
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
02 листопада 2021 року Справа № 480/7147/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми подання Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про заміну сторони виконавчого провадженя за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.03.2021 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії. Визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком. Зобов`язано Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області (пров. Шкільний, 2, смт. Краснопілля, Сумська область, 42400, код ЄДРПОУ 03197948) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н. НОМЕР_1 ) недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням фактично виплачених сум.
На виконання вказаного рішення суду Сумським окружним адміністративним судом 12.04.2021 видано виконавчий лист.
23.10.2021 до суду від представника Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) надійшло подання про заміну сторони виконавчого провадження у справі про зміну способу і порядку виконання рішення суду по справі, в якому просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме боржника по справі № 480/7147/20 Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації (пров. Шкільний, 2, смт. Краснопілля, Краснопільський район, Сумська область, 42400 код ЄДРПОУ 03197948) правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації (40009, Сумська обл., місто Суми, вул. Іллінська, будинок 97, код ЄДРПОУ 03198020).
Вказана заява обгрунтована тим, що Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX утворено в Сумській області Сумський район (з адміністративним центром у місті Суми) у складі територій, в тому числі Краснопільської селищної територіальної громади з ліквідацією раніше існуючих районів. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1635-р затверджено перелік районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій розташованих в адміністративних центрах районів, утворених постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-ІХ.
Згідно вищевказаного переліку Краснопільська райдержадміністрація, яка реорганізуються шляхом приєднання до райдержадміністрації, розташованої в адміністративному центрі новоутвореного району, а саме до Сумської райдержадміністрації, а Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації є правонаступником (публічно-владне правонаступництво) Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації.
Ухвалою суду від 26.10.2021 дане подання призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 02.11.2021.
Заявник, позивач, представник відповідача та його правонаступник у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
26.10.2021 до суду від позивача надійшла заява, в якій вказує, що підримує подане державним виконавцеми подання та з урахуванням складної епідеміологічної обстановки просить розгялянути вказане подання без його участі (а.с. 58).
Представник управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) також просив розглянути подання без його участі, за наявними матеріалами справи.
Згідно ч.2 ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Відтак, суд вважає за можливе розгляд подання здійснювати за відсутності не з`явившихся осіб.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та доводи поданої заяви, суд вважає за необхідне задовольнити дане подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Положеннями ст. 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Конституційний Суд України, розглядаючи справу № 1-7/2013 у рішенні від 26.06.2013, звернув увагу, що вже неодноразово зазначав про те, що виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини рішення від 13.12.2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини рішення від 25.04.2012 року № 11-рп/2012).
За приписами ч.1 ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Так, судом встановлено, що відповідно до постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX у Сумській області утворено в Сумській області Сумський район (з адміністративним центром у місті Суми) у складі територій Бездрицької сільської, Верхньосироватської сільської, Білопільської міської, Ворожбянської міської, Краснопільської селищної, Лебединської міської, Миколаївської селищної, Миколаївської сільської, Миропільської сільської, Нижньосироватської сільської, Річківської сільської, Садівської сільської, Степанівської селищної, Сумської міської, Хотінської селищної, Юнаківської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" здійснено реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. N 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою.
На підставі Переліку районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. N 807-IX, у Сумській області Краснопільська райдержадміністрація реорганізована шляхом приєднання до Сумської райдержадміністрації.
Відповідно до п. 7 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1321, перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється.
Відповідно до розпорядження голови Краснопільської районної державної адміністрації від 14.01.2021 №7-ОД "Про припинення шляхом ліквідації управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації" управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації припинено шляхом ліквідації та утворено комісію з припинення шляхом ліквідації діяльності юридичної особи відповідача.
При цьому, відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 15.01.2021 р. № 14-ОД "Про утворення комісії з реорганізації Краснопільської районної державної адміністрації" утворено комісію з реорганізації Краснопільської районної державної адміністрації шляхом її приєднання до Сумської районної державної адміністрації.
Водночас положенням про Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації затвердженим розпорядження голови райдержадміністрації від 17.02.2021 № 33-ОД визначено, що Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації утворюється головою Сумської районної державної адміністрації, є структурним підрозділом районної державної адміністрації і в межах території Сумського району забезпечує виконання визначених завдань. Управління підпорядковується та є підзвітним і підконтрольним заступнику голови районної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.
Основними завданнями управління у межах реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення на території Сумського району, серед іншого є забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і заходів у цій сфері; призначення та виплата соціальної допомоги, адресної грошової допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством, надання та виплата житлових субсидій, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Отже, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації є правонаступником (публічно-владне правонаступництво) Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації.
Враховуючи вищевикладене, суд вбачає необхідним задовольнити подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника по справі № 480/7147/20 Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації.
Керуючись ст. ст. 248, 256, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №480/7147/20 - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження, відкритого з примусового виконання виконавчого листа, виданого Сумським окружним адміністративним судом 12.04.2021 у адміністративній справі №480/7141/20, а саме, боржника - Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області (пров. Шкільний, 2, смт. Краснопілля, Краснопільський район, Сумська область, 42400 код ЄДРПОУ 03197948), його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації (40009, Сумська обл., місто Суми, вул. Іллінська, будинок 97, код ЄДРПОУ 03198020).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Суддя А.Б. Діска