Рішення № 100718506, 01.11.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2021
Номер справи
560/11099/21
Номер документу
100718506
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/11099/21

РІШЕННЯ

іменем України

01 листопада 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області, Державної судової адміністрації України , за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними та стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до суду з адміністративним позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області, Державної судової адміністрації України, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, Державної казначейської служби України, в якому просять: визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області та Державної судової адміністрації України щодо невиплати суддям Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 суддівської винагороди у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" в період з 18.04 2020 по 28.08.2020. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 229658,08 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_2 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 145197,70 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_3 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 176440, 40 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_4 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 140067,54 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_5 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 160300,14 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_6 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 157283, 80 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_7 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 120265, 55 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_8 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 117950, 25 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_9 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 160845,38 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_10 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 121012,43 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_11 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 141398,10 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_12 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 105169,51 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_13 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 163104,26 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_14 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 59306,10 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_15 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 129376,99 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_16 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 146311,39 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_17 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 143600,37 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_18 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 159740,21 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_19 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 141602,81 грн. із врахуванням податків та зборів. Стягнути з Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області на користь ОСОБА_20 невиплачену у період з 18.04.2020 по 28.08.2020, у зв`язку із застосуванням обмеження відповідно до ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", суддівську винагороду в розмірі 144979,87 грн. із врахуванням податків та зборів. Допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення суддівської винагороди за один місяць.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначають, що перебувають на посадах суддів Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, та за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду нараховано та виплачено на підставі ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", а не ст. 130 Конституції України та ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", що призвело до зменшення її розміру та відповідно до порушення прав позивача.

Ухвалою суду від 02.09.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову та зазначає, що Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 року (абзац дев`ятий, пункт 2 розділу II "Прикінцеві положення) з часу набрання законної сили - 18 квітня 2020 року і до визнання його неконституційним - 28 серпня був чинним і підлягав виконанню всіма органами та посадовими особами, а Територіальне управління не наділене правом оцінки діючих законів.

Суди фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, визначених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

Згідно з частинами першою та другою статті 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено Законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються Законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Частиною четвертою статті 48 Бюджетного кодексу України встановлено, що зобов`язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов`язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно до частини шостої цієї статті) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов`язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов`язань не здійснюються.

Відповідач зазначає, що кошторисні призначення Територіального управління за зазначеним кодом станом на 31.12.2020 становили 183 920,8 тис гривень. Бюджетні асигнування, передбачені кошторисом на 2020 рік Територіальному управлінню за КПКВК 0501020 "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя", за КЕКВ 2111 "Заробітна плата" у сумі 183 920,8 тис. гри, відкриті в повному обсязі.

Від представника ТУ ДСА України, надійшов відзив, в якому останній просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Вказує, що Територіальне управління як розпорядник коштів нижчого рівня не мало правових підстав для виплати суддівської винагороди без застосування обмежень, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Від третіх осіб до суду не надходило жодних письмових пояснень та документів.

Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах адміністративної справи, з`ясувавши всі обставини справи, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що ОСОБА_1 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 10.01.2011 року відповідно до Постанови Верховної Ради України № 2869/VІ від 23.12.2010 року. ОСОБА_2 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 20.03.2012 року відповідно до Указу Президента України № 193/2012 від 12.03.2012 року та відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 900/2019 від 12.12.2019 року та наказу голови суду № 208-к від 13.12.2019 року суддя ОСОБА_2 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_3 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 04.03.2010 року відповідно до Указу Президента України № 200/2010 від 20.02.2010 року та відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 348/2017 від 02.11.2017 року та наказу голови суду № 141-к від 03.11.2017 року суддя ОСОБА_3 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_4 зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 19.06.2012 року відповідно до Указу Президента України № 336/2012 від 18.05.2012 року. ОСОБА_5 зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 09.02.2010 року відповідно до Указу Президента України № 59/2010 від 22.01.2010 року та відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 295/2017 від 28.09.2017 року та наказу голови суду № 120-к від 03.10.2017 року суддя ОСОБА_5 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_6 призначена Указом Президента України № 432/2008 від 13.05.2008 року на посаду судді Волочиського районного суду та відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів" № 33/2009 від 23.01.2009 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 11.02.2009 року. Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про обрання суддів" № 248-VІ від 16.05.2013 року та наказу голови суду № 125-к від 06.06.2013 року суддя ОСОБА_6 обрана на посаду судді безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_7 зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 24.05.2012 року відповідно до Указу Президента України № 336/2012 від 18.05.2012 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 900/2019 від 12.12.2019 року та наказу голови суду № 208-к від 13.12.2019 року суддя ОСОБА_7 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_8 призначений Указом Президента України № 286/2012 від 24.04.2012 року на посаду судді Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів" № 81/2015 від 14.02.2015 року зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 24.02.2015 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 7/2020 від 14.01.2020 року та наказу голови суду № 6/1-к від 16.01.2020 року суддя ОСОБА_8 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_9 призначена Указом Президента України № 40/2007 від 24.01.2007 року на посаду судді Летичівського міськрайонного суду Хмельницької області. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів" № 1007/2011 від 27.10.2011 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 25.11,2011 року. Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про обрання суддів" № 4371-VI від 09.02.2012 року та наказу голови суду № 34-к від 15.02.2012 року суддя ОСОБА_9 обрана на посаду судді безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_10 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 21.02.2012 року відповідно до Указу Президента України № 83/2012 від 10.02.2012 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 272/2018 від 07.09.2018 року та наказу голови суду № 106-к від 10.09.2018 року суддя ОСОБА_10 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_11 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 12.01.2011 року відповідно до Указу Президента України № 1083/2010 від 09.12.2010 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 444/2017 від 29.12.2017 року та наказу голови суду № 1-к від 02.01.2018 року суддя ОСОБА_11 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_12 призначена Указом Президента України № 352/2013 від 27.06.2013 року на посаду судді Новодністровського міського суду Чернівецької області. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів" у межах п`ятирічного строку №564/2015 від 26.09.2015 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 10.11.2015 року. ОСОБА_13 зарахований до штату Хмельницького міського суду з 31.12.2003 року відповідно до Указу Президента України № 1472/2003 від 20.12.2003 року. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів місцевих загальних судів та призначення виконуючих обов`язки голів цих судів" № 358/2004 від 23.03.2004 року зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. Відповідно до Постанови Верховної Ради "Про обрання суддів" № 2349-УІ від 17.06.2010 року та наказу голови суду № 135-к 5.07.2010 року суддя ОСОБА_13 обраний на посаду судді безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_14 зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 20.03.2012 року відповідно до Указу Президента України № 193/2012 від 12.03.2012 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 900/2019 від 12.12.2019 року та наказу голови суду № 208-к від 13.12.2019 року суддя ОСОБА_14 обрана на посаду судді безстроково та продовжує виконувати повноваження судці Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_15 зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 23.02.2010 року відповідно до Указу Президента України № 99/2010 від 03.02.2010 року. Відповідно до Указу Президента України «Про призначення суддів» № 348/2017 від 02.11.2017 року та наказу голови суду № 141-к від 03.11.2017 року суддя ОСОБА_15 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_16 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 28.05.2009 року відповідно до Указу Президента України № 317/2009 від 13.05.2009 року. Відповідно до Постанови Верховної Ради «Про обрання суддів» № 479- VIII від 21.05.2015 року та наказу голови суду № 75-к від 28.05.2015 року суддя ОСОБА_16 обраний на посаду судді безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_17 зарахований до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 26.02.2010 року відповідно до Указу Президента України № 162/2010 від 15.02.2010 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 295/2017 від 28.09.2017 року та наказу голови суду № 120-к від 03.10.2017 року суддя ОСОБА_17 обраний на посаду судді безстроково та продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_18 призначена Указом Президента України № 1417/99 від 30.10.1999 року на посаду судді Хмельницького районного суду строком на п`ять років. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів місцевих загальних судів та призначення виконуючих обов`язки голів цих судів" № 358/2004 від 23.03.2004 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. Відповідно до П°станови Верховної Ради України "Про обрання суддів" № 2553-ІV від 21.04.2005 року та наказу голови суду № 2 від 27.03.2004 року суддя ОСОБА_18 обрана на посаду судці безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_18 призначена Указом Президента України № 1417/99 від 30.10.1999 року на посаду судді Хмельницького районного суду строком на п`ять років. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів місцевих загальних судів та призначення виконуючих обов`язки голів цих судів" № 358/2004 від 23.03.2004 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про обрання суддів" № 2553-ІV від 21.04.2005 року та наказу голови суду № 2 від 27.03.2004 року суддя ОСОБА_18 обрана на посаду судці безстроково та виконує повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. ОСОБА_20 призначена Указом Президента України № 500/2009 від 02.07.2019 року на посаду судді Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області та була зарахована до штату з 21.07.2009 року. Відповідно до Указу Президента України "Про переведення суддів" № 7/2012 від 11.01.2012 року зарахована до штату Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 20.01.2012 року. Відповідно до Указу Президента України "Про призначення суддів" № 348/2017 від 02.11.2017 року та наказу голови суду № 141-к від 03.11.2017 року суддя ОСОБА_20 продовжує виконувати повноваження судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.

