
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2021 р. Справа№200/8412/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії -
У С Т А Н О В И В:
У липні 2021 року ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі – Слов`янське УПФУ, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі – ГУ ПФУ, відповідач-2), в якому просить: - визнати протиправним і скасувати рішення Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.02.2021 № 67 про відмову в призначенні пенсії за віком; - зобов`язати Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву від 22.02.2021 № 1592 про призначення пенсії на пільгових умовах, зарахувавши до її пільгового стажу періоди роботи на підприємстві Державна холдингова компанія «Лугансьвуглеремонт» з 22.09.1992 по 13.05.2002 та період роботи на ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Нагольчанська» з 30.06.2005 по 16.10.2016.
Обґрунтовуючи позов ОСОБА_1 посилається безпідставну відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідач-1 не надав відзив на адміністративний позов.
Відповідач-2 надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що позивач не надала довідок, уточнюючих пільговий стаж роботи, тому стаж роботи в ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Нагольчанська» не зараховано до пільгового стажу по Списку №2. Зазначає, що відповідно до наданих документів на момент звернення 22.02.2021 ОСОБА_1 має загальний стаж 23 роки 01 місяць 0 днів, стаж за Списком №2 складає 0 років 0 місяців 20 днів (за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування). Зазначає, що право на пенсію за віком відповідно до чинного законодавства і наданого пакету документів ОСОБА_1 набуде після досягнення 63 років.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 суддею прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, витребувано у відповідача докази. Відстрочено позивачу сплату судового збору за подання адміністративного суду до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвалою суду від 10 серпня 2021 року розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 7 вересня 2021 року.
Ухвалою суду від 7 вересня 2021 року відкладено підготовче засідання на 6 жовтня 2021 року.
Ухвалою суду від 6 жовтня 2021 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 4 листопада 2021 року.
Позивач і представники відповідачів до судового засідання не з`явилися, про дату, час і місце судового розгляду були повідомлені належним чином.
Перешкоди для розгляду справи в судовому засіданні, визначені ст. 205 КАС України – відсутні.
Приписами ч. 9 ст. 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Частиною 4 ст. 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянко України, що підтверджується копією паспорту громадянина України НОМЕР_1 , виданого 10.03.1999.
Також відповідачем до суду надана копія довідки від 15.02.2021 року № 1429-5000340750 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, за якою ОСОБА_1 перемістилася з м. Антрацит до м. Слов`янськ Донецької області.
За наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 № 1592 від 22.02.2021 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. 2 п. 2 ст. 114 Закону України «про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» Слов`янське УПФУ прийняло оскаржуване рішення від 25.02.2021 № 67 про відмову в призначенні пенсії.
Указаним рішенням позивачу відмовлено в призначенні пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи. Зазначено, що позивач не надала довідок, уточнюючих пільговий стаж роботи, тому стаж роботи в ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Нагольчанська» не зараховано до пільгового стажу по Списку №2. Відповідно до наданих документів на момент звернення 22.02.2021 ОСОБА_1 має загальний стаж 23 роки 01 місяць 0 днів, стаж за Списком №2 складає 0 років 0 місяців 20 днів (за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування). За таких обставин відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки на момент звернення 22.02.2021 заявниця не досягла пенсійного віку згідно діючого законодавства, не необхідного пільгового та страхового стажу. Роз`яснено, що право на пенсію за віком згідно чинного законодавства і наданого пакету документів ОСОБА_1 набуде після досягнення 63 років.
До суду надана копія трудової книжки позивача НОМЕР_2 , в якій наявні записи: №№ 11-12 щодо роботи позивача з 22.09.1992 по 02.11.1995 в Антрацитівському рудо ремонтному заводі «Виробниче об`єднання «Луганськвуглеремонт» на посаді заступника відділення першого розряду в ливарному цеху; №№ 13-14 щодо роботи позивача з 20.11.1995 по 12.02.1999; №№ 15-16 щодо призначення і виплати допомоги по безробіттю за період з 26.09.1999 по 19.09.2000 Антрацитівським міськрайнним центром зайнятості Луганської області; №№ 17-18 щодо прийняття позивача на посаду учня з 04.09.2001 по 13.05.2002 в Державній холдинговій компанії «Луганськвуглеремонт» на посаді формівника ручної формовки в ливарному цеху; № 24-28 щодо роботи позивача за період з 30.06.2005 06.10.2016 у Відкритому акціонерному товаристві ЦФЗ «Нагольчанська» на посаді машиніста установки збагачення і брикетування 4 розряду.
При цьому, у трудовій книжці позивача також наявні записи №29 і № 30 про роботу на посаді машиніста установки збагачення і брикетування 4 розряду з 14.07.20155 по 20.10.2016 у «ООО ЦОФ «Нагольчанская-1»» (організація розташована на тимчасово окуповані території України і не зареєстрована в Україні).
У формі ОК-5 наявні відомості щодо нарахування позивачу заробітної плати і сплати страхових внесків по червень 2014 року. З липня 2014 року відсутні відомості про нарахування позивачу заробітної плати і сплати страхових внесків.
