
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 листопада 2021 р. № 400/3386/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., ознайомившись із матеріалами заяви про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовом:Приватного підприємства «Стріт-Опт», вул. М. Грушевського, буд.154, с. Пересадівка, Вітовський район, Миколаївська область, 57220, до відповідачів:Державної фіскальної служби України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Головне управління ДФС у Миколаївській облас, вул. Лягіна,6,Миколаїв,54001, , про:скасування рішення від 14.08.2019 № 1252793/42310006 та зобов`язання зареєструвати податкову накладну від 17.06.2019 № 312 за датою її подання, ВСТАНОВИВ:
Представник Приватного підприємства "Стріт - Опт" звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Вирішуючи питання щодо можливості прийняття заяви до розгляду, суд виходить з того, що загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені у статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
У заяві зазначається, що до неї додаються докази її направлення іншим учасникам справи, але фактично до заяви додані копії фіскальних чеків ПАТ "Укрпошта" від 20.10.2021, які підтверджують оплату за поштові марки, а не оплату за поштові послуги з пересилаення поштового відправлення.
Отже, до заяви не додано доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи, у зв`язку з чим вона не відповідає вимогам частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З урахуванням принципу рівності сторін, учасники справи повинні бути повідомлені про зміст заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить обов`язку суду щодо надання учасникам справи копій відповідних заяв. Натомість такий обов`язок установлений для учасника справи, який звертається до адміністративного суду із зазначеною заявою.
Крім того, суд зветає увагу заявника на таке.
Заявник просить замінити сторону виконавчого провадження з головного управління ДПС у Миколаївській області на Головне управління ДПС у Миколаївській області з ідентифікаційним кодом 43144729.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" (далі - постанова № 893), Кабінет Міністрів України постановив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, в тому числі і Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Наказом ДПС України від 08.10.2020 № 556 розпочато процедуру ліквідації територіальних органів Державної податкової служби, в тому числі і Головного управління ДПС у Миколаївській області.
Згідно з абзацами 2, 3 пункту 2 Постанови № 893, територіальні органи ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення ДПС територіальних органів згідно з абзацом 4 пункту 3 цієї постанови та прийняття рішенян про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається ДПС після здійсненні заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи ДПС, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій; права та обов`язки територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положенням про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Відповідно до наказу ДПС України від 24.12.2020 № 755 "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" розпочато з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови № 893.
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у Миколаївській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643, ГУ ДПС є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код: 43144729). Зазначений суб`єкт владних повноважень має ідентифікаційний код відокремленого підрозділу - 44104027.
Отже, натепер повноваження та функції територіального органу ДПС у Миколаївській області має Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу: 44104027), а не Головне управління ДПС у Миколаївській області з ідентифікаційним кодом 43144729.
За вищенаведених підстав суд дійшов висновку про повернення заяви з доданими документами заявнику.
Керуючись статтями 167, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву з доданими матеріалами повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Птичкіна