
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" листопада 2021 р. Справа № 414/2215/21
Провадження № 3/414/694/2021
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Костроба Ю.Ю., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області, протокол №000352 від 15.09.2021 року про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 85-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кремінна Луганської області, який працює ФОП ОСОБА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз`яснені),
установив:
як вбачається з протоколу №000352 від 15.09.2021 року про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 85-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, 15 вересня 2021 року ОСОБА_1 на території Вечірнього ринку, модуль №90, по пров. Дружби м. Кремінна Луганської області здійснював збут заборонених видів знарядь лову – екрани кількості 3 штук, виготовлених зі сіткового матеріалу кустарним методом.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, як адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 851 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об`єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчинено визнав, пояснив, що продавав зазначені екрани в кількості 3 штук. У вчиненому розкаявся, обіцяв подібного не вчиняти.
Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку.
Як вбачається з опису-акта до протоколу №000352 від 15.09.2021 року, у ОСОБА_1 вилучено три екрани з ліски. Зазначені екрани були передані головному державному інспектору відділу охорони водних ресурсів «Рибоохоронний патруль» Шаповалову І.В. (а.с. 2,3).
В матеріалах справи наявні фотознімки зазначених заборонених видів знарядь лову (а.с. 4).
Інших доказів матеріали справи не містять.
Пунктом 3.14 «Правила любительського і спортивного рибальства», затверджених Наказом «Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства» N19 від 15.02.99 року, забороняється продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства.
Статтею 52-1 Закону України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 року
№ 2894-III, для добування об`єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 85-1 КУпАП - збут заборонених знарядь добування (збирання) об`єктів тваринного світу.
Застосовуючи вид адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника – який проходить військову службу, до адміністративної відповідальності з його слів протягом року не притягувався, ступінь його вини, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , є щире розкаяння та визнання вини. Обставин, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.
Статтею 29 КУпАП визначено, що конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
При накладенні адміністративного стягнення судом взято до уваги, що ОСОБА_1 вину визнав, у вчиненому розкаявся, обіцяв подібного не вчиняти, суддя вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу з конфіскацією зазначених знарядь.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 24, 33, 34, 35, 130, 221, 276, 279, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 (сто пьятдесят три) грн. 00 коп. з конфіскацію заборонених знарядь лову – 3 екранів згідно квитанції №161 до протоколу №000352.
Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами - який підлягає сплаті за реквізитами:
отримувач: ГУК у Луг.обл./МТГ м.КРЕМІН/21081100 Код отримувача: (Код за ЄДРПОУ) 37991110 Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.) Рахунок отримувача: UA658999980313070106000012455 Код класифікації доходів бюджету: 21081100
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу (не пізніш як через п`ятнадцять днів) в порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 306 (триста шість) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п?ятдесят чотири) гривні 00 копійок на реквізити - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня винесення постанови до Луганського апеляційного суду через Кремінський районний суд Луганської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подачі апеляційної скарги постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ю.Ю. Костроба