У період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року виплата суддівської винагороди вищезазначеним суддям проводилась із застосуванням обмеження, встановленого статтею 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Вказані обставини підтверджуються довідками Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 18.03.2021 № 104/21-вих, від 30.04.2021 №155/21-вих, від 13.01.2021 №4/21-вих, від 18.03.2021 №107/21-вих, від 18.03.2021 №96/21-вих, від 18.03.2021 №102/21-вих, від 09.07.2021 №213/21-вих, від 18.03.2021 №100/21-вих, від 18.03.2021 №109/21-вих, від 18.03.2021 №106/21-вих, від 06.08.2021 №239/21-вих, від 18.03.2021 №99/21-вих, від 18.03.2021 №94/21-вих, від 18.03.2021 №105/21-вих, від 18.03.2021 №108/21-вих, від 18.03.2021 №101/21-вих, від 18.03.2021 №95/21-вих, від 18.03.2021 №97/21-вих, від 18.03.2021 №103/21-вих, від 27.05.2021 №167/21-вих, про доходи за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року, які долучені до матеріалів позовної заяви, при цьому, вищезазначені обставини не заперечуються відповідачем.

Вважаючи протиправним обмеження суддівської винагороди встановленого статтею 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", позивачі звернулись до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Статтею 130 Конституції України визначено, що держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

Частиною 1 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 2 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду, якщо інше не встановлено цим Законом. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

Згідно з ч. 3 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", базовий розмір посадового окладу судді становить:

1) судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

2) судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду - 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

3) судді Верховного Суду - 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Частиною 4 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що до базового розміру посадового окладу, визначеного частиною третьою цієї статті, додатково застосовуються такі регіональні коефіцієнти: 1) 1,1 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше сто тисяч осіб; 2) 1,2 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше п`ятсот тисяч осіб; 3) 1,25 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше один мільйон осіб.

У випадку, якщо суд розміщується в декількох населених пунктах, застосовується регіональний коефіцієнт за місцезнаходженням органу, який провів державну реєстрацію такого суду.

Відповідно до ч. ч. 5 - 8 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи більше 3 років - 15 відсотків, більше 5 років - 20 відсотків, більше 10 років - 30 відсотків, більше 15 років - 40 відсотків, більше 20 років - 50 відсотків, більше 25 років - 60 відсотків, більше 30 років - 70 відсотків, більше 35 років - 80 відсотків посадового окладу.

Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря, голови судової палати, секретаря Пленуму Верховного Суду, секретаря Великої Палати Верховного Суду, виплачується щомісячна доплата в розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.

Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата (доктора філософії) або доктора наук із відповідної спеціальності в розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.

Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Цілком таємно", - 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Таємно", - 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.

Відповідно до ч. 9 ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", обсяги видатків на забезпечення виплати суддівської винагороди здійснюються за окремим кодом економічної класифікації видатків.

Разом з тим, 12 березня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", якою з 12 березня 2020 року на усій території України установлено карантин, кінцева дата якого з урахуванням внесених до вказаної Постанови змін неодноразово змінювалася, збільшуючи строк дії карантину.

18 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 року № 553-IX, яким Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" доповнено статтею 29, відповідно до якої встановлено, що у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення особам із числа осіб, зазначених у частині першій цієї статті, які безпосередньо задіяні у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та які беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об`єднаних сил (ООС). Перелік відповідних посад встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Обмеження, встановлене у частині першій цієї статті, застосовується також при нарахуванні заробітної плати, суддівської винагороди, грошового забезпечення відповідно народним депутатам України, суддям, суддям Конституційного Суду України, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами (крім осіб, встановлених у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України відповідно до частини другої цієї статті).".

Статтею 8 Конституції України визначено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до ст. 126 Конституції України, незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.

