Рішення № 100741072, 02.11.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.11.2021
Номер справи
480/6494/21
Номер документу
100741072
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2021 року Справа №480/6494/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м.Суми адміністративну справу №480/6494/21

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області

про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, в якому позивачі просили:

1. Визнати протиправним та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Сумській області :

- наказ №18-4254/16-21-СГ від 15.04.2021р. "Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки", яким відмовлено ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області розмір земельної ділянки 2,0000 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0350, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність.

- наказ №18-4253/16-21-СГ від 15.04.2021р. "Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки", яким відмовлено ОСОБА_2 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області розмір земельної ділянки 2,0000 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0351, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність.

2. Зобов`язати ГУ Держгеокадастру у Сумській області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 5920984600:05:001:0314) із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської рада Буринського району Сумської області, а саме:

- земельної ділянки кадастровий номер 5920984600:05:001:0350 розмір 2,0000 га, громадянці ОСОБА_1

- земельної ділянки кадастровий номер 5920984600:05:001:0351, розмір 2,0000 га громадянці ОСОБА_2 .

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Сумській області на користь позивачів судовий збір в розмірі 951,60 грн пропорційно, а саме:

- ОСОБА_1 в розмірі 475,8 грн;

- ОСОБА_2 в розмірі 475,8 грн.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 21.07.2021 позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії роз`єднано. Виділено у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про:

- визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області №18-4253/16-21-СГ від 15.04.2021р. "Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки", яким відмовлено ОСОБА_2 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області розмір земельної ділянки 2,0000 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0351, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність.

- зобов`язання ГУ Держгеокадастру у Сумській області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 5920984600:05:001:0314) із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, а саме: земельної ділянки кадастровий номер 5920984600:05:001:0351, розмір 2,0000 га громадянці ОСОБА_2

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Сумській області на користь позивача судовий збір у розмірі 475,8 грн.

Ухвалою суду від 23.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 480/6494/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області № 18-4312/16-20-СГ від 28.01.2020 року ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,00 га, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства.

На підставі вказаного наказу ФОП ОСОБА_3 розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачу за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області.

Проект погоджено висновком Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області № 2992/82-20 від 29.04.2020 та здійснено реєстрацію земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номеру 5920984600:05:001:0350.

На звернення позивача до ГУ Держгеокадастру у Сумській області із заявами про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, наказами ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 19.08.2020 р. № 18-25173/16-20-СГ, 25.09.2020 № 18-29457/16-20-СГ, від 11.11.2020 № 18-34463/16-20-СГ, від 15.04.2021 № 18-4254/16-21-СГ позивачу з різних підстав відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району, розміром 2.00 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0350, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність.

Позивач вважає, що відмова відповідача у затвердженні проекту землеустрою та наданні у власність земельної ділянки протиправна, оскільки при отриманні погодженого проекту землеустрою відповідач не має повноважень і підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою та переданні земельної ділянки у власність, тому що законодавством (ч. 9 ст. 118 ЗК України) встановлено лише один правомірний варіант поведінки відповідача у даному випадку - затвердити проект землеустрою та надати земельну ділянку у власність. Просить позовні вимоги задовольнити.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що вважає правомірними прийняті спірні накази щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області.

Крім цього, відповідач зазначив, що відповідно до абзаців 5-21 підпункту 58 пункту 4 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління і дерегуляції у сфері земельних відносин” від 28.04.2021 № 1423-ІХ розділ X "Пер. 4 положення" Земельного кодексу України доповнено пунктом 24 і з дня набрання чинності цим пунктом до державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки державної власності, що передаються у комунальну власність територіальних громад, органи виконавчої влади, що здійснювали розпорядження такими земельними ділянками, не мають права здійснювати розпорядження ними.

На підставі вищевикладеного, Головне управління з дня набрання чинності вказаних змін у законодавстві (з 27.05.2021) не має повноважень здійснювати розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, а відповідно не має повноважень щодо затвердження вказаного проекту землеустрою.

Просить відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с. 156-157).

Позивач надав відповідь на відзив, в якій не погоджується з позицією відповідача та просить позовні вимоги задовольнити (а.с. 162-165).

Відповідач надав заперечення на відзив, яке ухвалою суду від 09.09.2021 повернуто без розгляду.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, доводи позову, відзиву та відповіді на відзив, зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області № 18-4312/16-20-СГ від 28.01.2020 року надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,00 га, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, згідно додатку, зокрема і ОСОБА_1 (а.с. 12, 15).

ФОП ОСОБА_3 розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачу за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області (а.с. 47-53).

29.04.2020 експертом державної експертизи ОСОБА_4 погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачу за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області (а.с.40).

На звернення позивача до ГУ Держгеокадастру у Сумській області із заявами про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, наказами ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 19.08.2020 р. № 18-25173/16-20-СГ (а.с. 33), 25.09.2020 № 18-29457/16-20-СГ (а.с. 32), від 11.11.2020 № 18-34463/16-20-СГ (а.с. 31), позивачу було відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району, розміром 2.00 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0350, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність.

Також на звернення позивача до ГУ Держгеокадастру у Сумській області із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, оскаржуваним наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 15.04.2021 № 18-4254/16-21-СГ відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району, розміром 2.00 га, кадастровий номер 5920984600:05:001:0350, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність з таких підстав: склад та зміст проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не в повній мірі відповідає вимогам статті 50 Закону України “Про землеустрій” та статті 198 Земельного Кодексу України, а саме: матеріали геодезичних вишукувань не відповідають вимогам пункту 3.10 “Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками”, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 376 від 18.05.2010, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.06.2010 за №391/17686 та пункту 6.3 Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої Наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 № 56, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за №393/2833. При розгляді поданого проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлено, що в матеріалах проекту землеустрою відсутній розрахунок середньоквадратичної похибки місцезнаходження межових знаків відносно найближчих пунктів державної геодезичної мережі, геодезичних мереж згущення, у зв`язкуз чим проект землеустрою не відповідає чинним законам та нормативно правовим актам, дотримання яких є обов`язковим при розробленні проектної документації, які відповідно до статей 2, 3, 4 Земельного кодексу України підлягають врахуванню при дослідженні проектної документації на стадії затвердження преекту землеустрою. Відсутність у висновку про розгляд документації із землеустрою посилання на порушення розробником проектної документації законів та нормативно-правових актів не може спростовувати виявлені порушення під час розробки проекту землеустрою, наявність яких підтверджується поданими матеріалами проекту, та не можуть бути підставою для затвердження проектної документації, яка не відповідає чинному законодавству (а.с. 29-30).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Частинами 1, 3 статті 22 Земельного кодексу України передбачено, що землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Відповідно до частин 1-3 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Згідно частин 8-10 статті 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Отже, системний аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що законом передбачено певний алгоритм та поетапність процесу безоплатної передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність громадян, а саме:

1) подання громадянином клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо отримання земельної ділянки у власність;

2) отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або мотивовану відмову у його наданні);

3) після розроблення проекту землеустрою такий проект погоджується, зокрема з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у відповідності до приписів статті 186-1 ЗК України;

4) здійснення державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;

5) подання громадянином погодженого проекту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, про що, в свою чергу, такий орган у двотижневий строк, зобов`язаний прийняти відповідне рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або рішення про відмову передання земельної ділянки у власність чи залишення клопотання без розгляду.

При цьому з вищенаведених норм Земельного кодексу України вбачається, що єдиною підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою може бути лише те, що проект землеустрою не погоджено в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України, а також відсутність обов`язкової державної експертизи у визначених законом випадках та відомостей щодо державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою після його погодження в порядку статті 186-1 Земельного кодексу України, норми статті 118 Земельного кодексу України не містять. При цьому перевірка на відповідність проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів має здійснюватися саме на етапі погодження такого проекту.

Відповідно до пункту 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1051 від 17 жовтня 2012 року, державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку.

Із матеріалів справи вбачається, що позивач звертаючись до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявою про затвердження проекту землеустрою додав погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, а також витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

За наслідками розгляду поданої заяви Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області прийнято наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області “Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки” від 15.04.2021 р. № 18-4254/16-21-СГ, яким відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області у зв`язку з тим, що склад та зміст проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не в повній мірі відповідає вимогам статті 50 Закону України “Про землеустрій” та статті 198 Земельного кодексу України (а.с. 29-30).

Проте, згідно норм Земельного кодексу України єдиною підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою може бути лише те, що проект землеустрою не погоджено в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України, а також відсутність обов`язкової державної експертизи у визначених законом випадках та відомостей щодо державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Суд наголошує, що оскаржуваний наказ не містить таких відомостей.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що наказ Головного управління Держгеокадастру у Сумській області “Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки” від 15.04.2021р. № 18-4254/16-21-СГ є протиправним, а позовні вимоги – обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення позивачу у власність земельної ділянки площею 2.00 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, суд зазначає, що вони не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

27 травня 2021 року набрав чинності Закон України від 28 квітня 2021 року № 1423-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" (далі - Закон № 1423-ІХ), яким було доповнено розділ Х Земельного кодексу України пунктом 24, відповідно до змісту якого з дня набрання чинності Законом № 1423-ІХ, відповідач, як орган виконавчої влади, який здійснював розпорядження земельними ділянками державної власності, втратив права щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, а відповідно не має повноважень щодо затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки у власність.

При цьому суд зазначає, що оскільки оскаржуваний наказ було винесено відповідачем до прийняття Закону № 1423-ІХ та даний Закон не був підставою для відмови позивачу у затвердженні проекту землеустрою, суд доходить висновку, що в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Сумській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.02.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

А відтак позовні вимоги про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Сумській області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 5920984600:05:001:0314) із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської рада Буринського району Сумської області, а саме земельної ділянки (кадастровий номер 5920984600:05:001:0350 розмір 2,0000 га) громадянці ОСОБА_1 , задоволенню не підлягають.

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Сумській області суму судового збору у розмірі 454,00 грн., сплаченого відповідно до квитанції від 15.07.2021 року № 19 на суму 475,80 грн. (а.с. 9).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головне управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Сумській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки» №18-4254/16-21-СГ від 15.04.2021р., яким відмовлено ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2.00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Сумській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.02.2021 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Михайлівської сільської ради Буринського району Сумської області.

В задоволенні інших позовних вимог-відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (40021, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 25, код ЄДРПОУ 39765885) судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.А. Прилипчук