
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
04 листопада 2021 року Справа № 280/6621/21 провадження м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши у порядку загального позовного провадження питання щодо закриття провадження у справі за позовом Територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 168, м. Запоріжжя, 69035) до Заводського районного суду м. Запоріжжя (вул. Лізи Чайкіної, буд. 65, м. Запоріжжя, 69067), третя особа ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Заводського районного суду м.Запоріжжя (далі – відповідач), в якому позивач просить суд:
визнати неправомірними дії Заводського районного суду м. Запоріжжя щодо відмови від видання наказу про перерахунок суддівської винагороди судді Шелпегіної Ольги Леонідівни;
зобов`язали Заводський районний суд м. Запоріжжя видати наказ про перерахунок суддівської винагороди судді ОСОБА_1 за період з 01 по 13 січня 2020 року з утриманням на користь державного бюджету суми зайво виплаченої доплати до посадового окладу судді ОСОБА_1 за вислугу років у вищевказаний період.
Ухвалою від 04.08.2021 у справі відкрите загальне позовне провадження, підготовче засідання призначене на 02.09.2021, вирішення питання щодо необхідності залучення до участі в справі третьої особи призначене у підготовчому засіданні.
26.08.2021 від позивача до суду надійшло обґрунтування необхідності залучення до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 02.09.2021 задоволено клопотання про залучення третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 . Продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 04.11.2021.
31.08.2021 до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду надійшов відзив в якому він заперечує щодо позовних вимог та просить закрити провадження у справі
на підставі п.1 ч.1 ст.238 КАС України. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що Законом України “Про судоустрій і статус суддів” у ст.147 визначено статус Державної судової адміністрації як державного органу в системі забезпечення функціонування судової влади. Відповідно до ч.4 ст.148 Законом України “Про судоустрій і статус суддів” функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють Територіальні управління Державної судової адміністрації України. Законом України “Про судоустрій і статус суддів”, а також будь-якими іншими законами не встановлено повноваження Територіального управління Державної судової адміністрації України звертатися до адміністративного суду із позовом, зокрема і на виконання вищенаведених функцій. Звернення до суду є способом здійснення повноважень відповідного суб`єкта владних повноважень, під час якого суд здійснює попередній судовий контроль, перевіряючи наявність законних підстав для втручання суб`єкта владних повноважень (позивача), а отже запобігаючи можливим порушенням прав, свобод та інтересів фізичних або прав та інтересів юридичних осіб. Звернення суб`єкта владних повноважень до суду не є способом захисту його прав чи інтересів, оскільки адміністративне судочинство має інше завдання, та не може призвести до виконання завдання адміністративного судочинства - захисту прав, свобод та інтересів фізичних або прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори за зверненням суб`єкта владних повноважень, в яких можуть бути відповідачами фізичні та юридичні особи, в чітко визначених законами України випадках.
Як зазначено у ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства; 2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом; 3) якщо сторони досягли примирення; 4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав; 5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва; 6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб`єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили; 7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб`єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили; 8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач у позові обґрунтував своє звернення до суду ч.1 ст.5 КАС України.
Крім того, представником позивача подано до суду заперечення, в якому просить суд відмовити у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.
Враховуючи наведене суд вважає, що клопотання відповідача про закриття провадження у справі є необгрунтованим та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.238, 241-243, 248 КАС України, суд, –
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Заводського районного суду м.Запоріжжя про закриття провадження в адміністративній справі №280/6621/21.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: adm.zp.court.gov.ua/sud0870/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.В. Сіпака