Конституційний Суд України в п. 4.1 рішення від 11 березня 2020 року в справі № 4-р/2020 з посиланням в тому числі на норми міжнародного права зазначив, що: "Конституційний Суд України неодноразово висловлював юридичні позиції щодо незалежності суддів, зокрема їх належного матеріального забезпечення, зміни розміру суддівської винагороди, рівня довічного грошового утримання суддів у відставці (рішення Конституційного Суду України від 24 червня 1999 року № 6-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 1 грудня 2004 року № 19-рп/2004, від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005, від 18 червня 2007 року № 4-рп/2007, від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, від 3 червня 2013 року № 3-рп/2013, від 19 листопада 2013 року № 10-рп/2013, від 8 червня 2016 року № 4-рп/2016, від 4 грудня 2018 року № 11 -р/2018, від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020.

Конституційний Суд України послідовно вказував: однією з конституційних гарантій незалежності суддів є особливий порядок фінансування судів; встановлена система гарантій незалежності суддів не є їхнім особистим привілеєм; конституційний статус судді передбачає достатнє матеріальне забезпечення судді як під час здійснення ним своїх повноважень (суддівська винагорода), так і в майбутньому у зв`язку з досягненням пенсійного віку (пенсія) чи внаслідок припинення повноважень і набуття статусу судді у відставці (щомісячне довічне грошове утримання); гарантії незалежності суддів є невід`ємним елементом їх статусу, поширюються на всіх суддів України та є необхідною умовою здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом; суддівська винагорода є гарантією незалежності судді та невід`ємною складовою його статусу; зменшення органом законодавчої влади розміру посадового окладу судді призводить до зменшення розміру суддівської винагороди, що, у свою чергу, є посяганням на гарантію незалежності судді у виці матеріального забезпечення та передумовою впливу як на суддю, так і на судову владу в цілому (перше речення абзацу третього пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 24 червня 1999 року № 6-рп/99, перше речення абзацу шостого підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 3 червня 2013 року № 3-рп/2013, друге речення абзацу шостого підпункту 3.2., абзаци двадцять сьомий, тридцять третій, тридцять четвертий підпункту 3.3 пункту З мотивувальної частини Рішення від 4 грудня 2018 року № 11-р/2018).

Відповідно до пункту 62 Висновку Консультативної ради європейських судів для Комітету Міністрів Ради Європи щодо стандартів незалежності судової влади та незмінюваності суддів від 1 січня 2001 року № 1 (2001) у цілому важливо (особливо стосовно нових демократичних країн) передбачити спеціальні юридичні приписи щодо убезпечення суддів від зменшення винагороди суддів, а також щодо гарантування збільшення оплати праці суддів відповідно до зростання вартості життя.

Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеційська Комісія) наголосила, що зменшення винагороди суддів за своєю суттю не є несумісним із суддівською незалежністю; зменшення винагороди лише для певної категорії суддів, безсумнівно, порушить суддівську незалежність (пункт 77 Висновку щодо внесення змін до законодавства [України], яке регулює діяльність Верховного Суду та органів суддівського врядування, від 9 грудня 2019 року № 969/2019 (далі - Висновок).

Гарантії незалежності суддів зумовлені конституційно визначеною виключною функцією судів здійснювати правосудця.

Наведені положення Конституції України, юридичні позиції Конституційного Суду України дають підстави стверджувати, що законодавець не може свавільно встановлювати або змінювати розмір винагороди судді, використовуючи свої повноваження як інструмент впливу на судову владу".

Таким чином, суд дійшов висновку, що при нарахуванні та виплаті суддівської винагороди відповідач має керуватися виключно Законом України "Про судоустрій та статус суддів", при цьому застосування ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прямо суперечить ст. 130 Конституції України.

Відповідно до ч. 1-4 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Якщо суд доходить висновку, що закон чи інший правовий акт суперечить Конституції України, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії.

У такому випадку, суд після винесення рішення у справі звертається до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта, що віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України.

Виходячи з наведених вимог процесуального права та враховуючи те, що ст. 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" в частині суддівської винагороди не відповідає Конституції України та нормам міжнародного права, суд до спірних правовідносин застосовує норми Конституції України, як норми прямої дії.

При цьому, Рішенням Конституційного Суду України від 28 серпня 2020 року № 10-р/2020 визнані неконституційними окремі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 року зі змінами, Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 року, в тому числі щодо обмежень розміру суддівської винагороди.

Ці окремі положення зазначених вище законів втратили чинність з 28 серпня 2020 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Таким чином, суд вважає, що зменшення розміру суддівської винагороди у вказаному періоді призвело до порушення прав позивачів.

Суд також враховує, що згідно з довідками Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 18.03.2021 № 104/21-вих, від 30.04.2021 №155/21-вих, від 13.01.2021 №4/21-вих, від 18.03.2021 №107/21-вих, від 18.03.2021 №96/21-вих, від 18.03.2021 №102/21-вих, від 09.07.2021 №213/21-вих, від 18.03.2021 №100/21-вих, від 18.03.2021 №109/21-вих, від 18.03.2021 №106/21-вих, від 06.08.2021 №239/21-вих, від 18.03.2021 №99/21-вих, від 18.03.2021 №94/21-вих, від 18.03.2021 №105/21-вих, від 18.03.2021 №108/21-вих, від 18.03.2021 №101/21-вих, від 18.03.2021 №95/21-вих, від 18.03.2021 №97/21-вих, від 18.03.2021 №103/21-вих, від 27.05.2021 №167/21-вих про доходи позивачів за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року, суми доплат за спірний період складають: 229658,08 грн ( ОСОБА_1 ), 145197,70 грн ( ОСОБА_2 ), 176440,40 грн ( ОСОБА_3 ), 140067,54 грн ( ОСОБА_4 ), 160300,14 грн ( ОСОБА_5 ), 157283,80 грн ( ОСОБА_6 ), 120265,55 грн ( ОСОБА_7 ), 117950,25 грн ( ОСОБА_8 ), 160845,38 грн ( ОСОБА_9 ), 121012,43 грн ( ОСОБА_10 ), 141398,10 грн ( ОСОБА_11 ), 105169,51 грн ( ОСОБА_12 ), 163104,26 грн ( ОСОБА_13 ), 59306,10 грн ( ОСОБА_14 ), 129376,99 грн ( ОСОБА_15 ), 146311,39 грн ( ОСОБА_16 ), 143600,37 грн ( ОСОБА_17 ), 159740,21 грн ( ОСОБА_18 ), 141602,81 грн ( ОСОБА_19 ), 144979,87 грн ( ОСОБА_20 ).

Крім того, суд звертає увагу сторін та третіх осіб, що згідно листа Державної судової адміністрації України від 14.09.2021 №10-16797/21 зміни до кошторису Територіального управління стосовно зменшення бюджетних асигнувань за КЕКВ 2111 "Заробітна плата" Державною судовою адміністрацією України у 2020 році не вносились.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачами, суд дійшов висновку, про те, що нараховуючи та виплачуючи позивачам суддівську винагороду із застосуванням ст.29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" відповідач діяв з порушенням вимог ст. 130 Конституції України та ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", що призвело до порушення прав позивачів та гарантій незалежності суддів, а тому на переконання суду даний адміністративний позов необхідно задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 371 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються рішення суду, зокрема про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

У довідках відповідача визначено нараховану, але не виплачену суму суддівської винагороди, зокрема за квітень 2020 року, який є першим місяцем з якого почалося порушення, тому, відповідно, до негайного виконання допускається стягнення суддівської винагороди саме за квітень місяць 2020 року.

При цьому, що стосується суддів ОСОБА_12 та ОСОБА_15, суд зазначає, що оскільки у довідках №213/21-вих від 09.07.2021 та №106/21-вих від 18.03.2021 у квітні 2020 року обмеження стосовно виплати суддівської винагороди не застосовувалось, а першим місяцем з якого почалося порушення є травень 2020 року, а тому в даному випадку до негайного виконання допускається стягнення суддівської винагороди саме за травень місяць 2020 року зокрема, щодо ОСОБА_12 та ОСОБА_15 .

Оскільки позивачі в даній категорії справ звільнені від сплати судового збору, тому виходячи з положень ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області, Державної судової адміністрації України, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними та стягнення коштів - задовольнити.

Визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року із застуванням обмежень відповідно до статті 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 229658 (двісті двадцять дев`ять тисяч шістсот п`ятдесят вісім) грн 08 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_2 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 145197 (сто сорок п`ять тисяч сто дев`яносто сім) грн 70 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_3 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 176440 (сто сімдесят шість тисяч чотириста сорок) грн 40 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_4 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 140067 (сто сорок тисяч шістдесят сім) грн 54 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_5 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 160300 (сто шістдесят тисяч триста) грн 14 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_6 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 157283 (сто п`ятдесят сім тисяч двісті вісімдесят три) грн 80 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_7 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 120265 (сто двадцять тисяч двісті шістдесят п`ять) грн 55 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_8 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 117950 (сто сімнадцять тисяч дев`ятсот п`ятдесят) грн 25 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_9 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 160845 (сто шістдесят тисяч вісімсот сорок п`ять) грн 38 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_10 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 121012 (сто двадцять одна тисяча дванадцять) грн 43 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_11 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 141398 (сто сорок одна тисяча триста дев`яносто вісім) грн 10 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_12 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 105169 (сто п`ять тисяч сто шістдесят дев`ять) грн 51 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_13 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 163104 (сто шістдесят три тисячі сто чотири) грн 26 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_14 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 59306 (п`ятдесят дев`ять тисяч триста шість) грн 10 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_15 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 129376 (сто двадцять дев`ять тисяч триста сімдесят шість) грн 99 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_16 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 146311 (сто сорок шість тисяч триста одинадцять) грн 39 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_17 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 143600 (сто сорок три тисячі шістсот) грн 37 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_18 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 159740 (сто п`ятдесят дев`ять тисяч сімсот сорок) грн 21 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_19 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 141602 (сто сорок одна тисяча шістсот дві) грн 81 коп., із врахуванням податків та зборів.

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_20 недоплачену за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року суддівську винагороду у розмірі 144979 (сто сорок чотири тисячі дев`ятсот сімдесят дев`ять) грн 87 коп., із врахуванням податків та зборів.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення суддівської винагороди в межах суми стягнення за один місяць, на користь: ОСОБА_1 - 28251,62 грн, ОСОБА_2 - 16360,30 грн, ОСОБА_3 - 21645,33 грн, ОСОБА_4 - 13237,34 грн, ОСОБА_5 - 19002,82 грн, ОСОБА_6 - 20324,08 грн, ОСОБА_7 - 16360,30 грн, ОСОБА_8 - 14315,27 грн, ОСОБА_9 - 21645,33 грн, ОСОБА_10 - 16360,30 грн, ОСОБА_11 - 17681,56 грн, ОСОБА_12 - 28442,00 грн, ОСОБА_13 - 24645,33 грн, ОСОБА_14 - 16360,30 грн, ОСОБА_15 - 5980,94 грн, ОСОБА_16 - 19002,82 грн, ОСОБА_17 - 19002,81 грн, ОСОБА_18 - 21645,33 грн, ОСОБА_19 - 19002,82 грн, ОСОБА_20 - 2045,04 грн.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 ) ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 ) ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_5 ) ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 ідентифікаційний номер - НОМЕР_6 ) ОСОБА_7 ( АДРЕСА_7 ідентифікаційний номер НОМЕР_7 ) ОСОБА_8 ( АДРЕСА_8 ідентифікаційний номер НОМЕР_8 ) ОСОБА_9 ( АДРЕСА_9 ідентифікаційний номер - НОМЕР_8 ) ОСОБА_10 ( АДРЕСА_10 ідентифікаційний номер НОМЕР_9 ) ОСОБА_11 ( АДРЕСА_11 ідентифікаційний номер НОМЕР_10 ) ОСОБА_12 ( АДРЕСА_12 ідентифікаційний номер НОМЕР_11 ) ОСОБА_13 ( АДРЕСА_13 ідентифікаційний номер - НОМЕР_12 ) ОСОБА_14 ( АДРЕСА_14 ідентифікаційний номер НОМЕР_13 ) ОСОБА_15 ( АДРЕСА_15 ідентифікаційний номер НОМЕР_14 ) ОСОБА_16 ( АДРЕСА_16 ідентифікаційний номер НОМЕР_15 ) ОСОБА_17 ( АДРЕСА_17 ідентифікаційний номер - НОМЕР_16 ) ОСОБА_18 ( АДРЕСА_18 ідентифікаційний номер НОМЕР_17 ) ОСОБА_19 ( АДРЕСА_19 ідентифікаційний номер НОМЕР_18 ) ОСОБА_20 ( АДРЕСА_20 ідентифікаційний номер НОМЕР_19 ) Відповідач:Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області (вул. Соборна, 75,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , ідентифікаційний код - 26293548) Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5,Мсп601,Центральна Частина Києва, Київ,01601, ідентифікаційний код 26255795)Треті особи:Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області (вул. Свободи, 70,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , ідентифікаційний код - 37988155) Державна казначейська служба України (01601, м.Київ, вул.Бастіона, 6, ідентифікаційний код - 37567646).

Головуючий суддя О.П. Шевчук