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Лобанівської сільської ради про стягнення помилково зарахованих адміністративних штрафів у сумі 2422,80грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Бюджетного кодексу України, а також не виконані вимоги позивача про усунення виявлених ревізією порушень.

У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав з підстав, викладених у позовній зяві.

Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про місце, дату та час розгляду адміністративної справи повідомлявся належним чином - судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившегося представника відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до п. 1.2.1.1 плану роботи КРВ в м. Джанкої та Джанкойському районі на 2 квартал 2009р., на підставі направлення КРВ від 28.04.2009р. № 60 посадовою особоюпозивача проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Лобанівської сільської ради за період з 01.06.2006р. по 01.04.2009р.

За результатами ревізії складений акт № 31-21/55 від 27.05.2009р. (копія є у матеріалах справи), яким зафіксовані порушення при зарахуванні адміністративних штрафів, які поступили до бюджету сільської ради, зокрема, по коду 21081100 за період з другого півріччя 2006р. до першого кварталу 2009р. При співставленні даних звітів про виконання бюджетів із звітом за формою 412, встановлено, що у порушення п.6 с. 64 Бюджетного кодексу України та Законів України про державний бюджет на 2006-2009 роки, в дохід бюджету Лобанівської сільської ради зайво зараховані надходження від оплати адміністративних штрафів, які накладалися не адміністративною комісією Лобанівської сільської ради у розмірі 2719,50грн. Адміністративною комісією виконавчого комітету Лобанівської сільської ради складено адміністративних протоколів на суму 238,00грн., проте, зараховані надходження у сумі 2957,50грн., у т. ч. за друге півріччя 2006р.- 484,00грн., 2007р.- 1385,50грн., 2008р.-272,00грн., перший квартал 2009р.- 578,00грн.

Акт підписаний та копія акту отримана посадовою особою відповідача без заперечень 03.06.2009р.

09.06.2009р. Контрольно-ревізійним відділом в м. Джанкої та Джанкойському районі оформлено вимогу № 31-12/593 про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності в Лобанівський сільській раді за період з 01.06.2006р. по 01.04.2009р., зокрема, пунктом 1, відповідача зобов'язано провести перерахування до Державного бюджету сум помилково зарахованих адміністративних штрафів у сумі 2719,50грн. (а.с.7).

Відповідачем вимога № 31-12/593 про проведення перерахування до Державного бюджету сум помилково зарахованих адміністративних штрафів у сумі 2719,50грн. виконана частково, у розмірі 296,70грн., таким чином, станом на день розгляду справи відповідачем не перераховано 2422,80грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в України” головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної станови, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в України” однією з функцій Головного контрольно-ревізійного управління України, Контрольно-ревізійних управлінь в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі є проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Пунктом 7 ст. 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в України” передбачено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, Контрольно-ревізійним управлінням в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам у районах, містах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Згідно п. 10 ст. 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в України” органам державної контрольно-ревізійної служби надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою, не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства.

Визначення підконтрольних установ наведено у частині 1 статті 2 Закону, до яких належать міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи, суб'єкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства і організації, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Відповідно до п. 6 ст. 1 Бюджетного кодексу України бюджетна установа - орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів.

Бюджетним кодексом України п.6 ст. 64 “Склад доходів закріплюваних за бюджетами місцевого самоврядування що враховуються при визначенні об'ємів міжбюджетніх трансфертів”, визначено, що до доходів місцевих бюджетів відносяться надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавськими органами відповідних рад або створеними ними в установленому порядку адміністративними комісіями.

Відповідно до п.2 ст.50 Бюджетного кодексу України надмірно зараховані до доходу бюджету селищної ради надходження від оплати адміністративних штрафів підлягають поверненню на реєстраційний рахунок № 31115106700087 Державного бюджету України за кодом 21081100.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступну та резолютивну частину постанови було проголошено у судовому засіданні 26.05.2010р.

Повний текст постанови виготовлено 31.05.2010р.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Лобанівської сільської ради (код ЄДРПОУ 04368642) до Державного бюджету України помилково зараховані адміністративні штрафи у сумі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 80копійок.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Москаленко С.А.