
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2021 року Справа № 160/12013/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Букіної Л.Є., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАЦ» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАЦ» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від 24.06.2021 року № 00088540901, № 00088490901 та № 00088520901 відповідно.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю оскаржених рішень, які прийняті відповідачем на підставі акту перевірки, в якому, особи, що здійснювали перевірку виклали хибні висновки про допущення підприємством вимог законодавства України. Позивач зазначає, що протягом періоду з 04.07.2019 року (дати набуття користування складу ПММ) по 31.03.2020 року загальний обсяг акцизного складу підприємства складав менше 1000 куб. м., що виключало обов`язок суб`єкта господарювання обладнувати та реєструвати витратоміри-лічильники до 01.04.2020 року, а вже із цієї дати ним вимоги податкового законодавства виконано у повному обсязі та здійснено їх реєстрацію в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників. Також вважає, що розмір фінансової відповідальності за прострочення реєстрації зазначених приладів не є співмірним із невиконанням такого обов`язку взагалі. Окрім того зазначає, що дані про залишки пального у відповідні дати подані до контролюючого органу у встановлені строку, однак, вони не були прийняті відповідачем з незалежних від позивача причин, при цьому, що контролюючим органом не встановлено вину підприємства в інкримінованому поступку. Разом з цим, посилається на те, що з акту перевірки неможливо встановити за порушення яких об`єктів відповідач розрахував фінансову відповідальність за податковим-повідомленням рішенням № 00088520901. З підстав викладеного вважає, що приймаючи оскаржені рішення відповідач не врахував усіх обставин, що мали значення при їх прийнятті, у зв`язку з чим вважає, що такі рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.07.2021 р. відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників процесу. Тією ж ухвалою суду запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.
Відповідач скористався наданим правом та надіслав на адресу суду відзив на позовну заяву, в якому указав про відсутність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на те, що позивачем несвоєчасно постановлено на облік у контролюючих органах та несвоєчасно повідомлено за місцем обліку про нафтобазу та транспорті засоби, що використовується у господарській діяльності підприємства. Також підприємством ні під час перевірки ні під час розгляду заперечень не надано документів, що б підтверджували викладену у позові позицію з приводу обмеження роботи електронних сервісів ДПС саме на кінець тих звітних діб, в яких було встановлено правопорушення, відповідальність за яке передбачена пп.230.1.3 п. 230.1 статті 230 ПК України. Крім того указав, що доводи позивача з приводу виведення відповідного обладнання з експлуатації є надуманим та не відповідає дійсності. Підкреслює, що під час перевірки позивачем не надано жодного документу стосовно зменшення загального об`єму резервуарів менше ніж 1000 куб. м., та навпаки, надані оборотно-сальдової відомості по рахунку 1091 підприємства, відповідно до яких протягом січня-лютого 2020 року введено в експлуатацію 30 резервуарів загальним об`ємом 1480 куб. м, й відповідно, нараховувалась амортизація згідно із оборотно-сальдової відомості по рахунку 131.
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства, суд виходить із такого.
Судом встановлено, що Підприємство є юридичною особою приватного права, перебуває на обліку у контролюючих органах та для провадження господарської діяльності у сфері торгівлі пальним має відповідні ліцензії.
Із матеріалів справи слідує, що Головним управління ДПС у Запорізькій області на підставі відповідного наказу та повідомлень проведено фактичну перевірку ТОВ «ПЛАЦ» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Базова, 11 з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів.
За результатами фактичної перевірки складений акт від 22.06.2021 № 3698/08/01/09/37452046, яким встановлено:
- несвоєчасну реєстрацію рівнемірів-лічильників в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (по акцизному складу - 1011807, по 30 стаціонарним резервуарам та встановлених на них рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, по 4-м витратомірам-лічильникам, по акцизному складу – 1011807, по 2-м блок пунктам та установлених на них рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, по 1-му витратоміру-лічильнику) чим порушено пп. 230.1.2, па. 230.1.3, п. 230.1 ст. 230 ПК України;
- незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до ДПС України електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального (за 10 діб), чим порушено пп. 230.1.3, п. 230.1 ст. 230 ПК України.
Також в акті перевірки містяться відомості про порушення позивачем п. 63.3 статті 63 та п.85.2 статті 85 ПК України.
На підставі названого акту перевірки та з урахуванням заперечень Підприємства, 24.06.2021 року відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення № 00088540901, № 00088490901 та № 00088520901 про застосування штрафних санкцій в загальному розмірі 716060,00 грн. відповідно до п. 128-1.1, п. 128-1.3 ст. 128-1 та ст. 117 ПК України.
Не погодившись із такими рішеннями, позивач звернувся до суду із цим позовом.
При вирішені спору суд виходить із того, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються положеннями Податкового кодексу України.
Згідно з пп.19-1.1.14, 19-1.1.16 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері; здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального.
Так, пп.14.1.6. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що акцизний склад це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
У свою чергу, пп.14.1.224 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що розпорядник акцизного складу - суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891 (далі - Порядок №891).
Відповідно до п. 2 Порядку №891 визначено, що:
1) витратомір-лічильник (далі - витратомір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам`ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах;
2) рівнемір - лічильник рівня пального у резервуарі (далі - рівнемір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об`єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара.
Пунктом 3 Порядку №891 визначено, що адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує:
- створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі;
- захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п. 5 Порядку №891 електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять:
1) інформацію про розпорядника акцизного складу (найменування, реєстраційні дані, реквізити документів, на підставі яких здійснюється експлуатація акцизного складу);
2) інформацію про всі наявні у розпорядника акцизного складу акцизні склади (адреса, правовстановлюючі документи на споруди та приміщення акцизного складу) з уніфікованим номером кожного акцизного складу, який автоматично присвоєно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з уніфікованою нумерацією кожного акцизного складу та всі резервуари (їх кількість, тип, ємність) з уніфікованою нумерацією кожного резервуара, розташовані на акцизних складах;
3) інформацію про акцизний склад з уніфікованим номером в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, розташовані на такому акцизному складі резервуари з уніфікованою нумерацією, про назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу, та назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери рівнемірів, установлених на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на такому акцизному складі;
4) дату встановлення, заміни, опломбування, технічного обслуговування, ремонту, повірки, калібрування витратоміра, рівнеміра, резервуара, відомості щодо організацій та осіб, які проводили такі роботи;
5) зведені за добу підсумкові облікові дані щодо:
обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту;
добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне);
6) інформацію про осіб (прізвище, ім`я, по батькові, посада), які формують та надсилають електроні документи для наповнення Реєстру;
7) інформацію про коригування даних, зазначених у підпунктах 1 - 5 цього пункту, в електронних документах для наповнення Реєстру, надісланих до Реєстру (коригуючі електронні документи для наповнення Реєстру);
8) інформацію про такі ознаки акцизного складу:
акцизний склад, на якому провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне), обладнаний лише витратомірами в кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) шляхом наливу з такого акцизного складу;
акцизний склад, на якому здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнаний витратомірами та рівнемірами;
9) інформацію про обсяги залишків пального, що розташовані на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці;
10) інформацію про дні, в які акцизний склад не працює.
Згідно з пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Відповідно до п.12 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки:
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.07.2019;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.10.2019;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 01.01.2021.
Пунктом 128-1.1 ст.128-1 Податкового кодексу України передбачено, що необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Відповідно до п.18 Підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» Податкового кодексу України норми п. 128-1.1 ст. 128-1 цього Кодексу застосовуються з 01.04.2020 - до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 01.07.2019 не підпадав під визначення платника податку відповідно до п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу).
З аналізу наведених вище норм слідує, що резервуари, які використовуються для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, з 01.01.2020 повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Кодексу), а відповідальність за порушення цієї вимоги настає з 01.04.2020.
Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Формат) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 №944, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 за №4/32975 (далі - Наказ №944).
Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - це електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів (п.1 розділу І Формату).
Згідно з п.1 розділу II Формату Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм:
довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри;
довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
Судом встановлено та позивачем не заперечується, що до 04.07.2019 року – дати приймання-прийняття підприємством нерухомого майна та обладнання, загальна кількість розташованих на території складу резервуарів становила більш ніж 1500 куб.м.
Однак підприємство зазначає, що с тогу моменту на нафтобазі розпочався капітальний ремонт та лише з 01.04.2020 року обсяг акцизного складу перевищив 1000 куб. метрів, зокрема, як зазначає позивач у позовній заяві, такий обсяг склав 1490,7 куб. м.
Разом з тим, навіть приймаючи до уваги, що до 01.04.2020 року обсяг акцизного складу не перевищував 1000 куб. метрів, а з 01.04.2020 року склав 1490,7 куб. м. позивач не надав до суду доказів щодо встановлення на акцизному складі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників саме цією датою.
Дата складання довідки про розпорядника акцизного складу пального від 31.03.2020 року за № 9066918265, яка як не заперечує сам позивач містила описки у зазначенні об`єму окремих ємностей не свідчить про реєстрацію в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі цією ж датою.
Доказом прийняття (реєстрацію) витратомірів лічильників та рівнемірів лічильників на конкретному акцизному складі є саме квитанція про прийняття документу.
Водночас, такого документу позивачем подано не було, коригуючий розрахунок подано же підприємством поза межами граничних строків, визначених п.12 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
За наведених обставин, під час судового розгляду справи підтверджені доводи відповідача щодо недотримання позивачем вимог законодавства України у частині своєчасної реєстрації рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників.
З цих підстав, суд не надає оцінку доводам відповідача щодо не реєстрації цих приладів до 01.10.2019 року, оскільки це не впливає на розмір санкцій (20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник), як і не впливає на такий розмір незначне прострочення реєстрації зазначених приладів, як помилкового вважає позивач.
Підсумовуючи вищевикладене, прийняте відповідачем рішення від 24.06.2021 року № 00088540901 є правомірним та скасуванню не підлягає.
Відповідно до п.128-1.3 ст.128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
Заперечуючи вину в інкримінованому поступку, відповідальність яке передбачена наведеною нормою позивач зазначає, що дані про залишки пального 27.06.2020 року, 31.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 03.01.2021 року, 08.01.2021 року, подані своєчасно, однак не були прийняті відповідачем з незалежних від позивача причин, зокрема, у зв`язку з обмеженням роботи електронних сервісів ДПС. Вину ж у не поданні таких даних 11.04.2020 року, 18.04.2020 року, 19.04.2020 року та 20.04.2020 року позивач не заперечує.
Досліджуючи надані позивачем докази на підтвердження намагань підприємства подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, у суду відсутні підстави стверджувати, що відповідна добова звітність 27.06.2020 року, 31.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 03.01.2021 року, 08.01.2021 року незабезпечена з вини платника акцизного податку.
Це підтверджується роздруківками електронних даних щодо направлення підприємством 27.06.2020 року, 31.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 03.01.2021 року, 08.01.2021 року довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані та роздруківками інформаційного повідомлення з сайту ДПС України.
Наведене підтверджується також відповіддю на адвокатський запит від 14.07.2021 року, зі змісту якого слідує, що 31.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 03.01.2021 року, 08.01.2021 року дійсно було обмежено роботу електронних сервісів ДПС.
З цих підстав, притягуючи позивача до відповідальності за податковим-повідомленням рішенням від 24.06.2021 року № 00088490901 у частині визначення фінансових санкцій у розмірі 6000 грн. (за 6 днів) відповідач не дослідив усіх обставин, що мали значення для його прийняття, а тому у цій частині таке податкове-повідомлення рішенням підлягає скасуванню.
Стосовно податкового-повідомлення рішення від 24.06.2021 року № 00088520901 суд зазначає про таке.
Відповідно до статті 63.3 статті 63 ПК України, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об`єктів оподаткування або об`єктів, які пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може прийняти рішення про зміну основного та неосновного місця обліку великого платника податків, у тому числі визначити, що облік такого платника податків здійснює територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, та його структурні підрозділи в разі створення.
Об`єктами оподаткування і об`єктами, пов`язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв`язку з якими у платника податків виникають обов`язки щодо сплати податків та зборів. Такі об`єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Платник податків зобов`язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об`єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Фактично аналогічні за змістом приписи закріплені наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1562/20300 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».
Судом встановлено, що позивачем несвоєчасно постановлено на облік у контролюючих органах та несвоєчасно повідомлено за місцем обліку про нафтобазу та транспорті засоби, що використовується у господарській діяльності підприємства.
Ці обставини не заперечується позивачем, проте останній зазначає, що зазначений відповідачем офіс не був об`єктом фактичної перевірки.
Проте, ці доводи позивача судом до уваги не приймаються, оскільки підприємство притягнуто до відповідальності за несвоєчасно повідомлення за місцем обліку про нафтобазу та транспорті засоби, а не про офіс. Зміст наведених порушень зазначений в акті перевірки, із якого цілком можливо встановити саме ті об`єкти, що використовуються підприємством під час провадження господарської діяльності та про які позивачем повідомлено за місцем обліку поза встановленим строк для вчинення таких дій.
З цих підстав, прийняте відповідачем податкове-повідомлення рішення від 24.06.2021 року № 00088520901 відповідає вимогам законодавства України
Підсумовуючи вищевикладене, суд доходить висновку про часткове задоволення позову шляхом визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення рішення від 24.06.2021 року № 00088490901 у частині визначення фінансових санкцій у розмірі 6000 грн.
Розподіл судових витрат здійснюється за правилами статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України пропорційно до задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 241-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАЦ» – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати прийняте Головним управлінням ДПС у Запорізькій області податкове-повідомлення рішення від 24.06.2021 року № 00088490901 у частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАЦ» штрафних санкцій у розмірі 6000 грн.
У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАЦ» понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 90 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, у разі якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного перегляду справи.
Рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Л.Є. Букіна