
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/9084/21
провадження № П/380/9218/21
У Х В А Л А
03 листопада 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп`як О.О., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області, Сихівського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання незаконною і скасування вимоги про сплату боргу, зобов`язання вчинити дії ,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП – НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (вул. Стрийська, буд.35, м. Львів, 79003; код ЄДРПОУ – 43968090), Сихівського відділу Державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (пр. Червоної Калини, буд.109, 79049; код ЄДРПОУ - 35009295) в якій (з врахуванням заяви від 05.07.2021) просить суд:
- визнати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 09 листопада 2020 року № Ф- 4362- 50У щодо стягнення податкового боргу у розмірі 35588, 74 грн., з ОСОБА_1 (РНОКПП – НОМЕР_1 ) видану Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області незаконною (протиправною) скасувати її, а також такою, що не підлягає виконанню;
- зобов`язати Сихівський відділ Державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) закінчити виконавче провадження ВП № 65363765 щодо стягнення податкового боргу у розмірі 35 588, 74 грн., з ОСОБА_1 на підставі вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09 листопада 2020 року за № Ф- 4362-50У, скасувати арешт, накладений на все майно ОСОБА_1 (РНОКПП – НОМЕР_1 ) в рамках виконавчого провадження ВП № 65363765, та скасувати постанову про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 3558, 87 грн., який передбачені Постановами Державного виконавця Сихівського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Муравйова Романа Ігоровича від 11 травня 2021 року.
Ухвалою від 09.06.2021 року позовну заяву залишено без руху.
На виконання ухвали суду від 09.06.2021 року позивач подала заяву від 05.07.2021 року про виправлення недоліків позовної заяви (уточнену позовну заяву).
Ухвалою від 08.07.2021 прийнято позовну заяву, заяву про уточнення позовних вимог до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
12 серпня 2021 року представником відповідача - ГУ ДПС у Львівській області через канцелярію суду подано клопотання, у якому просить суд розглянути справу за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Вирішуючи вказане клопотання представника відповідача, суд виходить з такого.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною четвертою статті 257 КАС України визначено перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Так, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
- щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
- щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
- щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, частиною четвертою статті 12 КАС України встановлено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
- щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
- щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
- щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»;
- щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Вищенаведений перелік справ, які належить розглядати виключно у порядку загального позовного провадження, визначений частиною четвертою статті 12 та частиною четвертою статті 257 КАС України, є вичерпним, а отже будь-які інші справи, у спорах, не встановлених цим переліком можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Оскільки предметом розгляду у цій справі є визнання протиправною та скасування вимоги сплату боргу (недоїмки) від 09 листопада 2020 року № Ф- 4362- 50У щодо стягнення податкового боргу у розмірі 35588, 74 грн., з ОСОБА_1 та зобов`язання вчинити дії, ця справа, зважаючи на предмет та суму позову не входить до вищезазначеного переліку, а відтак може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини четвертої статті 260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Враховуючи предмет та суму позову, характер спірних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі, а також беручи до уваги приписи частини третьої статті 257 КАС України суд дійшов висновку, що заперечення представника відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження є необґрунтованими, а тому в задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін належить відмовити.
Керуючись статтями, 243, 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін – відмовити.
Згідно з ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна