Рішення № 100782037, 03.11.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2021
Номер справи
200/8635/21
Номер документу
100782037
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2021 р. Справа№200/8635/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

07 липня 2021 року засобами поштового зв`язку позивач, ОСОБА_1 , подав до суду адміністративний позов до відповідача, Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не призначення позивачу, як учаснику війни, пільги у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією, квартирною платою та іншими послугами);

- зобов`язати відповідача призначити позивачу, як учаснику війни, пільги у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією, квартирною платою та іншими послугами) з 01 квітня 2021 року (дати звернення з заявою);

- стягнути з відповідача витрати на правову допомогу в розмірі 2000,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликався на те, що він є учасником бойових дій і має право на пільги, встановлені пунктами 4, 5 частини 1 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На початку 2020 року позивач звернувся до відповідача з питань надання йому відповідних пільг, на що отримав відповідь про необхідність направлення копії договору про оренду житла, довідки про отримані доходи членів сім`ї, копії паспорту, РНОКПП та посвідчення. 01 квітня 2021 року позивач знову звернувся до відповідача із заявою про надання пільг та надав усі вищезазначені документи, але відповіді не отримав, у зв`язку із чим був змушений звернутися до суду. Не надання відповіді на своє звернення, позивач розцінює як відмову у наданні пільг.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що у серпні 2020 року звернувся до відповідача про внесення його до ЄДАРП. Працівники відповідача одразу повідомили позивача, що можуть внести його до реєстру лише, як особу без прав на пільг. Крім того, це і вбачається з форми самої заяви, яку відповідач додав до відзиву. На думку позивача, сам факт надання заяви з зазначенням в ній фрази «без отримання пільг на ЖКП» є протиправним, оскільки такі пільги прямо передбачені пунктами 4, 5 частини 1 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Внесення позивача в ЄДАРП, як особи без отримання пільг, є значним порушенням його прав, але в іншому випадку працівники відповідача не зареєстрували би позивача в ЄДАРП взагалі. До позовної заяви було додано копію заяви позивача з доказом її направлення, а саме фіскальним чеком ПАТ «Укрпошта» з трек номером 8755528394213. Відповідно до відкритого реєстру поштових відправлень вбачається, що 06.04.2021 відповідач отримав вищезазначену заяву з додатками. З копії чеку можна встановити, що вага відправлення - 60 грамів, тобто приблизно 12 листів. Яким чином та з яких підстав відповідач втратив документи, позивачу невідомо. Більш того, це вже сфера відповідальності безпосередньо відповідача.

Відповідач подав відзив на позов, в якому вимоги позивач не визнав і просив відмовити в їх задоволенні в повному обсязі з наступних підстав. З 01 серпня 2020 року ОСОБА_1 зареєстрований в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП) на підставі поданої ним форми «1-пільга» як учасник війни без отримання пільг на житлово-комунальні послуги. Згідно з обліковими даними позивач з питання визначення права на отримання пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги в установленому законом порядку, після реєстрації в ЄДАРП в серпні 2020 року, не звертався. За вказаних обставин, рішення щодо надання чи відмови в наданні пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги відповідачем не приймалось. Згідно з обліковими даними заява позивача від 19.03.2021 до відповідача не надходила. Матеріали справи не містять підтвердження факту звернення позивача 01 квітня 2021 року з питання надання пільг по сплаті комунальних послуг, тому вимога щодо зобов`язання надання пільг з вказаної дати є необґрунтованою.

19 липня 2021 року позовна заява була залишена без руху і позивачу наданий строк для усунення її недоліків.

30 липня 2021 року відкрито провадження у справі та її розгляд призначений за правилами загального позовного провадження.

27 серпня 2021 року від відповідача витребувані докази.

13 вересня 2021 року від позивача витребувані докази.

28 вересня 2021 року закрито підготовче провадження і справа призначена до судового розгляду по суті на 21 жовтня 2021 року.

У судове засідання, призначене на 21 жовтня 2021 року, сторони не з`явилися, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.

Позивач подав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач свого представника в судове засідання не направив про причини його неявки суд не повідомив.

Оскільки не має перешкод для розгляду справи, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, тому справа відповідно до вимог частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши докази, письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників війни, що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_1 , виданим 17 вересня 2019 року (а.с. 34).

31 січня 2020 року ОСОБА_1 подав на ім`я директора Департаменту соціального захисту населення Маріупольського міського голови Ремпелю А.В. (так вказано в документі) звернення, в якому просив надати витяг з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та надати 50-ти відсоткову пільгу при оплаті комунальних послуг як учаснику війни за адресою мешкання (а.с. 9).

28 лютого 2020 року Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради листом за №Л-2537-13-1.1. повідомив ОСОБА_1 про те, що він не перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, та роз`яснено які документи слід подати для отримання 50-ти відсоткової пільги при оплаті комунальних послуг як учаснику війни (а.с. 10).

