
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
04 листопада 2021 року о/об 09 год. 05 хв.Справа № 280/7757/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі – позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до ОСОБА_1 (надалі – відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 кошти на користь ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запоріжжя, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП) МФО 899998 податкового боргу: з податку на доходи фізичних осіб в сумі 78795,01 грн. (код платежу 11010500, р/рUА878999980333119341000008479); з військового збору в сумі 23638,50 грн. (код платежу 11011001, р/рUА238999980313000137000008479).
Позивач у позові зазначив, що заборгованість відповідача виникла з сум узгоджених податкових зобов`язань самостійно визначених відповідачем сумі 102433 грн. 51 коп., у тому числі: у сумі 78795 грн. 01 коп. з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування; у сумі 23638 грн. 50 коп. з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Ухвалою судді від 06.09.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_1 . Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
І. Судом з`ясовано, що відповідачем подано до контролюючого органу Податкову декларацію про майновий стан і доходи (звітна) за 2019 рік (№32435 від 17.11.2020), в якій ОСОБА_1 самостійно зазначила суму податкових зобов`язань по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування, у сумі 92594 грн. 46 коп. У зв`язку із частковою сплатою/переплатою (13799 грн. 45 коп.) залишок заборгованості складає 78795 грн. 01 коп.
Доказів самостійної сплати податкових зобов`язань (платіжних документів) у повному обсязі відповідач до суду не надав.
Таким чином, заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування, складає 78795 грн. 01 коп.
ІІ. Відповідачем подано до контролюючого органу Податкову декларацію про майновий стан і доходи (звітна) за 2019 рік (№32435 від 17.11.2020), в якій ОСОБА_1 самостійно зазначила суму податкових зобов`язань по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у сумі 27778 грн. 34 коп. У зв`язку із частковою сплатою/переплатою (4139 грн. 84 коп.) залишок заборгованості складає 23638 грн. 50 коп.
Доказів самостійної сплати податкових зобов`язань (платіжних документів) відповідач до суду не надав.
Таким чином, сума заборгованості з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, складає 23638 грн. 50 коп.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12.01.2021 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (надалі – «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ОСОБА_1 згідно з якими за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 102433 грн. 51 коп., у тому числі: у сумі 78795 грн. 01 коп. з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування; у сумі 23638 грн. 50 коп. з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов`язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ОСОБА_1 у сумі 102433 грн. 51 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №36369-13 від 07.12.2020.
Як зазначено у п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку – фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з`ясовано, що відповідач на час розгляду справи має податковий борг у сумі 102433 грн. 51 коп., у тому числі: у сумі 78795 грн. 01 коп. з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування; у сумі 23638 грн. 50 коп. з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, який у добровільному порядку – не погашений. У зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) податковий борг:
- з податку на доходи фізичних осіб в сумі 78795 грн. 01 коп. на користь бюджету (ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запоріжжя, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код платежу 11010500, р/рUА878999980333119341000008479);
- з військового збору в сумі 23638 грн. 50 коп. на користь бюджету (ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запоріжжя, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код платежу 11011001, р/рUА238999980313000137000008479).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 04.11.2021.
Суддя О.О. Прасов