Також позивач надала до суду копію диплома НОМЕР_3 , виданого Антралитівським гірничим технікумом, за яким ОСОБА_1 в 1984 році вступила і в 1988 році закінчила Антрацитівський гірничий технікум за спеціальністю гірничий машиніст. Рішенням державної кваліфікаційної комісії від 4 березня 1988 року ОСОБА_1 присвоєно кваліфікацію технік-технолог.
Відповідно до листа Головного управління ДПС у м. Києва № 39128/5/26-15-24-06-14 від 16.09.2021 встановлено, що відповідно до інформаційної системи Головного управління ДПС у м. Києві, ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Нагольчанська» ЄДРПОУ 00179648 подано звітність з єдиного внеску за запитуваний період, чим виконано умови нарахування єдиного внеску.
Спірні правовідносини виникли з приводу правомірності відмови в зарахуванні спірних періодів до пільгового трудового стажу.
Частиною 1 і ч. 3 ст. 44 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 1058-IV), у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 64 Закону № 1058-IV передбачено, що Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року; 52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року; 52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.
За відсутності страхового стажу, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років у чоловіків і не менше 23 років у жінок; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років у чоловіків і не менше 24 років у жінок; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.
Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
Зазначене зменшення пенсійного віку для жінок застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
Підпунктом 2 п. 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (далі – Порядок № 22-1), у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Згідно з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі – Порядок №637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно з п. 20 Порядку №637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Відповідно до п. 4.2 і п. 4.3 розділу IV Порядку № 22-1 установлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
В аналогічному порядку після визначення Пенсійним фондом України розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, здійснюється перерахунок пенсії у разі відсутності на дату призначення пенсії даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески.
Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії.
У разі якщо на дату звернення особи за перерахунком пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону в реєстрі застрахованих осіб відсутні дані про страховий стаж за двадцять четвертий місяць після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, за бажанням особи перерахунок пенсії проводиться за наявні місяці страхового стажу або після надходження відповідних даних за цей місяць за умови, якщо дані надійшли не пізніше трьох місяців від дня звернення за перерахунком пенсії. У цьому разі днем звернення за перерахунком пенсії є день приймання органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління.
Щодо періоду роботи позивача з 30.05.2005 до 19.08.2005 суд зазначає, що в цей період позивач працювала на посаді учня машиніста конвеєра у ВАТ ЦЗФ «Нагольчанська». Посади учнів безпосередньо не передбачені Список № 2, у трудовій книжці відсутні відомості про пільговий характер роботи позивача в цей період. Тому, без надання позивачем уточнюючої довідки у пенсійного органу були відсутні підстави для врахування вказаного періоду до пільгового стажу позивача.
Щодо періоду з 19.08.2005 по 06.10.2016 суд зазначає, що позивач працювала в цей період на посадах, які передбачені Списком № 2, що підтверджується записами в трудовій книжці. Тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо періодів роботи позивача з 22.09.1992 по 15.05.2002 суд зазначає, що в спірному рішенні взагалі не наведено обґрунтування щодо включення або не включення певних періодів роботи позивача у Державній холдинговій компанії «Луганськвуглеремонт».
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як актів правозастосування, є їх обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення суб`єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття, чого в цій справі відповідачем зроблено не було.
Відсутність обґрунтування щодо не зарахування певних періодів роботи позивача до пільгового стажу позбавляє особу можливості належним чином конкретизувати свої позовні вимоги, а також позбавляє суд можливості надати оцінку правомірності оскаржуваного рішення в частині не включення певних періодів до пільгового стажу.
При цьому, ураховуючи приписи ч. 2 ст. 9 КАС України, з метою забезпечення правової визначеності в спірних правовідносинах, суд вважає за потрібне вийти за межі позовних вимог для захисту прав позивача і зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, із зарахуванням до її пільгового стажу періоду з 19.08.2005 по 06.10.2016, а також із наведенням всіх певних періодів роботи 22.09.1992 по 15.05.2002 (із вказівкою на відповідні дати, посаду, місце роботи), які органом Пенсійного фонду України враховані до пільгового стажу та які не враховані до пільгового стажу із зазначенням підстав такого неврахування.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Частинами 1 та 3 ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При цьому, ч. 2 ст. 133 КАС України передбачено, що якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Ураховуючи те, що позивачу було відстрочено сплату судового збору в розмірі 908,00 при поданні позовної заяви, а позов задоволено частково, судовий збір у розмірі 454,00 грн підлягає стягненню на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-2. Інша частина судового збору в розмірі 454,00 грн підлягає стягненню на користь Державного бюджету України з позивача.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 263, 295, 297, 371, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код: 37803258, 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ідентифікаційний код 13486010; 84122, Донецька область, місто Слов`янськ, площа Соборна, будинок 3) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.02.2021 № 67 про відмову в призначенні пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, із зарахуванням до її пільгового стажу періоду з 19.08.2005 по 06.10.2016, а також із наведенням всіх певних періодів роботи 22.09.1992 по 15.05.2002 (із вказівкою на відповідні дати, посаду, місце роботи), які органом Пенсійного фонду України враховані до пільгового стажу та які не враховані до пільгового стажу із зазначенням підстав такого неврахування.
В іншій частині позовних вимог – відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України суму судових витрат у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Повне рішення суду складено 4 листопада 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Куденков