Постанова № 1007771, 26.09.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
26.09.2007
Номер справи
10/6767-а
Номер документу
1007771
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"26" вересня 2007 р. Справа №10/6767-А

за позовом Прокурора Летичівського району смт. Летичів в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області

до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Летичів Хмельницька область

про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій

Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання Матущак В.В.

Представники сторін:

позивача Савченко В.А. -за довіреністю №142 від 29.01.2007р.

відповідача ОСОБА_1 - приватний підприємець

за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Котик І.О.

 Суть спору:

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить у відповідності до вимог ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанови НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1р. за порушення вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” зафіксованих актом перевірки НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2р.).

Відповідач письмових пояснень щодо позовних вимог та доказів про сплату штрафних санкцій не надав, проте судовому засіданні факт порушення законодавства про автомобільний транспорт визнав. Зазначив про неможливість сплати штрафу по причині важкого матеріального становища.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

ОСОБА_1 смт. Летичів зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа Летичівською райдержадміністрацією ІНФОРМАЦІЯ_3р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_3 здійснює послуги по перевезенню вантажів та перевезень автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), згідно ліцензії НОМЕР_4.

ІНФОРМАЦІЯ_2р. держінспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області була проведена перевірка транспортного засобу ГАЗ-32213 НОМЕР_5, яким керував відповідач, про що складено акт НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2р. Вказаним актом встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 здійснював нерегулярні перевезення пасажирів по маршруту Летичів - Хмельницький за відсутності дорожнього листа та договору із замовником транспортних послуг, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. В графі -„пояснення водія” підтверджено виявлене порушення. При цьому зазначено про роз'яснення порядку розгляду справ про порушення законодавства про автомобільний транспорт та повідомлено про місце і час розгляду справи. Вказаний протокол підписано держінспектором та водієм без заперечень.

За результатами розгляду даного протоколу, за допущені позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт Постановою НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1р. на підставі абз.2 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 1700 грн. фінансових санкцій. Вказана постанова направлена ПП ОСОБА_1згідно реєстру поштових відправлень ІНФОРМАЦІЯ_4р.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст.6). Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті ( затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 ) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888)

Статтею 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема які здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення - для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 2 ст. 60 вказаного Закону передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з акту перевірки НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2р., під час перевірки транспортного засобу ГАЗ-32213 НОМЕР_5, яким керував відповідач, зафіксовано здійснення перевезення пасажирів при відсутності дорожнього листа та договору із замовником транспортних перевезень, чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. При цьому, відповідач під час перевірки ІНФОРМАЦІЯ_2р. та складання акту перевірки, а також в судовому засіданні підтвердив виявлене порушення.

За результатами перевірки (акт НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2р.), за порушення законодавства про автомобільний транспорт заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача у відповідності до абз. 2 ст.60 Закону фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, постанова НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1р. про застосування фінансових санкцій не оскаржені, постанова не скасована, доказів про сплату 1700 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції

на автомобільному транспорті в особі територіального управління у Хмельницькій області м. Хмельницький до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Летичів про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій задоволити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_6) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (в доход державного бюджету України, на рахунок №31111106600003 в Кам'янець-Подільському ВДК, код ЄДРПОУ 23565590, банк УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 23030300) 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) штрафних санкцій.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 4 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

4-в прокуратуру