01 серпня 2020 року ОСОБА_1 на ім`я директора Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради подана заява про реєстрацію Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги як учасника війни без отримання пільг на житлово-комунальні послуги за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_1 , склад сім`ї – дружина ОСОБА_2 , син ОСОБА_3 (а.с. 71).

01 серпня 2020 року ОСОБА_1 в комісію з розгляду питань призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, житлових субсидій, надання пільг подана заява про розгляд документів для призначення житлової субсидії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (а.с. 72).

01 серпня 2020 року Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради (тервідділ Лівобережного району) сформована персональна облікова картка згідно з формою «1-пільга» №37540 на ім`я ОСОБА_1 (а.с. 70).

При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Україна є […] правова держава (стаття 1 Конституції України) .

Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави (стаття 3 Конституції України).

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (стаття 46 Конституції України).

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Відносини з приводу соціального захисту ветеранів війни як особливої окремої категорії громадян врегульовані Законом України від 22 жовтня 1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон №3551-XII).

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни (стаття 4 Закону №3551-XII).

Згідно з пунктами 4, 5 частини 1 статті 14 Закону №3551-XII учасникам війни надаються такі пільги:

4) 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю);

5) 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім`ю).

Частиною другою цієї статті встановлено, що пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам війни та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Площа житла, на яку нараховується 50-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім`ї осіб, які не мають права на знижку плати.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року №389 (далі – Порядок №389).

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (в тому числі послуги з транспортування, розподілу та постачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, послуг із встановлення квартирних телефонів (далі - пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім`ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами […].

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною).

Пунктом 6 Порядку №389 встановлено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад […] одержують від територіальних органів Пенсійного фонду України за результатами обміну електронними базами даних відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. № 497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» […] інформацію про суми пенсійних виплат і факт працевлаштування пільговиків та членів їх сімей, відомості про яких містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Згідно з пунктом 8 Порядку №389 пільговики, до сукупного доходу сім`ї яких входять доходи, визначені пунктом 5 цього Порядку (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім`ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім`ї пільговика за формою згідно з додатком, а також довідки про доходи свої та членів сім`ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

У разі неподання документів, передбачених абзацом першим цього пункту, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє пільговика про необхідність подання відповідних документів для визначення права на отримання пільг.

Відповідно до пункту 9 Порядку №389 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення з урахуванням отриманої інформації, зазначеної у пунктах 6-8 цього Порядку, визначають протягом десяти днів з дня отримання такої інформації середньомісячний сукупний дохід сім`ї в розрахунку на одну особу шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім`ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім`ї.

У разі коли середньомісячний дохід сім`ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права (пункт 10 Порядку №389).

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільг» (зі змінами) затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі – Положення).

Пунктом 1 Положення визначено, що Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр) це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей. Реєстр складається з баз даних Мінсоцполітики, Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Відповідно до пункту 2 Положення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги про пільговиків вноситься така інформація:

прізвище, ім`я, по батькові, число, місяць, рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті), адреса зареєстрованого місця проживання або адреса фактичного місця проживання), склад сім`ї, характеристика житла, реквізити паспорта громадянина України та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами фактично користується.

Інформація про осіб, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», вноситься до Реєстру диференційовано з урахуванням належності особи до визначеної підкатегорії.

Пунктом 3 Положення передбачено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, зокрема:

організовують збирання, систематизацію та зберігання зазначеної в пункті 2 Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати;

ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою «1-пільга», в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма «1-пільга» затверджується Мінсоцполітики.

Форму «1-пільга» затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 21.04.2003 №100 «Про затвердження форм № 1-пільга, № 2-пільга, № 5-пільга, № 7-пільга».

Відповідно до пункту 5 Положення для включення до Реєстру інформації про пільговика такий пільговик […] подає заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім`ї на пільги (з пред`явленням оригіналів зазначених документів), копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), зокрема копію, надану в електронному вигляді […], або копію паспорта громадянина України / свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред`являє паспорт, […], а також надає інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується, та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

З аналізу вищенаведених положень нормативно-правових актів слідує, що для реалізації права на пільги, передбачені пунктами 4, 5 частини 1 статті 14 Закону №3551-XII для учасника війни, позивач мав подати до відповідача (виконавчий органів з питань соціального захисту населення Маріупольської міської ради):

- заяву за формою«1-пільга»,

- копії документа, що підтверджує право на пільги (з пред`явленням оригіналів зазначених документів),

- копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків),

- інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується,

- будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби);

- пред`явити паспорт.

За наслідками судового розгляду встановлено, що позивач при включенні до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги не подав відповідачу інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується.

Такий висновок суду ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні інформації, яка міститься в персональній обліковій картці № НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_1 (а.с. 70) та заяві ОСОБА_1 про реєстрацію Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги як учасника війни (а.с. 71).

В зазначених документах позивач просив зареєструвати його як пільговика, який не користується житлово-комунальними послугами за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_1 , і не потребує надання відповідних пільг.

На підтвердження даного висновку суду також свідчить договір оренди житлового приміщення, який був наданий позивачем (а.с. 99 - 101).

Даний договір був укладений 20 грудня 2020 року, а отже не існував і не міг бути поданим позивачем під час його включення в Реєстр 01 серпня 2020 року.

Таким чином, твердження позивача про те, що працівники відповідача повідомили його про можливість внесення до реєстру лише, як особи без права на пільги, не відповідає фактичним обставинам справи, а тому не приймається судом до уваги.

Аргументи позивача про те, що сам факт надання заяви з зазначенням в ній фрази «без отримання пільг на ЖКП» є протиправним, оскільки є значним порушенням прав позивача, не приймаються судом до уваги з огляду на наступне.

Право на пільги, передбачені пунктами 4, 5 частини 1 статті 14 Закону №3551-XII, реалізується учасником війни за умови дотримання умов, визначених цим Законом, Порядком №389 та Положенням.

Однією з умов надання вказаних пільг є факт користування житлом та комунальними послугами, який має бути підтверджений пільговиком (в даному випадку позивачем) шляхом надання інформації про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується (пункт 5 Положення).

Як вказувалося раніше, судом встановлено, що позивач при включенні його до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги не подав відповідачу інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується.

Суд не приймає до уваги твердження позивача про те, що 01 квітня 2021 року він звернувся до відповідача із заявою про надання пільг та надав усі необхідні документи, а також відхиляє докази, подані позивачем на їх підтвердження, з наступних мотивів.

По-перше, заява про надання пільг, яка датована 19 березня 2021 року, не містить вказівки на кількість аркушів додатку. З цієї заяви неможливо встановити не тільки які саме документи були додані до неї, але і чи були додані які-небудь документи взагалі (а.с. 7).

По-друге, фіскальний чек від 01 квітня 2021 року не є належним доказом направлення відповідачу заяви про надання пільг та усіх необхідних документів.

Згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року №270 (далі – Правила), фіскальний чек це розрахунковий документ, встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку.

Згідно з пунктом 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Пунктом 108 Правил передбачено, що поштові відправлення з позначкою «З описом» та поштові відправлення, щодо яких складено відповідний акт, розкриваються працівником поштового зв`язку у присутності одержувача на його вимогу. У разі коли під час розкриття таких поштових відправлень нестачу, пошкодження, зіпсуття чи заміну вкладення не буде виявлено, видача їх проводиться в установленому порядку. У разі виявлення нестачі, заміни, повного або часткового пошкодження чи зіпсуття вкладення працівник поштового зв`язку складає акт у трьох примірниках, який підписується ним, керівником об`єкта поштового зв`язку і одержувачем. Один примірник акта видається одержувачу. У разі коли одержувач не вимагає розкриття поштового відправлення, що надійшло з позначкою «З описом», перевірці підлягає лише його маса, про що працівник поштового зв`язку робить позначку на зворотному боці повідомлення про надходження, яка засвідчується підписом одержувача.

Отже, належним, допустимим, достовірним та достатнім доказом направлення відповідачу заяви про надання пільг та усіх необхідних документів, може слугувати бланк опису вкладення, заповнений позивачем, з підписом працівника поштового зв`язку, який перевірив відповідність вкладення опису, та відбитком календарного штемпеля.

Такого доказу позивачем до суду не подано.

Суд відхиляє подані позивачем докази: лист Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради №Л-2381-13-1.1.2 від 13.04.2021 (а.с. 92-93), заяву про перерахунок та виплату щорічної разової допомоги до 5 травня (а.с. 95-96), відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (а.с. 97, 98), оскільки вони не відносяться до предмету доказування в даній справі.

З урахуванням наведеного та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, а тому у їх задоволенні слід відмовити повністю.

Оскільки суд вирішив відмовити в задоволенні позовних вимог, судові витрати, понесені позивачем, покладаються на останнього.

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 47, 72-77, 90, 132, 139, 143, 215, 241-246, 250, 251, 255, 291, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради (місцезнаходження: 87555, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, буд. 70; код ЄДРПОУ 41336065) про визнання протиправною бездіяльності щодо не призначення ОСОБА_1 , як учаснику війни, пільги у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією, квартирною платою та іншими послугами) та зобов`язання призначити ОСОБА_1 , як учаснику війни, пільги у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією, квартирною платою та іншими послугами) з 01 квітня 2021 року (дати звернення з заявою), відмовити повністю.

Повний текст рішення складений 03 листопада 2021 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя А.І. Циганенко