Ухвала суду № 100786599, 02.11.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.11.2021
Номер справи
640/30882/21
Номер документу
100786599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про повернення заяви про забезпечення позову

02 листопада 2021 року м. Київ № 640/30882/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., ознайомившись зі заявою Українського культурного фонду про вжиття заходів забезпечення позову, -

за позовом Українського культурного фонду (01001, м. Київ, вул. Лаврська, буд. 10-12, код ЄДРПОУ 41436842)

до Державної аудиторської служби України (04070, м. Київ, вул. П. Сагайдачного, буд. 4, код ЄДРПОУ 40165856)

про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Український культурний фонд з позовом до Державної аудиторської служби України, в якому просить суд:

визнати протиправним та скасувати пункти 2, 3 Вимоги Державної аудиторської служби України від 21.09.2021 №000400-14/12030-2021 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме:

- забезпечити відшкодування втрат коштів на суму 24 414,7 тис. грн. допущених через порушення Порядку проведення конкурсного відбору проектів (в новій редакції), погодженого рішенням Наглядової ради Українського культурного фонду від 20.07.2020 №148, та інструкцій для заявників та повернути їх до державного бюджету (пункт 2 Вимоги);

- забезпечити відшкодування коштів, використаних за нецільовим призначенням на суму 15 370,5 тис.грн., через порушення підпункту 1 пункту 4 Порядку використання коштів, виділених для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом Sars-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 липня 2021 року №592 (пункт 3 Вимоги);

- визнати протиправним та скасувати Розпорядження Державної аудиторської служби України про зупинення операцій з бюджетними коштами від 21 вересня 2021 року №1.

Разом з позовною заявою на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла заява про забезпечення позову шляхом:

- зупинення дії пунктів 2, 3 Вимоги Державної аудиторської служби України від 21.09.2021 №000400-14/12030-2021 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме:

забезпечити відшкодування втрат коштів на суму 24 414,7 тис. грн. допущених через порушення Порядку проведення конкурсного відбору проектів (в новій редакції), погодженого рішенням Наглядової ради Українського культурного фонду від 20.07.2020 №148, та інструкцій для заявників та повернути їх до державного бюджету (пункт 2 Вимоги);

забезпечити відшкодування коштів, використаних за нецільовим призначенням на суму 15 370,5 тис.грн., через порушення підпункту 1 пункту 4 Порядку використання коштів, виділених для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом Sars-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 липня 2021 року №592 (пункт 3 Вимоги);

- зупинення дії Розпорядження Державної аудиторської служби України про зупинення операцій з бюджетними коштами від 21 вересня 2021 року №1;

- заборонити вчиняти дії Державній аудиторській службі України щодо реалізації пунктів 2, 3 Вимоги Державної аудиторської служби України від 21.09.2021 №000400-14/12030-2021 «Про усунення виявлених ревізією порушень» та Розпорядження Державної аудиторської служби України про зупинення операцій з бюджетними коштами від 21 вересня 2021 року №1

В обґрунтування поданої заяви позивач зазначає, що не зупинення дії Розпорядження Державної аудиторської служби України про зупинення операцій з бюджетними коштами від 21 вересня 2021 року №1 може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів Позивача, оскільки спірне розпорядження зобов`язує зупинити операції з бюджетними коштами на рахунку № НОМЕР_1 за КПКВК 3801140 «Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів. Також заявник вважає, що вказані пункти Вимоги та Розпорядження винесені з очевидними ознаками протиправності суб`єкта владних повноважень, що безпосередньо порушують права та інтереси Фонду.

Згідно з частиною першою статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Частиною четвертою статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Позивачем до заяви не додано документа про сплату судового збору.

Відповідно до частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

Заява з додатками в паперовому вигляді позивачу не повертається, оскільки заяву подано в електронній формі.

Керуючись вимогами статей 152, 154, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Повернути заяву про забезпечення позову без розгляду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст. 293-297 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська